اشتراک گذاری

دلایل قطع شدن صدای تلویزیون پاناسونیک

به طور کلی یکی از رایج ترین ایرادات مربوط به تلویزیون های هوشمند، مربوط به قطع شدن صدای تلویزیون است. دلایل بسیار زیادی در این رابطه وجود دارند. در صورتی که با مشکل قطع شدن صدا در تلویزیون پاناسونیک خود مواجه هستید، نیاز به انجام اقداماتی خواهید بود. در این مقاله، به بررسی دلایل قطع شدن صدای تلویزیون پاناسونیک می پردازیم و به صورت تخصصی روش های رفع این مشکل را مورد بررسی قرار می دهیم.

قطع شدن صدای تلویزیون پاناسونیک

روش های رفع مشکل قطع شدن صدای تلویزیون پاناسونیک

به طور کلی روش های بسیاری در این رابطه وجود دارد. از جمله این روش ها می توان به بررسی وضعیت کابل ها و اتصالات دستگاه، چک کردن تنظیمات صدا، مشکل و خرابی در دستگاه پخش کننده خروجی، بررسی تنظیمات صدا در منو تلویزیون، بررسی مشکلات نرم افزاری، بررسی با دستگاه های جانبی، بررسی مشکلات سخت افزاری اشاره کرد. در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم و به صورت دقیق تر و جزئی تری آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

1. بررسی وضعیت اتصال‌ ها

 • اطمینان حاصل کنید که کابل ‌های صوتی و تصویری مانند اچ دی ام ای به درستی به تلویزیون و دستگاه پخش کننده خارجی متصل شده باشند.
 • اگر از کابل HDMI برای اتصال استفاده می‌ کنید، اطمینان حاصل کنید که آن به ‌درستی و در جای خود قرار دارد و اگر امکان دارد، کابل جایگزینی را تست کنید.
حل ایراد صدای تلویزیون پاناسونیک

2. چک کردن تنظیمات صدا

اطمینان حاصل کنید که تنظیمات صدا در منوی تلویزیون به درستی تنظیم شده باشند. بررسی کنید که صدا به درستی به اسپیکرهای داخلی یا اسپیکرهای خارجی هدایت می‌ شود.

3. مشکل در دستگاه پخش کننده خارجی

اگر دستگاه پخش کننده خارجی (مانند یک دستگاه پخش دی‌ وی ‌دی یا رسیور) مشکلی داشته باشد، ممکن است صدا به درستی به تلویزیون منتقل نشود. اتصالات و وضعیت دستگاه خروجی را بررسی کنید.

4. بررسی تنظیمات صدا در منوی تلویزیون

خروجی صدا در تلویزیون پاناسونیک شما ممکن است روی چیزی غیر از بلندگوهای تعبیه شده تنظیم شده باشد. برای مثال ممکن است روی هدفون بلوتوث تنظیم شود. خروجی صدا را به بلندگوهای داخلی تغییر دهید و ایراد پیش آمده را رفع نمایید. ممکن است تنظیمات خاصی در منوی تلویزیون تعیین شده باشد که باعث قطع صدا شده باشد. تنظیمات صدا را به دقت بررسی کنید و اگر نیاز باشد، به حالت کارخانه بازگردانده و تنظیمات را دوباره اعمال کنید.

این مقاله را از دست ندهید: دلیل نمایش ارور no signal تلویزیون چیست؟

5. بررسی مشکلات نرم‌ افزاری

اگر تلویزیون دارای بروزرسانی نرم‌ افزاری است، مطمئن شوید که آخرین نسخه نرم ‌افزار نصب شده باشد. بعضی از بروزرسانی ‌ها مشکلات صدا را رفع می ‌کنند.

6. تست با دستگاه صدا جانبی

اگر امکان دارد، از یک دستگاه صدا جانبی (مانند هدفون یا اسپیکر خارجی) برای تست صدا استفاده کنید. اگر صدا از این دستگاه ‌ها پخش شود، مشکل ممکن است در اسپیکرهای تلویزیون باشد.

قطعی صدای تلویزیون

7. مشکلات سخت‌ افزاری

اگر کابل بلندگو آسیب دیده باشد یا کابل بلندگو کوتاه باشد، ممکن است مشکلی در بلندگوهای تلویزیون وجود داشته باشد. اگر بلندگوهای تلویزیون به درستی کار نکنند، حجم صدا نیز ایده آل نخواهد بود. سعی کنید کابل های بلندگو را عیب یابی کنید تا ببینید آیا صدا بهبود می یابد یا ایراد قطع شدن صدای تلویزیون پاناسونیک همچنان وجود دارد.

