اشتراک گذاری

لنز دوربین پاناسونیک

لنز دوربین اصلی ترین جز دوربین است. چیزی که باید درمورد لنز دوربین دانست این است که کیفیت عکس و یا فیلم‌هایی که توسط دوربین پاناسونیک گرفته می‌شود به شدت به نوع و کیفیت لنز آن بستگی دارد. لنز دوربین پاناسونیک مجموعه‌ای از عدسی‌ها است که نور را از خود عبور داده و به درون دوربین هدایت می‌کند. این نور همان تصاویری است که در منظره روبروی دوربین وجود دارد و شما آن را چاپ کرده و از تماشای آن لذت می‌برید. لنز پاناسونیک از عناصر مختلفی تشکیل شده که مجموعه این عناصر نور را به سنسور انتقال می‌دهد. لنز همانند چشم در بدن انسان عمل می‌کند و آنچه در محیط اطراف می‌گذرد را ثبت کرده و به مغز انتقال می‌دهد.

لنز دوربین پاناسونیک

انواع لنز دوربین پاناسونیک

لنز در انواع دوربین پاناسونیک متفاوت بوده و با توجه به کارکردی که دارند لنزهای متخص به خود را دارند. در ادامه انواع لنز به کار رفته در دوربین‌های پاناسونیک را با یکدیگر مرور می‌کنیم. توجه داشته باشید که لنز یا ثابت است و یا متحرک. لنز ثابت پاناسونیک در درون اجزای دوربین قرار دارد اما لنز متحرک پاناسونیک یک قطعه جدا می‌باشد. اخیراً لنزهای ثابت قابل تعویض نیز در دورن مدل‌های مختلف دوربین پاناسونیک تعبیه شده است. در ادامه برخی از مهمترین انواع لنز دوربین پاناسونیک را توضیح می‌دهیم.

لنز نرمال

لنز نرمال، فاصله کانونی برابری با قطر فریمش دارد. در این نوع لنز فاصله کانونی که روی بدنه لنز نوشته شده با قطر حسگر برابر است. بزرگترین مزیت لنزهای نرمال این است که همه چیز را طبیعی ثبت می‌کند.

لنز واید پاناسونیک

لنزهای واید یا زاویه باز، فاصله کانونی کمی با قطر فریمش دارند. اگر بخواهید عکس هایی را ثبت کنید که نیاز به زاویه دید وسیع دارند، لنز واید مناسب‌ترین لنز است.

لنزهای متغیر یا زوم

لنزهایی که توانایی عملکرد در فاصله‌های مختلف را دارند به لنزهای متغیر معروف هستند. لنز زوم دوربین پاناسونیک حجم و اندازه بیشتری نسبت به لنزهای ثابت دارد.

لنز ماکرو

از دیگر انواع لنز دوربین پاناسونیک، لنز ماکرو است. این لنز تمرکز زیادی به نقطه کانونی دارد و می‌تواند از یک سوژه کوچک تصویر بزرگ و با کیفیتی ارائه دهد. برای مثال لنز ماکرو یک تصویر بسیار با کیفیت از مورچه به دست می‌دهد.

آیا تعمیر لنز دوربین پاناسونیک امکان پذیر است؟

لنز دوربین از جمله قطعاتی است که تعمیر آن در شرایطی که خراب شده نیاز به تخصص و ابزارهای پیشرفته‌ای دارد. در برخی مواقع که لنز آسیب چندانی ندیده، می‌توان آن را تعمیر کرد. گاهی حتی با پاک کردن و تمیز کردن اجزای لنز، مشکل برطرف می‌شود. تشخیص اینکه لنز دوربین پاناسونیک قابل تعمیر و یا تعویض است به عهده متخصص و کارشناس نمایندگی این شرکت می‌باشد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم اگر نیاز به تعمیر لنز دوربین خود دارید یا نمی‌دانید چه مشکلی برای آن پیش آمده، حتماً آن را به مرکز تعمیر دوربین پاناسونیک ببرید تا اگر نیاز به تعمیر دارد، این کار انجام شود.

