اشتراک گذاری

تعمیر هارد لپ تاپ پاناسونیک

خراب شدن هارد لپ تاپ یعنی به باد رفتن تمامی اسناد، مدارک و مهم‌تر از همه خاطراتی که در قالب عکس و فیلم بر روی لپ تاپ ذخیره کرده بودید. بدتر از همه این است که خرابی هارد لپ تاپ و از بین رفتن اطلاعات آن می‌تواند با بروز هر مشکلی از وارد شدن ضربه به لپ تاپ گرفته تا نوسان برق، آبخوردگی، ویروسی شدن لپ تاپ و … اتفاق بیافتد. با این وجود آشنایی با عواملی که موجب خراب شدن هارد لپ تاپ و از بین رفتن اطلاعات آن می‌شوند می‌تواند کمک بزرگی به جلوگیری از خرابی این قطعه و مهم‌تر از همه پاک شدن اطلاعات لپ تاپ بکند. به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه این مطلب ضمن بررسی عوامل و علائم خرابی هارد لپ تاپ شما را با مرکز معتبری جهت تعمیر هارد لپ تاپ پاناسونیک آشنا کنیم.

تعمیر هارد لپ تاپ پاناسونیک

انواع خرابی‌های هارد لپ تاپ

در کل انواع خرابی‌های هارد لپ تاپ یا از نوع خرابی‌های فیزیکی هستند یا از نوع خرابی‌های منطقی و مکانیکی. در ادامه هر یک از انواع خرابی‌های هارد لپ تاپ و نشانه‌های بروز هر یک از آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

خرابی‌های فیزیکی هارد لپ تاپ

خرابی‌های فیزیکی هارد لپ تاپ به دلیل وارد شدن ضربه به لپ تاپ، آبخوردگی، نوسان برق و تهویه نامناسب به وجود می‌آیند. در واقع هارد لپ تاپ به کوچکترین ضربه و رطوبت حساس است بنابراین تا جایی که می‌توانید از وارد شدن ضربه به لپ تاپ و آبخوردگی این دستگاه جلوگیری کنید. از طرفی اکیدا توصیه می‌شود که از محافظ برق برای لپ تاپ خود استفاده کنید چرا که محافظ برق از بروز نوسان برق در لپ تاپ جلوگیری کرده و مانع از خرابی هارد این دستگاه به دلیل شوک الکتریکی می‌شود.

اگر هم در محیط خیلی گرمی از لپ تاپ استفاده می‌کنید بهتر است برای جلوگیری از خراب شدن هارد آن از یک کول پد یا فن خنک کننده لپ تاپ استفاده کنید. در صورتی که از کاربران لپ تاپ پاناسونیک هستید و هارد این دستگاه به دلیل وارد شدن ضربه، آبخوردگی یا نوسان برق دچار مشکل شده است می‌توانید عیب‌یابی و تعمیر هارد لپ تاپ پاناسونیک را به نمایندگی پاناسونیک بسپارید.

خرابی‌های منطقی هارد لپ تاپ

خرابی‌های منطقی هارد لپ تاپ به خرابی‌های غیر فیزیکی اشاره دارند که اکثر اوقات به دلیل ویروسی شدن لپ تاپ به وجود می‌آیند. با این وجود اگر پس از ویروسی شدن لپ تاپ با نشانه‌های خرابی‌ هارد مواجه شدید به این معناست که هارد لپ تاپ شما دچار خرابی منطقی شده است. در این حالت بهتر است عیب‌یابی و تعمیر هارد لپ تاپ را بدون هیچ دستکاری به نمایندگی مجاز پاناسونیک بسپارید. چرا که هر گونه حذف کردن یا ذخیره کردن اطلاعات جدید بر روی هارد احتمال بازیابی اطلاعات آن را کاهش می‌دهد.

خرابی‌های مکانیکی هارد لپ تاپ

و اما آخرین نوع از خرابی هارد لپ تاپ، خرابی مکانیکی است که به بروز مشکلات مکانیکی به علت خراب شدن چند بخش مکانیکی سیستم اشاره دارد. در واقع این نوع خرابی زمانی اتفاق می‌افتد که هد هارد خراب شود. هد هارد یکی از مهم‌ترین قطعات هارد لپ تاپ به شمار می‌رود که وظیفه خواندن و نوشتن اطلاعات بر روی هارد را برعهده دارد.

نشانه‌های خرابی هارد لپ تاپ

  • تغییر نام برخی از پوشه‌ها به اسامی عجیب و ناخوانا
  • کند شدن سیستم
  • ریستارت شدن ناگهانی سیستم هنگام کار کردن با ویندوز
  • هنگ کردن لپ تاپ
  • خراب شدن ناگهانی فایل‌های سیستم عامل
  • شنیده شدن صداهای عجیب و غریب از لپ تاپ
  • بوت نشدن لپ تاپ
  • نمایش صفحه آبی رنگ
  • ناپدید شدن اطلاعات ذخیره شده بر روی لپ تاپ

هزینه تعمیر هارد لپ تاپ چقدر است؟

هزینه تعمیر هارد لپ تاپ به میزان آسیب‌دیدگی این قطعه و همچنین نوع خرابی آن بستگی دارد. به همین دلیل برای اطلاع از قیمت دقیق تعمیر هارد لپ تاپ باید این دستگاه را جهت عیب‌یابی به نمایندگی تعمیرات پاناسونیک بسپارید. تعمیرکاران این مرکز با عیب‌یابی دقیق هارد لپ تاپ نوع خرابی و میزان آسیب‌دیدگی آن را تشخیص می‌دهند. پس از عیب‌یابی هارد لپ تاپ هزینه تعمیرات آن را برآورد کرده و به اطلاع شما می‌رسانند تا در صورتی که تمایل داشتید پروسه تعمیرات و بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ را آغاز کنند.

تعمیر هارد لپ تاپ پاناسونیک و بازیابی اطلاعات آن را به ما بسپارید

بی‌شک می‌توان گفت که یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین تعمیراتی که بر روی لپ تاپ صورت می‌گیرد، تعمیر هارد لپ تاپ و همچنین بازیابی اطلاعات آن است. چرا که هر گونه اشتباهی در تعمیر این قطعه می‌تواند موجب پاک شدن همیشگی اطلاعات آن شود. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی هارد لپ تاپ خود را به معتبرترین مرکزی که در این زمینه فعالیت می‌کند یعنی نمایندگی تعمیرات لپ تاپ پاناسونیک بسپارید.