اشتراک گذاری

تعمیرات کولرگازی پاناسونیک

در این مقاله با نحوه تعمیرات کولر گازی پاناسونیک آشنا می شوید. البته تعمیر کولر گازی کاری نیست که شما به عنوان یک کاربر، قادر به انجام دادن آن باشید. برای این کار باید از ابزار مخصوصی استفاده شود و البته نیاز به مهارت و تخصص ویژه ای است. با این حال آشنایی با نکاتی در مورد تعمیر کولر گازی پاناسونیک، به شما کمک می کند که زودتر این دستگاه را عیب یابی کرده و اقدامات ترمیمی را در زمان مناسب انجام دهید. اگر متوجه بروز ایراد در عملکرد این دستگاه شدید، می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر از همکاران ما در نمایندگی پاناسونیک مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیرات کولرگازی پاناسونیک

تعمیر در محل کولر گازی پاناسونیک

برای تعمیر و رفع مشکلات رایج کولرگازی ، لازم است که این دستگاه باز شده و قطعات داخلی آن مورد بررسی و ترمیم قرار بگیرند. این کار باید توسط متخصصین مجرب در حوزه تعمیرات لوازم خانگی انجام شود تا ضمن برطرف شدن کامل مشکل، از بروز آسیب هایی در سایر بخش های دستگاه نیز جلوگیری شود.خدمات ارائه شده در این سرویس تمام خرابی های احتمالی برای کولر گازی پاناسونیک را در بر می گیرد. خرابی های ایجاد شده عموما از قبیل از کار افتادن برد و خرابی سایر قطعات  ، باد گرم کولر گازی ، خاموش شدن ناگهانی کولر گازی ،ایراد در سیم کشی  و… می باشد. تمام مشکلات احتمالی ذکر شده در این مرکز قابل تعمیر می باشد.

خدمات نمایندگی تعمیر کولرگازی پاناسونیک

اقداماتی همچون تعمیر برد، تعمیر کمپرسور، تعمیرات کندانسور، تعمیر تخصصی سنسور، تعمیر ترموستات، تعمیر و تعویض فن، ترمیم مدارهای معیوب، تعویض خازن های آسیب دیده، ترمیم پنل های داخلی و خارجی، تعمیر دکمه ها و بدنه، رفع ارورهای کولر، ترمیم مشکلات عملکردی، تعمیرات در محل و … مهم ترین خدمات تعمیرات کولر گازی پاناسونیک به شمار می روند. با دریافت ضمانت رسمی از نمایندگی پاناسونیک مرکز سخت افزار ایران، اطمینان دارید که قطعات استفاده شده اورجینال بوده و از کیفیت لازم برخوردار هستند.

تعمیر فن کولر گازی پاناسونیک

یکی از مهم‌ترین قطعات مصرفی کولر گازی که دیر یا زود خراب می‌شود و خرابی آن می‌تواند بر روی عملکرد کل این دستگاه تاثیر منفی بگذارد، فن کولر گازی است. کولرهای گازی از دو فن شامل: فن خارجی و فن داخلی تشکیل شده‌اند که خرابی هر یک از آن‌ها علائم و نشانه‌های منحصربه‌فردی دارد. برای مثال اگر فن خارجی خراب شود، کولر گازی هوای خنک را به محیط انتقال نمی‌دهد. بنابراین اگر هوای خارج شده از کولر گازی خنک نبود اولین کاری که باید بکنید این است که فن خارجی این دستگاه را بررسی کنید.

خرابی فن داخلی این دستگاه نیز موجب می‌شود که کویل اواپراتور یا مسیر خنک کننده کولر گازی یخ بزند. درصورت بروز هر یک از این مشکلات با نمایندگی تعمیر کولر گازی پاناسونیک تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز با حاضر شدن در محل مورد نظر خدمات عیب‌یابی و تعمیرات کولر گازی پاناسونیک را به شما ارائه دهند.

تعمیر برد کولر گازی پاناسونیک

جالب است بدانید که هر فرمانی که شما به کولر گازی می‌دهید از روشن شدن این دستگاه گرفته تا خاموش شدن، افزایش و کاهش میزان دمای آن و … همگی توسط قطعه‌ای به نام برد دریافت شده و اجرا می‌گردند. با این وجود می‌توان گفت که خرابی این قطعه موجب از کار افتادن کل کولر گازی می‌شود به گونه‌ای که این دستگاه ناگهان خاموش شده و روشن نمی‌شود.