ساختار لنز دوربین پاناسونیک

اگر بخواهیم ساختار لنز را بیان کنیم باید موارد زیادی را نسبت به نوع لنز توضیح داد. اما به طور کلی ساختار لنز شامل چند قطعه مهم و حیاتی است که هرگونه ایراد در آنها می‌تواند موجب خرابی لنز دوربین شود. این اجزا عبارتند از: بدنه لنز، مانت، عدسی‎ها، حلقه زوم، حلقه فوکوس و حلقه‌های دیافراگم. عدسی‌ها شاید مهمترین قسمت لنز دوربین پاناسونیک باشند چراکه تمرکز اصلی آنها بر عبور نور است. دو فاکتور مشخص در عدسی لنز پاناسونیک، فاصله کانونی و دیافراگم است. دیافراگم مانند شبکیه چشم می‌باشد و میزان نور عبوری از عدسی را کنترل می‌کند. از نظر فیزیکی، فاصله کانونی فاصله بین گیرنده تصویر دوربین شما و نقطه ای که نور داخل لنز به یکدیگر می‌رسند می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اشکالات دوربین بخوانید: چرا اتوفوکوس دوربین پاناسونیک کار نمی کند؟

ایرادات احتمالی در لنز دوربین پاناسونیک

لنز دوربین نیز ممکن است همانند دیگر لوازم الکترونیکی دچار ایراداتی شود. خرابی در قطعات داخلی یا فیزیکی بدنه لنز، می‌تواند قابل رفع و یا تعویض باشد. این موضوع بستگی به نوع دوربین پاناسونیک و لنز آن دارد. نوسانات الکتریکی، تابش مستقیم نور خورشید، نفوذ گرد و غبار یا رطوبت به درون لنز و حرارت یا گرمای شدید می‌تواند از عواملی باشد که لنز دوربین پاناسونیک را با مشکل فنی روبرو کند. همچنین افتادن و ضربه خوردن لنز نیز از جمله عواملی است که بیشترین آسیب را به لنز می‌دهند. باز و بسته نشدن لنز دوربین می تواند یکی از مشکلات ناشی از ضربه دیدن لنز باشد. شکستگی عدسی‌ها، خرابی و یا گیرکردن حلقه‌های روی بدنه لنز و خرابی مانت از جمله مشکلاتی است که عکاسان آن را بیان کرده‌اند.

زمان تعویض لنز دوربین پاناسونیک

چه موقع باید لنز دوربین پاناسونیک را تعویض کرد؟

در مواقعی که لنز قابل تعمیر نباشد باید آن را تعویض کرد. البته گاهی نیز دوست دارید نوع لنز دوربین خودتان را تغییر دهید. از این رو اقدام به خرید لنز دوربین پاناسونیک می‌کنید. اما نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که لنز را باید از نمایندگی مجاز دوربین پاناسونیک دریافت کرد تا از جنس اورجینال بهره مند شوید. همچنین از آنجا که محتویات داخل لنز دوربین پاناسونیک، به ویژه لنزهای ثابت، حساس بوده و با کوچکترین ضربه ممکن است آسیب ببینند، شایسته است روند تعویض آن را به کارشناسان نمایندگی دوربین پاناسونیک بسپارید.

نمایندگی مجاز پاناسونیک

ما در نمایندگی پاناسونیک هرگونه خدمات مرتبط با فروش و تعمیر محصولات پاناسونیک را ارائه می‌کنیم. از فروش و تعمیر دوربین پاناسونیک و لنزهای آن گرفته تا باتری و مسئله شارژ دوربین، در این نمایندگی انجام می‌شود. تخصص و تجربه تنها یک شعار برای ما نیست بلکه مبنا و اساس عمل ما در ارائه خدمات هرچه بهتر و بیشتر به شما است. تیم نمایندگی پاناسونیک به شما اطمینان می‌دهد در زمان تعمیر دستگاهتان، نهایت دقت و ظرافت را به کار برده تا به دیگر قطعات آن آسیبی نرسد. ما تلاش می‌کنیم شما با کمترین هزینه بتوانید بیشترین بهره را به دست آورید.