اشتراک گذاری

فیلتر یخچال پاناسونیک

پایین آمدن کیفیت آب شرب در شهرهای امروزی، سبب گشته تا تولید کنندگان یخچال، از فیلتر آب در محصولات خود استفاده کنند. فیلترهای به کاررفته در یخچال‌ها، عموماً عمر محدودی دارند و پس از طی یک بازه زمانی مشخص، می‌بایست توسط کارشناسان تعمیر یخچال، تعویض گردند. در غالب یخچال های امروزی، به ویژه یخچال های ساید بای ساید، از یک یا چند فیلتر (معمولا 1 فیلتر) جهت بالابردن کیفیت آب و همچنین محافظت از سیستم داخلی در مقابل رسوب استفاده شده است.

توصیه می‌شود تعویض فیلتر یخچال، حتما در زمان تعیین شده انجام شود. (عموماً هر شش ماه یک بار). در غیراینصورت مواد داخلی فیلترها اشباع شده و کار تصفیه آب دیگر عملاً انجام نمی‌شود. درارتباط با تعویض فیلتر یخچال پاناسونیک آنچه که مهم است استفاده از یک فیلتر جایگزین باکیفیت و تأیید شده است. جهت اطمینان از کیفیت فیلتر استفاده شده، توصیه می‌شود سرویس‌های مرتبط با تعمیر و تعویض فیلتر یخچال پاناسونیک را، صرفاً از نمایندگی‌های مجاز و مراکز معتبر تعمیر یخچال پاناسونیک دریافت نمایید.

فیلتر یخچال پاناسونیک

زمان تعویض فیلتر یخچال پاناسونیک

غالب یخچال های پاناسونیک امروزی، زمان تعویض فیلتر آب را از طریق پنل موجود بر روی درب یخچال به مصرف کننده اعلام می‌کنند. با این وجود در غالب یخچال‌ها، این زمان، معمولاً هر شش ماه یک بار است. برای اطمینان از این موضوع می‌توانید به دفترچه راهنمای یخچال خود مراجعه کرده و در قسمت راهنمای فیلتر این مدت زمان را ببینید.

در صورتی که دفترچه راهنمای یخچال در دسترس شما نیست، می‌توانید با واحد پشتیبانی و خدمات پس از فروش یخچال پاناسونیک تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید. (معمولاً زمان دقیق تعویض فیلتر، در هنگام نصب و راه‌اندازی ابتدایی یخچال توسط کارشناس تعمیر یخچال پاناسونیک به مصرف کننده اعلام می‌گردد).

توجه داشته باشید که عدم تعویض به موقع فیلتر آب، تجمع آلاینده‌های غیر‌جذب‌شونده و باکتری‌ها را در فیلتر سبب گشته و باعث ایجاد بو و طعم بد در آب می‌شود. توصیه می‌شود پس از تعویض فیلتر آب یخچال پاناسونیک، زمان این کار را در جایی یادداشت کنید تا جهت یادآوری زمان تعویض مشکلی نداشته باشید.

مراحل تعویض فیلتر یخچال پاناسونیک به چه صورت است؟

در اینجا مراحل تعویض فیلتر یخچال پاناسونیک به صورت گام به گام آورده شده است:

گام 1: یخچال را خاموش کنید و شیر آب ورودی به یخچال را ببندید.

برای ایمنی بیشتر، قبل از شروع کار، یخچال را خاموش کنید. سپس، شیر آب ورودی به یخچال را ببندید تا از ورود آب به یخچال جلوگیری شود.

گام 2: فیلتر قدیمی را باز کنید.

در اکثر یخچال های پاناسونیک، فیلتر آب در پشت یخچال قرار دارد. برای دسترسی به فیلتر، باید درب یخچال را باز کنید و سپس، قاب فیلتر را از دیواره پشتی یخچال جدا کنید. برای باز کردن قاب فیلتر، معمولاً باید از یک پیچ گوشتی استفاده کنید. پیچ گوشتی را در سوراخ های موجود در قاب فیلتر قرار دهید و سپس، پیچ ها را باز کنید. پس از باز کردن پیچ ها، قاب فیلتر را از دیواره پشتی یخچال جدا کنید.

گام 3: فیلتر جدید را قرار دهید.

فیلتر جدید را در جای فیلتر قدیمی قرار دهید. دقت کنید که فیلتر جدید به درستی در جای خود قرار گیرد.

گام 4: شیر آب ورودی به یخچال را باز کنید. 

پس از قرار دادن فیلتر جدید، شیر آب ورودی به یخچال را باز کنید.

گام 5: چند بار آب را دور بریزید.