یکی از خدمات تخصصی که نمایندگی تعمیر کولر گازی پاناسونیک به کاربران ارائه می‌دهد، تعمیر برد کولر گازی است. بنابراین درصورت بروز هر یک از این مشکلات در کولر گازی پاناسونیک بهتر است عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی آن را به نمایندگی تعمیرات کولر گازی پاناسونیک بسپارید.

تعویض کمپرسور کولر گازی پاناسونیک

کمپرسور یکی از اجزاء ثابت در اکثر لوازم خانگی مانند: جاروبرقی، یخچال، فریزر و همچنین کولر گازی است که خرابی آن بر روی عملکرد کلی هر یک از این دستگاه‌ها تاثیر منفی می‌گذارد. خرابی کمپرسور کولر گازی مشکلات زیادی در این دستگاه به وجود می‌آورد که از بارزترین آن‌ها می‌توان به پریدن فیوز کولر گازی، عدم تولید سرمایش کافی و همچنین روشن شدن فن بیرونی این دستگاه اشاره کرد.

تکنسین‌های نمایندگی تعمیرات کولر گازی پاناسونیک در زمینه عیب‌یابی و تعویض کمپرسور کولر گازی پاناسونیک از تخصص و مهارت بالایی برخوردار هستند از این‌رو در صورت بروز هر یک از این مشکلات در این دستگاه به صورت دقیق آن را برطرف می‌کنند.

تعمیر و تعویض شیر برقی کولر گازی پاناسونیک

همانطور که می‌دانید اکثر مدل‌های کولر گازی دو کاره هستند از این‌رو به راحتی می‌توان حالت سرمایش در این دستگاه را به حالت گرمایش تغییر داد یا برعکس. جابجایی بین حالت سرمایش و گرمایش در کولر گازی، به وسیله قطعه‌ای به نام شیر برقی انجام می‌شود. درواقع شیر برقی با باز و بسته کردن مسیرهای تعیین شده، امکان تغییر حالت سرمایش به گرمایش یا برعکس را فراهم می‌کند.

بنابراین زمانی که شیر برقی کولر گازی خراب می‌شود، نمی‌توانید بین دو حالت سرمایش و گرمایش این دستگاه جابجا شوید به گونه‌ای که هنگام تغییر حالت این دستگاه از سرمایش به گرمایش یا برعکس، این دستگاه هیچ عکس‌العملی از خود نشان نمی‌دهد. در این صورت بهتر است با نمایندگی تعمیرات کولر گازی پاناسونیک تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز با حاضر شدن در محل مورد نظر شما به تعمیر یا تعویض شیر برقی کولر گازی پاناسونیک بپردازند.

تعمیر کولر گازی پاناسونیک در محل

مشکلات رایج کولر گازی های پاناسونیک

خنک نکردن کولر گازی panasonic

یکی از شایع ترین مشکلات کولر گازی، خنک نکردن است. اگر گاز کم باشد، کولر قادر به خنک کردن محیط نیست. البته بسته بودن دریچه ها و تنظیمات نادرست ترموستات هم بعضا مانع از خنک کردن کولر گازی می شوند. اگر این موارد سالم بودند، احتمالا فیلترها مسدود شده اند. برای رفع مشکل و تعمیرات کولر گازی پاناسونیک در این شرایط، باید تمامی موارد ذکر شده بررسی شده و در صورت نیاز، قطعاتی ترمیم یا تعویض گردند.

یخ زدن کولر گازی و اسپلیت پاناسونیک

گاهی کولر گازی یخ می زند و این مسئله باعث شنیده شدن صداهایی غیر عادی از آن می شود. معمولا این مشکل هم ناشی از کم شدن حجم گاز فریون است. البته عوامل دیگری همچون کار کردن کمپرسور به صورت یکسره، عملکرد نادرست فن بلوور، استفاده از کولر در هوای خنک و آلودگی یا مسدود شدن فیلترها هم در یخ زدن اسپلیت و کولر گازی تاثیرگذار هستند. تعمیر کولر گازی پاناسونیک در این شرایط بدین صورت است که باید گاز دستگاه شارژ شده و یا فن بلوور و کمپرسور، بررسی و ترمیم گردند.

روشن نشدن کولر گازی پاناسونیک

اگر کولر گازی شما روشن نمی شود، اول مطمئن شوید که برق وصل است و تمامی اتصالات مربوط به آن هم سالم هستند. پس از آن سراغ کلیدهای اصلی دستگاه رفته از سالم بودن آنها اطمینان حاصل نمایید. سوختن موتور یا فن و سوختن کمپرسور هم عوامل و دلایل دیگری هستند که می توانند مانع از روشن شدن کولر شوند. برای رفع مشکل در این شرایط بهتر است از تکنسین های تعمیرات کولر گازی پاناسونیک کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

2 × سه =