اشتراک گذاری

رفع مشکلات قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

امروزه دستگاه های تلویزیون‌ های هوشمند بهترین گزینه ی خرید شناخته می‌شوند. اما همچنان ممکن است با مشکلاتی مانند قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون در طول استفاده از آن مواجه شوید. در این مقاله از نمایندگی تلویزیون پاناسونیک، درباره شناسایی این مشکلات و راه کار های رفع آن ها میپردازیم و آن ها را مورد بررسی قرار میدهیم.

رفع مشکلات قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

اصلی ترین علل رفتن تصویر تلویزیون پاناسونیک

1. ایراد در کابل ها و اتصالات

2. بهم ریختن تنظیمات تلویزیون

3. خرابی منبع تغذیه

4. ایراد در بک لایت تلویزیون

دلایل مشکلات قطع و وصل شدن تلویزیون

1 . بررسی کابل ‌های اتصال : کابل‌ های HDMI یا VGA معمولاً باعث انتقال تصویر به تلویزیون می‌شوند. بررسی کنید که کابل‌ ها به درستی به تلویزیون وصل شده باشند و سالم باشند و دچار خرابی یا اتصالی نباشند.

2 . تنظیمات تلویزیون : در تنظیمات تلویزیون، ممکن است گزینه‌ هایی برای ورودی تصویر مشخص شده باشند. مطمئن شوید که تلویزیون به درستی به منبع تصویر وصل شده و ورودی تصویر صحیح انتخاب شده باشد.

3 . بررسی دستگاه متصل به تلویزیون : گاهی اوقات مشکل از دستگاه متصل به تلویزیون ناشی می‌شود. بررسی کنید که دستگاه به درستی کار می‌کند و تصویر در تلویزیون به درستی به نمایش کشیده میشود.

راه کار های پایه رفع مشکل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

جهت رفع ایراد رفتن تصویر تلویزیون پاناسونیک، طبق مراحل نامبرده پیش روید:

  • تلویزیون را از برق بکشید.
  • دکمه روشن/خاموش تلویزیون خود را به مدت 60 ثانیه نگه دارید.
  • بعد از یک دقیقه دکمه روشن/خاموش را رها کنید، سپس تلویزیون را مجدداً وصل کرده و تلاش کنید که آن را روشن کنید.

اگر راه ‌حل بالا کارساز نبود ، این مورد را امتحان کنید

  • تلویزیون را متصل به برق نگه دارید و دکمه روشن/خاموش را به مدت 20 ثانیه فشار دهید.
  • در همان زمان که دکمه روشن/خاموش را نگه داشته اید، یکی از دکمه ‌های ولوم یا صدا را هم نگه دارید.
  • سپس دکمه قرمز روی ریموت کنترل را نیمی از یک دقیقه نگه دارید.

راه کارهای تخصصی رفع ایراد قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

بررسی منابع تغذیه

تلویزیون را از برق جدا کرده و یک دستگاه دیگر را به پریز برق وصل کنید. اگر آن دستگاه دیگر کار می‌کند و جریان برق را دریافت میکند، مشکل با از تلویزیون شما است. این به معنای این است که ممکن است مشکل در قطعه ی منبع تغذیه تلویزیون یا مشکلات برقی دیگر باشد. بطور اگر با الکترونیک آشنایی دارید، می‌توانید با دقت پشت تلویزیون را باز کرده و به دنبال هرگونه مشکل در کپسول‌ ها یا هر نشانه دیگر از آسیبی که ممکن است باعث قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون میشود را جستجو کنید.

بررسی بک لایت تلویزیون

ممکن است تلویزیون روشن شود، اما مشکل بک لایت وجود داشته باشد. بک لایت قطعه ای است که نور را از طریق صفحه تلویزیون را روشن می‌کند، بنابراین اگر این قطعه آسیب دیده باشد و کار نکند، تلویزیون روشن می‌شود و اما تصاویر به نمایش کشیده نمیشود. راه کار امتحان این موضوع بسیار ساده است. در صورت باز بودن قاب پشتی تلویزیون ، باید یک نور پشت تلویزیون خود را روشن نمایید.در غیر این صورت، با دقت پشت تلویزیون را باز کرده و قطعات آن را مورد بررسی قرار دهید. اما اگر هیچکدام از راه کار های نامبرده کارساز نبود، ایراد پیش آمده برای دستگاه شما مربوط به قطعات سخت افزاری میباشد و نیاز به تجهیزات تخصصی جهت رفع این مشکل خواهد داشت. جهت رفع این مشکل کافیست به نمایندگی تعمیرات تخصصی تلویزیون پاناسونیک مراجعه نموده و ایراد پیش آمده را رفع نمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

13 − شش =