اشتراک گذاری

نحوه ریست فکتوری تلویزیون پاناسونیک چگونه است؟

آیا تاکنون با مشکل بهم ریختن تنظیمات تلویزیون پاناسونیک مواجه شده اید؟ آیا تاکنون برنامه های تلویزیون شما به صورت خودکار از روی این دستگاه هوشمند حذف شده اند؟ آیا تاکنون کانال های تلویزیون شما خود به خود بهم ریخته اند؟ اگر هر یک از این مشکلات یقه شما را هم گرفته است، بدون هیچ گونه نگرانی می توانید تلویزیونتان را ریست فکتوری کنید تا همه چیز به حالت اولش باز گردد. همانطور که می دانید ریست فکتوری تلویزیون به معنای بازگرداندن آن به تنظیمات پیش فرض و کارخانه است که موجب می شود هر نوع مشکل نرم افزاری که برای این دستگاه به وجود آمده است برطرف شود. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا شما را با نحوه ریست فکتوری تلویزیون پاناسونیک آشنا کنیم.

ریست فکتوری تلویزیون

این مقاله را از دست ندهید: دسترسی به منوی مخفی تلویزیون

در چه صورت باید تلویزیون پاناسونیک را ریست فکتوری کنیم؟

همانطور که اشاره کردیم گاهی اوقات بروز مشکلات و اختلالات نرم افزاری در تلویزیون پاناسونیک که برخی از رایج ترین آن ها شامل: حذف خودکار برنامه ها از روی تلویزیون، بهم ریختن خود به خود تنظیمات تلویزیون و … می باشند، راهی را جز ریست فکتوری برای کاربر باقی نمی گذارند. اگر تلویزیون پاناسونیک شما هم با چنین مشکلات نرم افزاری دست و پنجه نرم می کند می توانید با ریست فکتوری آن از شر این مشکلات برای همیشه خلاص شوید. در ادامه نحوه ریست فکتوری تلویزیون پاناسونیک را به دو روش مختلف به شما آموزش خواهیم داد.

مراحل ریست فکتوری تلویزیون پاناسونیک

برای ریست فکتوری تلویزیون پاناسونیک دو روش وجود دارد که در ادامه هر دو روش را برای بازگرداندن تلویزیون پاناسونیک به تنظیمات پیش فرض کارخانه به شما آموزش خواهیم داد.

روش اول: استفاده از تنظیمات منو

  1. برای ریست فکتوری تلویزیون پاناسونیک به این روش اول از همه باید روی ریموت کنترل دستگاه، دکمه MENU را فشار دهید.
  2. سپس Setup را انتخاب کنید.
  3. اکنون به قسمت System بروید. این کار را با دکمه های جهت بالا و پایین کنترل انجام دهید.
  4. حالا از میان گزینه های موجود، گزینه Factory Default را انتخاب کنید.
  5. اکنون اخطاری مبنی بر پاک شدن اطلاعات را مشاهده خواهید کرد که باید با زدن Yes آن را تایید کنید.
  6. حالا تلویزیون شروع به بازگشت به تنظیمات کارخانه خواهد کرد. توجه داشته باشید که این کار چند دقیقه طول می کشد و در این زمان باید از هر کاری مانند خاموش کردن تلویزیون یا جدا کردن آن از برق اجتناب کنید.

روش دوم: قطع و وصل برق تلویزیون

  1. قبل از اینکه به سراغ استفاده از این روش برای ریست فکتوری تلویزیون پاناسونیک بروید، لازم است بدانید که این روش روی همه مدل های تلویزیون پاناسونیک جواب نمی دهد. 
  2. در این روش باید تلویزیون را روشن کنید.
  3. سپس دکمه های (VOL -) که روی تلویزیون وجود دارد و MENU روی ریموت کنترل را برای مدت زمان بیشتر از ۵ ثانیه همزمان نگه دارید.
  4. سپس برای خروج از حالت موجود و اتمام کار، کابل برق تلویزیون را جدا کنید و بعدا دوباره بعد از چند لحظه کابل را وصل و از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سه × 4 =