پس از باز کردن شیر آب ورودی به یخچال، چند بار آب را دور بریزید. این کار به پاک شدن فیلتر جدید از هر گونه آلودگی کمک می کند. پس از دور ریختن آب چند بار، می توانید از یخچال خود استفاده کنید.

نکات مهم در مورد فیلتر یخچال

  • از فیلتر اورجینال پاناسونیک استفاده کنید. استفاده از فیلتر تقلبی یا نامناسب، می تواند به یخچال شما آسیب برساند.
  • فیلتر را در زمان مناسب تعویض کنید. به طور کلی، توصیه می شود فیلتر یخچال پاناسونیک را هر شش ماه یک بار تعویض کنید.
  • با تعویض به موقع فیلتر یخچال پاناسونیک، می توانید از کیفیت آب یخچال خود اطمینان داشته باشید.

چند نکته درباره تعویض فیلتر یخچال پاناسونیک

اگر فیلتر به تازگی عوض شده است، یخچال نیاز به چندین ساعت زمان دارد تا آب مخزن داخلی و فیلتر را خنک کند. بعلاوه اگر پس از تعویض فیلتر، فشار آب نامنظم باشد، این مسئله به دلیل هوای باقی مانده در درون شلنگ‌ها و فیلتر است. (برای رفع این اشکال، پس از تعویض فیلتر یخچال پاناسونیک، پدال آب را برای مدت ۱ تا ۲ دقیقه نگه دارید تا آب و هوا کاملا خارج شود و به حالت نرمال برگردد).

پس از تعویض فیلتر یخچال پاناسونیک نیاز است تا دستگاه فرآیند ریست را طی کند. برای ریست یخچال پاناسونیک یکی از دستورالعمل‌های زیر را دنبال نمایید: (نکته: در صورت مواجهه با هر گونه اشکال در روند ریست یخچال، می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر یخچال پاناسونیک تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید).

  • به صورت همزمان دکمه‌های Ice Type و Child Lock را به مدت 3 ثانیه نگاه دارید.
  • به صورت همزمان دکمه‌های Ice/ Water را به مدت 3 ثانیه نگاه دارید.
  • به صورت همزمان دکمه Alarm را به مدت 3 ثانیه نگاه دارید.
  • به صورت همزمان دکمه Reset را به مدت 3 ثانیه نگاه دارید.

آیا تعویض فیلتر شامل گارانتی نمایندگی می شود؟

در صورتی که یخچال شما در دوره ی گارانتی است لازم است با شرکت گارانتی کننده تماس بگیرید. اگر گارانتی یخچال شما تمام شده نگران نباشید، ما خدمات تعویض فیلتر یخچال را با گارانتی انجام می دهیم.

اگر یخچال شما آب سالمی تولید نمی‌کند؟طعم آب یخچال شما ناخوشایند است؟ یا از وجود رسوبات و ناخالصی‌ها در آب یخچال خود نگران هستید؟ ما به شما کمک می‌کنیم تا برای داشتن آب سالم و گوارا، فیلتر یخچال را باگارانتی تعویض کنید.  ما با ارائه گارانتی تعویض فیلتر، کیفیت خدمات خود را تضمین می کنیم. برای اطلاع از قیمت و شرایط تعویض فیلتر یخچال، تمای بگیرید.

نمایندگی معتبر برای تعمیر یخچال پاناسونیک

اگر شما نیز جزو آندسته از کاربرانی هستید که به دلیل وجود اشکال در یخچال مورد استفاده‌تان، در پی یک نمایندگی معتبر برای تعمیرات یخچال پاناسونیک هستید، پیشنهاد ما به شما تماس با نمایندگی تعمیرات یخچال پاناسونیک است. دلیل این پیشنهاد ان است که کلیه خدمات ارائه شده توسط کارشناسان مرکز تعمیر یخچال پاناسونیک برخوردار از گارانتی و ضمانت است.

بد نیست بدانید که نمایندگی مجاز پاناسونیک در طول سالهای اخیر با ارائه تخصصی ترین خدمات مرتبط با یخچال های این برند توانسته است خود را به عنوان مجموعه ای معتمد و منتخب جهت دریافت خدمات پس از فروش پاناسونیک مطرح سازد.

برخی از شایع ترین اشکالات پیش آمده در یخچال های پاناسونیک که توسط کارشناسان مرکز تعمیر یخچال پاناسونیک مرتفع می گردند عبارتند از: صدای زیاد یخچال، یکسره کار کردن یخچال، خرابی، فاسد شدن یا پارگی لاستیکهای دور در یخچال، داغ کردن زیاد موتور یخچال، منجمد نشدن مواد غذایی در درون فریزر، برفک زدن یخچال، کار نکردن فن یخچال، روشن نشدن یخچال و … .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پنج × چهار =