اشتراک گذاری

تعمیر و تعویض رم لپ تاپ پاناسونیک

  • چرا سیستم میزان رم را درست نشان نمی دهد؟
  • چرا هیچ یک از فایل ها روی لپ تاپ پاناسونیک باز نمی شوند؟
  • دلیل شناخته نشدن کارت گرافیک در لپ تاپ چیست؟
  • چرا لپ تاپ دائم هنگ می کند و سرعت آن به شدت کاهش پیدا کرده است؟

یکی از عواملی که در بروز هر یک از این مشکلات در لپ تاپ پاناسونیک دست دارد، خراب شدن رم این سیستم است؛ که به احتمال زیاد به دلیل وارد شدن ضربه به پشت لپ تاپ و داغ شدن بیش از اندازه سیستم و مهار نشدن گرمای آن به دلیل خراب شدن فن سیستم می باشد. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با عواملی که در تعمیر و تعویض رم لپ تاپ پاناسونیک نقش دارند، آشنا شوید.

تعمیر و تعویض رم لپ تاپ پاناسونیک

ضربه و گرما؛ عواملی که موجب تعمیر و تعویض رم لپ تاپ پاناسونیک می شوند

دو عامل خیلی مهم وجود دارد که موجب تعمیر و تعویض رم لپ تاپ پاناسونیک می شوند که شامل: وارد شدن ضربه به لپ تاپ و تولید گرمای بیش از اندازه در این دستگاه می باشند. وارد شدن ضربه به لپ تاپ به ویژه به پشت لپ تاپ، اکثر اوقات نه تنها موجب می شود برد و هارد لپ تاپ آسیب ببینند، بلکه باعث می شود که رم آن نیز دچار آسیب دیدگی شود. جدا از وارد شدن ضربه، گرمای بیش از اندازه، قاتل جان رم لپ تاپ است که خوشبختانه توسط فن این دستگاه مهار می شود؛ چراکه هر یک از قطعات لپ تاپ به ویژه CPU هنگام کار کردن، گرمایی از خود ساطع میکنند که فن لپ تاپ برای اینکه این گرما به قطعات لپ تاپ آسیب وارد نکند، با خنک کردن لپ تاپ آن را مهار می کند.

حالا فرض کنید که فن لپ تاپ خراب شود و نتواند گرمای ناشی از فعالیت قطعات این دستگاه را مهار کند، چه اتفاقی می افتد؟ مطمئنا گرمای زیادی که در لپ تاپ تولید شده و مهار نمی شود به قطعات این سیستم به ویژه رم آن آسیب جدی وارد می کند؛ البته اکثر لپ تاپ ها در این حالت به صورت خودکار خاموش می شوند تا آسیبی به قطعات آن ها به دلیل گرمای زیاد وارد نشود. عوامل دیگری هم وجود دارند که می توانند موجب داغ شدن بیش از اندازه لپ تاپ و خراب شدن رم آن شوند که شامل: خرابی آداپتور لپ تاپ، خرابی باتری لپ تاپ، نصب و اجرای بدافزارها روی لپ تاپ، نصب و اجرای برنامه ها و بازی های خیلی سنگین روی لپ تاپ و … می باشند.

عواملی که نشان می دهند رم لپ تاپ خراب شده است

  • میزان رم لپ تاپ به درستی نشان داده نمی شود

یکی از مشکلاتی که نشان می دهد حال رم لپ تاپ خوب نیست و باید لپ تاپ خود را جهت عیب یابی، تعمیر و تعویض رم به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ پاناسونیک بسپارید، این است که میزان رم در لپ تاپ شما به درستی نمایش داده نمی شود. برای مثال اگر رم لپ تاپ شما 8 گیگابایت است امکان دارد زمانی که بر روی This PC در ویندوز 10 و بر روی My Computer در ویندوز 7 کلیک راست کرده و به Properties می روید، متوجه شوید که سیستم مقدار رم لپ تاپ شما را کمتر یا بیشتر از چیزی که است نشان می دهد.


  • هیچ یک از فایل ها باز نمی شوند

امکان دارد با خراب شدن رم لپ تاپ، هر کدام از فایل هایی که قبلا به راحتی بر روی سیستم خود باز می کردید، وقتی که بر روی آن ها کلیک می کنید، باز نشده و ارور دهند. در این حالت هیچ راهی ندارید جز اینکه لپ تاپ خود را جهت عیب یابی به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ پاناسونیک بسپارید؛ تا تکنسین های این مرکز با تعمیر یا تعویض رم لپ تاپ شما مشکل آن را برطرف کنند.


  • کارت گرافیک توسط سیستم شناخته نمی شود

شاید برایتان عجیب باشد اما خراب شدن رم لپ تاپ می تواند روی عملکرد کارت گرافیک هم تاثیر بگذارد و کاری کند که سیستم آن را شناسایی نکند؛ که در این صورت یک صدای بوق بلند از سیستم شما شنیده می شود و نشان می دهد که سیستم نمی تواند کارت گرافیک را شناسایی کند. البته اگر این صدای بوق از سیستم شما شنیده نشد به این معناست که مشکل از رم لپ تاپ نیست و خود کارت گرافیک به درستی بارگذاری نشده است.


  • لپ تاپ دائما هنگ می کند

یکی دیگر از مشکلاتی که یکی از دلایل بروز آن می تواند خراب شدن رم لپ تاپ باشد و درنهایت به تعمیر و تعویض رم لپ تاپ منجر شود، هنگ کردن دائمی این سیستم است. البته عوامل دیگری هم مانند بدسکتور شدن هارد، خرابی CPU،  بروز مشکلات نرم افزاری، نصب بدافزار بر روی سیستم، اجرای بازی ها و نرم افزارهای سنگین که CPU از پس پردازش آن ها بر نمی آید و … در هنگ کردن لپ تاپ دست دارند؛ منتهی اکثر اوقات هنگ کردن مداوم لپ تاپ به خراب شدن رم آن اشاره دارد.


  • سرعت لپ تاپ به شدت کند شده است

از آن جایی که رم لپ تاپ اولین و مهم ترین عاملی است که در افزایش سرعت لپ تاپ نقش دارد، مهم ترین عاملی که نشان می دهد رم سیستم خراب شده است و نیاز به تعمیر و تعویض رم لپ تاپ است، کند شدن شدید سرعت لپ تاپ است؛ البته خرابی هارد و پردازنده هم در بروز این مشکل دست دارند اما اولین عاملی که تعمیرکاران لپ تاپ درصورت کند شدن بیش از اندازه این دستگاه مورد بررسی قرار می دهند رم آن است.