اشتراک گذاری

قفل شدن تلویزیون پاناسونیک

منظور از قفل شدن تلویزیون پاناسونیک ، گیر کردن تصویر تلویزیون در یک فریم از تصویر و یا در یک منو از منوی تنظیمات و یا دیگر منوهای تلویزیون است. در این صورت تلویزیون در اصطلاح گیر میکند و به هیچ یک از فرامین شما پاسخگو نیست. نکته مهم در رابطه با مشکل قفل شدن تلویزیون Panasonic این است که این مشکل ممکن در تلویزیون های مختلف در مراحل مختلفی از کار با تلویزیون رخ دهد و اساساً در صورت بروز مشکل تلویزیون به هیچ یک از فرامین شما در کنترل و یا با دکمه های روی بدنه تلویزیون پاسخگو نیست. علت تنوع حالت های بروز این مشکل ریشه در دلیل سخت افزاری بروز مشکل قفل شدن تلویزیون پاناسونیک دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

قفل شدن تلویزیون پاناسونیک

دلیل قفل شدن تلویزیون پاناسونیک

همانند بسیاری دیگر از دستگاه های الکترونیکی، علت مشکل قفل شدن تلویزیون پاناسونیک در سخت افزار و یا نرم افزار تلویزیون جستجو می شود. البته با توجه به اطلاعات به دست آمده از تجربه همکاران ما در اغلب موارد این مشکل سخت افزاری است. آی سی CPU تلویزیون پاناسونیک بیش از 400 پایه متصل به برد دارد که هر کدام بخشی از عملکرد تلویزیون را هدایت و پردازش می کنند.

در صورت بروز مشکل در هر یک از این پایه های اتصال، احتمال بروز مشکل قفل شدن تلویزیون پاناسونیک در یکی از بخش های تلویزیون بوجود می آید. به همین دلیل این مشکل در شکل ها و در بخش های مختلف تلویزیون رخ می دهد و صورت ظاهری آن در دستگاه های مختلف متنوع است. ممکن است این مشکل در یک تلویزیون در منوی انتخاب ورودی تصویر رخ دهد و در تلویزیون دیگر در هنگام تعویض کانال. البته خبر خوب در رابطه با این مشکل این است که در اغلب موارد نیازی  به تعویض برد نیست و این ایراد قابل تعمیر است. در ادامه به بررسی روش های رفع این مشکل می پردازیم.

راه حل سخت افزاری رفع مشکل قفل شدن تلویزیون پاناسونیک

همانطور که در بالا اشاره کردیم، در اغلب موارد علت بروز مشکل قفل شدن تلویزیون پاناسونیک، ایراد در اتصال پایه های آی سی CPU تلویزیون پاناسونیک است. و البته بیان کردیم که خوشبختانه در بسیاری از موارد این مشکل به راحتی تعمیر می شود و نیازی به تعویض سخت افزار نیست. برای تعمیر اتصالات و یا در نهایت تعویض آی سی CPU (نه کل بورد)، نیاز به تجهیزات مناسب و البته تجربه و مهارت کافی در این زمینه خواهید داشت.

در صورتی که به این تجهیزات و مهارت دسترسی ندارید، توصیه ما مراجعه به مراکز معتبر تعمیر است. همکاران ما در مرکز سخت افزار ایران، این خدمات را در بالاترین سطح کیفی و با ارائه ضمانت نامه تعمیر به شما ارائه خواهند داد. اما اگر مشکل در نرم افزار تلویزیون باشد، بهترین روش ریست فکتوری تلویزیون پاناسونیک است.

ریست تلویزیون پاناسونیک

در بسیاری از موارد در صورت بروز مشکل قفل شدن تلویزیون پاناسونیک و یا هر مشکل نرم افزاری دیگر، ریست فکتوری تلویزیون پاناسونیک می تواند چاره ساز باشد. این فرایند در همه مدل های تلویزیون پاناسونیک از طریق منوی تنظیمات انجام می شود. در صورت گیر کردن تلویزیون پاناسونیک، برای ریست فکتوری تلویزیون، ابتدا تلویزیون را با جدا کردن  دوشاخه از برق خاموش کنید و سپس دکمه پاور را برای 30 ثانیه نگه دارید تا الکتریسیته موجود در برد کاملا تخلیه شود. در ادامه می توانید مراحل بیان شده در مقاله ریست فکتوری تلویزیون پاناسونیک را دنبال کنید تا ریست فکتوری تکمیل شود.