اگر تمام مراحل بالا را اجرا کرده و مشکل همچنان پا برجاست، ممکن است مشکل از قسمت‌ های سخت‌ افزاری تلویزیون باشد. در این صورت، بهتر است به تعمیرکار متخصص و یا در صورتی گارانتی بودن دستگاه به مرکز گارانتی کننده مراجعه کنید. با اجرای این مراحل، شما می ‌توانید علت قطع صدا در تلویزیون پاناسونیک خود را تشخیص داده و راه ‌حلی مناسب برای آن پیدا کنید. همچنین مدار تلویزیون پاناسونیک ممکن است مشکل داشته باشد. اگر با صدای تلویزیون پاناسونیک خود مشکل دارید، چند راه حل وجود دارد که می توانید امتحان کنید. در اینجا نکات ارائه شده است که برای کمک به عیب یابی و حل مشکل به شما کمک می کند. در ادامه به بررسی دقیق این نکات می پردازیم.

 • ریست کردن پاور سایکل تلویزیون پاناسونیک

اگر با صدا در تلویزیون پاناسونیک خود مشکل دارید، یکی از اولین اقداماتی که باید امتحان کنید ریست کردن سیکل برق یا پاور سایکل است. برای انجام این کار، کافی است تلویزیون خود را از منبع برق جدا کنید، حدود 10 تا 15 دقیقه صبر کنید و سپس دوباره آن را وصل کنید. پس از راه اندازی مجدد تلویزیون، بررسی کنید که آیا مشکل صدا حل شده است یا ایراد به وجود آمده رفع نشده.

 • تنظیمات صوتی فعلی تلویزیون هوشمند پاناسونیک را دوباره بررسی کنید

اگر با صدا در تلویزیون پاناسونیک خود مشکل دارید، ممکن است به این دلیل باشد که تنظیمات خروجی صدا را درست انجام نمی ‌دهید. همچنین، تلویزیون پاناسونیک شما ممکن است به یک بلندگوی بلوتوث خارجی متصل باشد که خاموش است. خروجی صدای تلویزیون خود را بررسی کنید، تا از انتخاب دستگاه پخش کننده صدا اطمینان حاصل کنید. سپس صدا را آن زیاد کنید تا صدا فعال شود یا خروجی صدا را به بلندگوهای داخلی تلویزیون پاناسونیک خود برگردانید.

 • اتصال کابل HDMI را بررسی کنید

اگر با صدا در تلویزیون پاناسونیک خود مشکل دارید، ممکن است به دلیل مشکلات کابل HDMI شما نیز باشد. کابل‌ های HDMI صدا و تصویر را از هر دستگاه پخش کننده خارجی متصل به تلویزیون منتقل می ‌کنند. اگر یک ستاپ باکس با استفاده از کابل HDMI به تلویزیون پاناسونیک خود متصل کرده اید، احتمالاً اتصال شل در کابل HDMI یا کابل HDMI آسیب دیده وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که کابل در دو انتها محکم وصل شده است. اتصال کابل اچ دی ام ای شل گاهی اوقات می تواند باعث مشکلات صوتی شود. برای حل این مشکل، کابل HDMI را از تلویزیون پاناسونیک خود جدا کنید و مطمئن شوید که هیچ نشانه ای از آسیب دیده نمی شود. اگر همه چیز خوب به نظر می رسد، کابل HDMI را دوباره وصل کنید و ببینید آیا مشکل حل شده است یا ایراد قطع شدن صدای تلویزیون پاناسونیک همچنان وجود دارد.

مشکل صدا در تلویزیون پاناسونیک
 • تلویزیون پاناسونیک خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید

اگر همه این مراحل را امتحان کرده ‌اید و هنوز نمی ‌توانید صدای تلویزیون پاناسونیک خود را به درستی داشته باشید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که تنظیمات کارخانه را تنظیم کنید. این کار تمام تنظیمات تلویزیون پاناسونیک شما را به حالت پیش فرض باز می گرداند و هر گونه مشکل نرم افزاری را که می تواند باعث ایجاد مشکل شود پاک می کند. این کار تلویزیون هوشمند پاناسونیک شما را به حالت کارخانه بازنشانی می کند و سپس تلویزیون با تنظیمات پیش فرض در آن راه اندازی مجدد می شود. اگر هیچ یک از مراحل قبلی مشکل صدا را بر طرف نکرد، ممکن است خود تلویزیون پاناسونیک مشکلی وجود داشته باشد. در این صورت، ممکن است لازم باشد برای پشتیبانی با خدمات مشتریان پاناسونیک تماس بگیرید.

خلاصه راه حل تعمیر تلویزیون پاناسونیک شما صدا ندارد اما بی تصویر نیست:

 1. چرخه برق تلویزیون پاناسونیک
 2. تنظیمات صوتی فعلی تلویزیون هوشمند پاناسونیک را دوباره بررسی کنید
 3. اتصال کابل HDMI را بررسی کنید
 4. تلویزیون پاناسونیک خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید
 5. با پشتیبانی مشتری تلویزیون پاناسونیک خود تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

20 − شش =