اشتراک گذاری

تعمیر LCD دوربین پاناسونیک

تعمیر LCD دوربین پاناسونیک در نمایندگی تعمیر دوربین پاناسونیک با استفاده از تجهیزات مدرن و ابزارآلات پیشرفته میسر شده است. چنانچه اشکالی در ال سی دی دوربین خود مشاهده کرده اید می توانید مرکز تعمیرات دوربین پاناسونیک تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان بهره مند شوید. در این مطلب قصد داریم به خرابی و نحوه تعمیر و تعویض ال سی دی دوربین پاناسونیک بپردازیم و شما را از کم و کیف آن آگاه کنیم. ال سی دی چه در دوربین های عکس برداری و چه فیلم برداری، تصویر مقابل دستگاه را نشان داده و پس از ثبت تصویر نیز می توان تصاویر گرفته شده را با آن مشاهده کرد.

همچنین منوی تنظیمات و اطلاعات دستگاه در LCD قابل مشاهده می باشد. ال سی دی به دلایل مختلفی ممکن است آسیب ببیند و نتواند تصویری به شما نشان دهد. در این شرایط قادر نخواهید بود عکس ها و فیلم ها را در دوربین مشاهده کرده و یا تنظیمات دستگاه را اجرا کنید. خوشبختانه در برخی از مواقع مشکل ال سی دی چندان جدی نبوده و با چند راهکار سخت افزاری و نرم افزاری می توان آن را تعمیر کرد. اما گاهی اوقات نیز آسیب زیاد بوده و چاره ای جز تعویض LCD وجود ندارد.

تعمیر LCD دوربین پاناسونیک

شناسایی دلایل خرابی صفحه نمایش جهت تعمیر LCD دوربین پاناسونیک

دلایل متعددی برای خرابی ال سی دی دوربین وجود دارد. یکی از عمده ترین دلایل خرابی آن، باز و بست مدام ال سی دی می باشد. باز و بست مکرر ال سی دی، به تدریج باعث قطع شدن کابل ها شده و ارتباط صفحه نمایش با دوربین را قطع می کند. دلیل دیگر در خرابی ال سی دی، تابش مستقیم نور خورشید به آن است. LCD دوربین پاناسونیک به نور مستقیم حساس بوده و در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید، عملکرد خود را از دست می دهد. این موضوع یکی از دلایل شایع در تعمیر LCD دوربین پاناسونیک می باشد.

ضربه خوردن و ایجاد تکان های شدید نیز می تواند ال سی دی دوربین را خراب کرده و باعث تعویض آن شود.  ضربه معمولاً باعث ترک خوردن و یا شکستن صفحه نمایش می شود. این امر یکی از بدترین اتفاقاتی است که برای دوربین می افتد. نفوذ آب و رطوبت، حرارت، گرد و غبار و نوسانات الکتریکی از دیگر عوامل مؤثر بر خرابی ال سی دی دوربین پاناسونیک می باشند. هر یک از دلایل گفته شده تأثیرات مختلفی بر صفحه نمایش گذاشته و ممکن است تعمیر یا تعویض آن را به دنبال داشته باشند.

آیا تعمیر LCD دوربین امکان پذیر است؟

بله در برخی از مواقع، ایراد مربوط به تصویر نداشتن صفحه نمایش دوربین پاناسونیک، جزئی بوده و می توان مشکل آن را برطرف کرد. قطع شدن سیم و اتصالات و ایراد در برد دوربین از موضوعاتی است که با تعویض کابل و قطعات برد می توان مشکل ال سی دی را بدون تعویض آن حل کرد. در نمایندگی مجاز Panasonic ،  پس از مشاهده دوربین و بررسی دقیق مشکل صفحه نمایش در صورتی که امکان تعمیر LCD دوربین پاناسونیک امکان پذیر باشد برای جلوگیری از تحمیل هزینه بیشتر به کاربران، آن را تعمیر می کنند. تعمیر این قطعه بسیار تخصصی بوده و با استفاده از تجهیزات پیشرفته ای صورت می گیرد.

تعویض ال سی دی دوربین پاناسونیک

متأسفانه در اغلب مواقع، امکان تعمیر ال سی دی وجود نداشته و باید ال سی دی را تعویض کرد. خرابی LCD ناشی از شکستگی و ضربه خوردن، آب خوردگی و سوختن آن، از مهمترین عواملی است که موجب تعویض ال سی دی می شود. تکنسین فنی نمایندگی تعمیر دوربین پاناسونیک با استفاده از وسایل مخصوص اقدام به جدا کردن LCD کرده و بدون آسیب زدن به سایر اجزا، یک ال سی دی اورجینال را جایگزین آن می کنند. توجه داشته باشید برای جلوگیری از تعویض و تعمیر LCD دوربین پاناسونیک بهتر است مراقبت های لازم را از آن به عمل آورید. خرابی ال سی دی اغلب به دلیل طرز استفاده ناصحیح و اهمیت ندادن به سلامت آن اتفاق می افتد.

نمایندگی پاناسونیک در تهران و شهرستان ها

پاناسونیک خدمات فروش و تعمیر خود را به تمامی شهرستان ها ارائه می کند. در واقع این خدمات تنها منحصر به تهران نبوده و عزیزان شهرستانی نیز می توانند از این خدمات بهره مند شوند. تهرانی ها به صورت حضوری و سرویس در محل از خدمات نمایندگی پاناسونیک بهره مند می شوند و بزرگواران شهرستانی نیز از طریق ارسال دستگاه به نمایندگی، خدمات مرتبط با تعمیر را دریافت می کنند.

در نمایندگی تعمیرات پاناسونیک، پس از پذیرش دستگاه، کارشناسان به بررسی ایراد و اشکالات موجود در آن می پردازند. بعد از اینکه ایراد دستگاه مشخص شد، برآورد هزینه کلی به اطلاع شما خواهد رسید تا در صورت تمایل جهت تعمیر و رفع اشکال آن اقدام شود. شایان توجه است تمامی خدمات در این مرکز در کمترین زمان ممکن و با مناسب ترین هزینه انجام می پذیرد.