اشتراک گذاری

دسترسی به منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک

در تلویزیون های هوشمند و معمولی پاناسونیک گزینه ای به نام سرویس مخفی وجود دارد که با دسترسی به آن می توان به قابلیت های مهم و کاربردی در تلویزیون دسترسی داشت. جالب تر این که چه تلویزیون شما قدیمی باشد و چه جدید می توانید از این منو و کاربردهایی که دارد استفاده کنید. اما موضوع مهم این است که بسیاری از کاربران از وجود این منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک اطلاعی ندارند و نمی دانند چطور می توانند به این سرویس دسترسی داشته باشند.

نحوه دسترسی به منوی مخفی در مدل ها و برندهای مختلف تلویزیون با هم متفاوت است. در این مقاله به شما نحوه ورود و دسترسی به منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک را آموزش می دهیم، اما قبل از آن بهتر است با قابلیت های این منو بیشتر آشنا شوید. در نظر داشته باشید که دسترسی به این منو بیشتر برای تعمیرات تلویزیون پاناسونیک کاربرد دارد.

دسترسی به منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک

کاربردهای منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک

در درجه اول دسترسی به منوی مخفی در تلویزیون ها برای تعمیرکاران تلویزیون مهم است. تعمیرکاران با دسترسی به این سرویس مخفی می توانند به صورت دقیق تر تلویزیون ها را عیب یابی کرده و ایرادات و مشکلات تلویزیون، خصوصا ایرادات مربوط به تنظیمات و نرم افزارهای دستگاه را برطرف کنند. در منوی مخفی می توان به تنظیمات مختلفی دسترسی داشت. برای مثال می توان میزان کنتراست تصویر را کم و زیاد کرد یا شدت نور، میزان روشنایی پس زمینه، ولوم تلویزیون و کیفیت تصویر را به شکل دلخواه تغییر داد.

منوی مخفی می تواند به تعمیرکاران کمک کند که بفهمند چرا صدای تلویزیون با تصویر مطابقت ندارد یا چرا نور صفحه مشکل دارد. یکی دیگر از کاربردهایی که منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک دارد امکان به روز رسانی کردن تلویزیون از طریق این سرویس است.

برای فارسی کردن زبان تلویزیون نیاز است که به این منو دسترسی داشته باشید. همچنین اگر بخواهید تلویزیون را آپگرید کنید یا گزینه های دیجیتال تلویزیون را فعال کنید، از طریق منوی مخفی می توانید این فرایندها را انجام دهید. علاوه بر این ها برای فعال سازی حالت مهمان تلویزیون یا برای چرخش تصویر بعد از نصب یک مین برد تازه روی تلویزیون هم دسترسی به منوی مخفی لازم است.

روش های دسترسی به منوی مخفی در تلویزیون پاناسونیک

حالا که با کاربردهای مختلف این سرویس مخفی آشنا شدیم، برای ورود به آن می توانید از چند روش کمک بگیرید. البته این روش ها هر کدام بسته به این که مدل تلویزیون شما قدیمی است یا جدید و این که تلویزیون مورد نظر هوشمند است یا معمولی کاربرد دارد. در نتیجه بسته به مدل تلویزیون می تواند از روش های زیر استفاده کنید.

نکته مشترک در تمامی این روش ها این است که دسترسی به منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک به کمک کلیدهای ترکیبی روی ریموت انجام می شود. در واقع با فشار دادن کلیدهای مختلف بر اساس یک الگوی مشخص، می توان به این سرویس دسترسی یافت. گاهی اوقات هم ممکن است یک روش در یک مدل نتیجه ندهد و مجبور شوید سایر گزینه ها را انتخاب کنید.

روش اول

اولین روشی که در برخی از مدل تلویزیون های پاناسونیک کارایی دارد، استفاده از دکمه تایمر است. در این روش برای دسترسی به منوی مخفی باید ابتدا تایمر را روی مدت 30 دقیقه تنظیم کرده و و صدای تلویزیون را هم روی صفر بگذارید. حالا باید چند دکمه را به صورت همزمان با هم فشار دهید.

این دکمه ها شامل دکمه های ولوم و کلید منفی روی تلویزیون و همچنین دکمه Display روی کنترل می شود. این دکمه ها را نگه دارید تا در در قسمت بالایی علامت chk را ببینید. زمانی که این علامت را مشاهده کردید یعنی به منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک دسترسی یافته اید.

