اشتراک گذاری

چرا تلویزیون به وای فای وصل نمی شود؟

اگر با مشکل وصل نشدن تلویزیون به وای فای مواجه شده اید، ادامه مقاله به شما کمک می کند که آن را حل کنید. عدم اتصال تلویزیون به اینترنت دلایل متعددی دارد و معمولا به سادگی برطرف می شود. به ندرت پیش می آید که ایراد از قطعات داخلی دستگاه باشد. معمولا یا مودم مشکل دارد یا تنظیمات درست انجام نشده اند. دلایل دیگری هم البته وجود دارد که در ادامه مفصلا به آنها می پردازیم. اگر با راهکارهایی که در ادامه مقاله ارائه داده ایم موفق به رفع مشکل وصل نشدن تلویزیون به وای فای نشدید، تیم تعمیرات تلویزیون پاناسونیک در مرکز سخت افزار ایران، خدمات مورد نیاز را در سطح تخصصی به شما ارائه می دهند.

وصل نشدن تلویزیون به وای فای

دلایل وصل نشدن تلویزیون به وای فای

در بخش قبل گفتم که وصل نشدن تلویزیون به اینترنت، دلایل متعددی دارد. اولین و رایج ترین دلیل بروز این مشکل، مربوط به قطع شدن شبکه اینترنت یا مشکلات مودم است. در عین حال ممکن است فریمور تلویزیون ایراد داشته باشد و به این دلیل به وای فای وصل نشود.

به هم ریختن تنظیمات DNS و بهم ریختن این بخش هم می تواند موجب وصل نشدن تلویزیون به وای فای شود. در عین حال باید به موارد دیگری همچون مشکلات نرم افزاری مودم یا تلویزیون و نزدیک بودن دستگاه هایی با فرکانس غیر استاندارد هم توجه داشته باشید.

رفع مشکل وصل نشدن تلویزیون به اینترنت

چک کردن شبکه

اولین کاری که باید برای رفع مشکل وصل نشدن تلویزیون به اینترنت انجام دهید، چک کردن شبکه است. شما باید مطمئن شوید که رمز وای فای را درست وارد کرده اید. پیش از آن باید اطمینان پیدا کنید که شبکه در دسترس است و مشکل خاصی ندارد. حتی سرعت اینترنت هم مهم است و باید آن را بررسی کنید. فاصله مودم از تلویزیون را هم کاهش دهید تا آنتن دهی قوی تری داشته باشید.

بیشتر بخوانید: ریست فکتوری تلویزیون

ریستارت کردن تلویزیون

گاهی باید برای حل مشکل وصل نشدن تلویزیون به اینترنت، دستگاه را ریستارت کنید. به ویژه اگر تلویزیون را با ریموت کنترل خاموش کرده اید، احتمال مختل شدن اتصال اینترنت وجود دارد. تلویزیون را به شکل عادی روشن کرده و اجازه دهید تا 5 دقیقه روشن بماند. سپس کابل برق را مستقیما از روی پریز جدا کنید. پس از 20 تا 30 دقیقه، تلویزیون را مجدد روشن کنید و بعد از وارد کردن پسورد وای فای، مشکل را چک کنید.

ریست کردن مودم

ریست کردن مودم هم به رفع مشکل وصل نشدن تلویزیون به وای فای کمک می کند. مودم را خاموش کرده و پس از 10 دقیقه، مجددا آن را روشن کنید. صبر کنید اتصال برقرار شود و سپس مجددا اتصال اینترنت را در تلویزیون چک کنید.

رفع مشکل مک آدرس

یکی از دلایل عدم اتصال تلویزیون به وای فای، بهم ریختن تنظیمات مک آدرس است. حتی ممکن است در تنظیمات مودم شما، محدودیت مک آدرس فعال شده باشد. در این شرایط باید تلویزیون را روشن کرده و وارد تنظیمات وای فای شوید. سپس در گوشی همراه خود Hotspot  را فعال کنید. اگر توانستید با هات اسپات گوشی به در تلویزیون به اینترنت متصل شوید، یعنی مشکل از محدودیت مک آدرس است. برای حل مشکل، به تنظیمات مودم خود بروید و مک آدرس را غیر فعال کنید. همچنین می توانید مک آدرس تلویزیون را به لیست مجاز اضافه کنید.

آپدیت کردن فریمور تلویزیون

روش دیگر برای حل مشکل وصل نشدن تلویزیون به وای فای، بروز رسانی فریمور تلویزیون است. دقت کنید که نحوه آپدیت تلویزیون پاناسونیک در مدل های مختلف، تفاوت هایی دارد؛ بهتر است برای این کار از تکنسین های تعمیر تلویزیون کمک بگیرید.

بروزسازی تنظیمات DNS

در نهایت و به عنوان آخرین راهکار برای حل مشکل وصل نشدن تلویزیون به اینترنت، پیشنهاد می دهیم تنظیمات DNS را آپدیت کنید. برای این منظور باید مراحل زیر را اجرا کنید:

  • دکمه Menu را روی ریموت کنترل فشار دهید.
  • در منویی که ظاهر می شود، دکمه Settings را بزنید.
  • حالا باید Network را انتخاب کنید.
  • صفحه جدیدی باز می شود که باید در آن گزینه  Network Settings را انتخاب کنید.
  • روی Start کلیک کرده و IP Settings را بزنید.
  • DNS mode  را انتخاب کنید.
  • ضمن انتخاب کردن حالت Manual ، کلید یا گزینه OK را بزنید.
  • عدد ۸۸۸۸ را وارد کرده و OK را بزنید.