اشتراک گذاری

دلیل نمایش ارور no signal تلویزیون چیست؟

خلاصه بگوییم، اگر بعد از امتحان کردن حالت های مختلف سیم آنتن و سر زدن به پشت بام یا هر جایی که آنتن تان از آن جا سر بر آورده، همچنان با مشکل No signal مواجه بودید، امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد. مسئله سیگنال نداشتن تلویزیون به قدمت وجود خود تلویزیون است و حتی با وجود پیشرفت فوق العاده تکنولوژی هنوز هم گاهی این مشکل رخ می دهد.

در این مطلب برای حل این مسئله علل مختلفی که می توانند باعث عدم دریافت سیگنال شوند را بررسی می کنیم. به طور خلاصه این علت ها عبارتند از: مسائل مربوط به گیرنده، ورودی های نرم افزاری و کابلی و شرایطی که صدا هست، ولی تصویر نیست!

سیگنال نداشتن تلویزیون

سیگنال نداشتن تلویزیون را از گیرنده پیگیری کنید

کاملا بدیهی است، اما ممکن هم هست که فراموش کنید یا درست متوجه نشده باشید: اطمینان حاصل کنید که دستگاه گیرنده دیجیتال روشن است! بنابراین ممکن است سیگنال نداشتن تلویزیون به همین سادگی حل شود. اگر گیرنده با فشردن دکمه Power کنترل روشن نمی شود، استفاده از کلیدهای خود دستگاه و کلید روشن و خاموش پشت دستگاه را نیز امتحان کنید.

سیگنال نداشتن تلویزیون و ماجرای ورودی ها

هر دستگاهی به وسیله کابل هایی منحصر به فرد به پشت تلویزیون متصل می شود. فرقی نمی کند، گیرنده دیجیتال باشد، DVD خوان باشد یا هر دستگاه دیگری. یکی دیگر از علت های سیگنال نداشتن تلویزیون می تواند این باشد که شما در خود تلویزیون ورودی مناسب را انتخاب نکرده اید. در این صورت حتی اگر هر دو دستگاه روشن هم باشند، خروجی وجود نخواهد داشت.

برای اصلاح این شریط، تلویزیون و گیرنده را روشن کنید و با استفاده از کلید INPUT که معمولا در کار Power قرار دارد، ورودی دیگری را انتخاب کنید. در اغلب دستگاه ها ب فشردن این کلید، لیستی نمایان می شود که هر گزینه آن نماینده یکی از درگاه های پشت تلویزیون است. برای مثال HDMI، DVD، دیجیتال، آنالوگ و…

راه اندازی دوباره گیرنده گرامی!

گیرنده روشن است. کابل ها به خوبی متصل شده اند و آنتن هم مشکلی ندارد. ورودی دستگاه در تلویزیون هم به درستی انتخاب شده، اما هنوز عبارت No signal از این گوشه صفحه، به گوشه دیگر می رود. راه حل دیگری که در این شرایط برای حل مسئله سیگنال نداشتن تلویزیون پیشنهاد می دهیم یک کار ساده است: گیرنده را دوباره راه اندازی کنید.

  • برای این کار ابتدا گیرنده را خاموش کنید.
  • بعد گیرنده را از برق بکشید و در صورت امکان انتهای کابل برق را از دستگاه نیز جدا کنید.
  • بعد از 30 ثانیه صبر، دوباره دستگاه را به برق متصل کرده و پس از 2 دقیقه گیرنده را روشن کنید.
چرا تلویزیون سیگنال ندارد

تعویض پورت های ورودی

بخش قابل توجهی از سیگنال نداشتن تلویزیون به کابل ها و سیم ها مرتبط است و گذشته از همه نکاتی تا به حال به آن ها اشاره کرده ایم، ترتیب و در نظر گرفتن نوع درگاه ورودی پشت تلویزیون و کابل نیز مهم هستند.

بنابراین ابتدا از اینکه هر پورت را به ورودی مناسب وصل کرده اید مطمئن شوید. در صورتی که مسئله رفع نشد، ورودی های دیگر را نیز امتحان کنید. توجه داشته باشید که بعد از تغییر دادن ورودی باید از طریق تلویزیون نیز INPUT را تغییر دهید.

وقتی که تقصیر هیچکس نیست!

گاهی نیز ممکن است بعد از همه این تلاش ها برای رفع مسئله سیگنال نداشتن تلویزیون تنها صدای شبکه نصییبتان شود! خب در این موقعیت اگر همه نکات بالا را بررسی کرده باشید، دیگر مشکل از کابل ها یا دستگاه ها نیست. ممکن است این قضیه صرفا به این دلیل باشد که شما در حال دریافت یک کانال صوتی هستید! همچنین ممکن است روی شبکه های رادیویی باشید که به راحتی با جا به جا کردن شبکه ها می توانید، شبکه های تلویزیونی را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

11 + 18 =