روش های دسترسی به منوی مخفی در تلویزیون پاناسونیک

روش مخصوص تلویزیون پاناسونیک مدل TC – 2165R

روش دیگری که برای دسترسی به منوی سرویس مخفی تلویزیون پاناسونیک وجود دارد مخصوص تلویزیون های مدل TC – 2165R است. در این مدل ها کافی است همزمان دو دکمه منفی تلویزیون و دکمه DISPLAY روی ریموت را همزمان با هم فشار داده و نگه دارید. به این ترتیب شما وارد منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک خواهید شد. برای این که در این منو بتوانید بین گزینه ها جا به جا شوید و تنظیمات مورد نظر خود را انجام دهید، می توانید از دکمه های ولوم پایین و بالای تلویزیون و دکمه میکروسوئیچ استفاده کنید.

روش مخصوص تلویزیون پاناسونیک مدل TC – 2165R

روش ورود به منوی مخفی تلویزیون های قدیمی پاناسونیک

در مدل های قدیمی روش دسترسی به منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک بسیار ساده است. در این مدل ها کافی است میکروسوئیچی که کنار تلویزیون قرار دارد را به همراه دکمه پاور گرفته و نگه دارید تا به این ترتیب به منوی مخفی تلویزیون وارد شوید.

روش ورود به منوی مخفی تلویزیون های سری ایسی

اگر تلویزیون شما تلویزیون پاناسونیک مدل ایسی N152811 یا سایر مدل های موجود در این سری باشد برای ورود به منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک باید از یک مقاومت 33 کیلو اهمی استفاده کنید. کمی عجیب است اما شما باید این مقاومت را در بین پایه های مربوط به دکمه Func قرار دهید. با این کار صفحه تلویزیون سفید می شود.

بعد از این که صفحه نمایش تلویزیون شما سفید شد یک بار تلویزیون را با دکمه پاور اصلی آن خاموش و روشن کنید. با این کار یک بار دیگر صفحه نمایش تلویزیون سفید می شود. حالا باید باز هم مقاومت 33 کیلو اهمی را وصل کنید. در این مرحله می توانید با دکمه Func در منوی مخفی کارها و تنظیمات مد نظر خود را انجام دهید. اگر می خواهید از منوی مخفی تلویزیون خارج شده و به حالت عادی برگردید، باید از دکمه normal استفاده کنید.

روش ورود به منوی مخفی تلویزیون های سری ایسی

روش ورود به منوی مخفی تلویزیون های جدید پاناسونیک

در نهایت نوبت به روش آخر می رسد که مخصوص تلویزیون های جدید پاناسونیک است. اگر از سری های جدید تلویزیون های پاناسونیک استفاده می کنید برای ورود به منوی مخفی می توانید از روش اول استفاده کرده و با دکمه تایمر به منوی مخفی دسترسی یابید. البته در این تلویزیون های جدید چند منوی مخفی را خواهید داشت که شامل chk1 و chk2 می شود. شما می توانید بین این منوها انتخاب کنید و تنظیمات مختلفی را انجام دهید.

ریست فکتوری کردن تلویزیون از طریق منوی مخفی

یکی از کارهایی که می توان در منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک انجام داد، ریست فکتوری کردن یا بازنشانی به تنظیمات کارخانه تلویزیون از طریق این سرویس است. از هر روشی که وارد منوی مخفی شدید می توانید روی گزینه option کلیک کرده و در لیست نمایش داده شده روی گزینه ریست فکتوری بروید.

زمانی که این گزینه را انتخاب کردید ابتدا تلویزیون شما خاموش می شود و بعد از روشن شدن تنظیمات آن به تنظیمات اولیه کارخانه ( تنظیمات پیش فرض ) بازنشانی می شود. در نتیجه شما می توانید از اول تمامی تنظیمات را انجام دهید. برای مثال اگر تلویزیون شما هوشمند است باید مجددا مراحل نصب برنامه در تلویزیون پاناسونیک را دنبال کنید، چرا که تمامی برنامه هایی که قبلا نصب کرده اید پاک می شوند.

ریست فکتوری کردن تلویزیون از طریق منوی مخفی

نبایدهای منوی مخفی تلویزیون

شاید بتوان با دسترسی به منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک کارهای زیادی را انجام داد و تنظیمات مختلفی را اعمال کرد، اما نباید این نکته را فراموش کنید این گزینه برای دسترسی عمومی در نظر گرفته نشده و به همین دلیل هم به آن منوی مخفی گفته می شود. این منو با هدف دسترسی تعمیرکاران و افراد متخصص در زمینه تعمیر و عیب یابی تلویزیون تعبیه شده و نباید بدون مهارت و اطلاعات لازم وارد آن شد. تغییراتی که در این منو انجام می شود می تواند به کل عملکرد تلویزیون را تغییر دهد و مشکل ساز شود. بنابراین اگر تعمیرکار تلویزیون نیستید یا مهارت و تجربه ای در این زمینه ندارید، بهتر است به دنبال دسترسی به سرویس منوی مخفی تلویزیون پاناسونیک هم نباشید.