اشتراک گذاری

نحوه استفاده از گرمایش کولر گازی در زمستان

در این مطلب، با نحوه استفاده از گرمایش کولر گازی در زمستان آشنا می شوید. همچنین می توانید تشخیص دهید که کولر گازی یا اسپلیت شما قابلیت گرمایشی دارد یا نه. توضیح این که بعضی از کولر گازی ها به صورت دوگانه کار می کنند؛ یعنی حالت گرمایشی دارند و در فصل زمستان هم می توان از آنها استفاده کرد. جالب است بدانید که این مدل ها مجهز به قطعه ای به نام شیر برقی یا شیر چهارطرفه هستند که باعث ایجاد گرما می شود. استفاده از حالت گرمایشی کولر گازی در زمستان، بسیار ساده است و به راحتی می توانید این وضعیت را فعال کنید. کافی است یک سری تنظیمات خاص را انجام دهید تا ضمن فعال سازی حالت گرمایشی، در زمستان هم از کولر گازی خود استفاده کنید.

نحوه استفاده از گرمایش کولر گازی در زمستان

نحوه راه اندازی و استفاده از گرمایش کولر گازی در زمستان

با اجرای مراحل زیر، می توانید حالا گرمایش کولر گازی خود را فعال کنید:

1- کولر گازی پاناسونیک را خاموش کنید.

2- جایی بایستید که ریموت، روبروی کولر گازی نباشد (اگر در حین استفاده از ریموت کنترل برای تنظیم حالت گرمایش، روبروی پنل کولر باشید، دستگاه روشن شده و تنظیمات به هم می ریزد).

3- دکمه منو را در ریموت کنترل فشار دهید. این دکمه معمولا با علامت هایی مثل برف، خورشید، قطره آب و … روی کنترل ها مشخص می شود.

نحوه استفاده از گرمایش کولر گازی در زمستان

4- برای استفاده از حالت گرمایشی کولر گازی در زمستان، باید از گزینه ھای FAN-HEAT-DRY-COOL-AUTO روی نمایشگر کنترل کمک بگیرید.

نحوه استفاده از گرمایش کولر گازی در زمستان

5- علامت را روی گزینه HATE ببرید. البته این کلید در برخی ریموت ها، با علامت خورشید مشخص می شود.

بیشتر بخوانید: دلایل صدای کولر گازی چیست؟
نحوه استفاده از گرمایش کولر گازی در زمستان

6- پس از روشن کردن حالت گرمایش، می توانید دمای دستگاه را به دلخواه خود تنظیم کنید.

7- با استفاده از دکمه TEMP که به صورت فلش بالا و پایین است، قادر به تنظیم درجه حرارت کولر هستید.

نحوه استفاده از گرمایش کولر گازی در زمستان

8- پس از تنظیم کردن کنترل و دمای مورد نظرتان، ریموت کنترل را خاموش کنید.

9- در نهایت، ریموت را روبروی کولر گرفته و آن را روشن کنید. به این ترتیب، حالا گرمایش کولر گازی Panasonic فعال می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر شیر برقی کولر گازی پاناسونیک

چگونه متوجه شویم که کولر گازی حالت گرمایش دارد؟

برای استفاده از حالت گرمایشی کولر گازی، باید کولر شما این قابلیت را داشته باشد. اگر هنگام خرید کولر متوجه نشده اید که دستگاه از این امکان برخوردار است یا نه، با استفاده از روش های دیگر، متوجه این مورد خواهید شد. ساده ترین راه این است که دفترچه راهنمای کولر یا اسپلیت را ببینید. در دفترچه راهنما، به وضوح درج شده است که  دستگاه، حالت گرمایش دارد یا خیر.

اگر به هر دلیلی به دفترچه راهنمای کولر دسترسی ندارید، پلاک یا برچسب کنار پنل داخلی و خارجی را ببینید. در این برچسب، توضیحات و مشخصات فنی کولر درج شده است. شما باید مشخصات قدرت در حالت سرمایش و گرمایش را مطالعه کنید؛ اگر قدرت گرمایش توضیح داده شده است، یعنی کولر گازی گرمایش هم دارد. در نهایت، با کمک تنظیمات روی کنترل هم می توانید متوجه شوید که کولر یا اسپلیت شما، حالت گرمایش دارد یا خیر.