اشتراک گذاری

علت باز نشدن فلش در تلویزیون چیست؟

باز نشدن فلش در تلویزیون ، دلایل مشخصی دارد که باید بررسی شده و یک به یک، برطرف گردند. ممکن است فلش آسیب دیده باشد یا ایراد از خود تلویزیون باشد. در مجموع می توان گفت که معمولا جای نگرانی نیست و شناسایی نشدن فلش در تلویزیون، مشکل حادی نیست. در ادامه این مقاله، دلایل باز نشدن فلش در تلویزیون پاناسونیک را بررسی می کنیم.

البته این مشکل منحصر به یک برند خاص نیست و دلایل و راهکارهای آن در تلویزیون های دیگر برندها نیز مشترک است. در پایان راهکارهای رفع مشکل عدم شناسایی فلش در تلویزیون را نیز به شما معرفی می کنیم تا این ایراد را حل کنید. اگر نیاز به دریافت خدمات تخصصی در زمینه تعمیر تلویزیون پاناسونیک داشتید، همکاران ما در نمایندگی پاناسونیک مرکز سخت افزار ایران کنارتان هستند.

باز نشدن فلش در تلویزیون

دلایل باز نشدن فلش در تلویزیون

شناسایی نشدن فلش در تلویزیون، دلایل متعددی دارد. از خرابی تلویزیون و قطعات داخلی گرفته تا آسیب دیدگی فلش و حتی ایرادات نرم افزاری. حتی اگر پورت usb درست کار نکند، ممکن است فلش شناسایی نشده و یا مشکلاتی داشته باشد یا مدام قطع و وصل شود. به عنوان بخشی از مهم ترین دلایل باز نشدن فلش در تلویزیون پاناسونیک و دیگر برندها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیشتر بخوانید: چرا تلویزیون پاناسونیک روشن نمی شود؟

آسیب دیدگی فلش

گاهی نخواندن فلش در تلویزیون، مربوط به خرابی و آسیب دیدگی این قطعه است. اگر فلش از نظر سخت افزاری ایراد داشته و یا بخش های مختلف آن آسیب دیده باشند، ممکن است در تلویزیون شناسایی نشود. شکستن فلش، خمیدگی و یا سوختن آن، مانع از شناسایی فلش و خوانده شدن اطلاعات در تلویزیون و دیگر دستگاه ها می شود.

فرمت نامناسب فلش

آیا مطمئن هستید که تلویزیون شما از فرمت فلش تان پشتیبانی می کند؟ باز نشدن فلش در تلویزیون، گاهی ناشی از این است که فرمت ها با یکدیگری همخوانی و هماهنگی ندارند. جالب است بدانید که بیشتر تلویزیون ها تنها فرمت FAT32 را در فلش ها شناسایی می کنند. البته تلویزیون های هوشمند جدید، قابلیت شناسایی دیگر فرمتها را هم دارند؛ اما هنوز استفاده از این مدل ها چندان فراگیر نشده است.

آسیب دیدگی پورت تلویزیون

اگر پورت USB تلویزیون آسیب دیده و یا شکسته باشد، فلش در آن شناسایی نمی شود. می توانید برای تست دقیق تر، فلش را در دستگاه های دیگر هم امتحان کنید. اگر فلش در دیگر سیستم ها شناسایی شد، احتمالا ایراد از پورت یو اس بی تلویزیون شماست.

خرابی مین برد

باز نشدن فلش در تلویزیون، گاهی نشان دهنده خرابی یا از کار افتادن مین برد است. مین برد، به نوعی مغز تلویزیون است و قطعات دیگر را به شکلی، تحت کنترل دارد. اگر این قطعه درست کار نکند، یکی از مشکلات ایجاد شده در تلویزیون، شناسایی نشدن فلش، هارد اکسترنال و دیگر دستگاه ها و ابزار جانبی است.

بیشتر بخوانید: آموزش بروزرسانی سیستم عامل تلویزیون پاناسونیک

رفع مشکل شناسایی نشدن فلش در تلویزیون

اگرچه باز نشدن فلش در تلویزیون دلایل متعددی دارد، اما روش های مختلفی هم برای برطرف کردن این ایراد وجود دارد. قبل از هر کاری از فرمت فلش مطمئن شده و در صورت امکان، آن را اصلاح کنید. بهتر است از  اطلاعاتی که داخل فلش دارید بکاپ یا نسخه پشتیبان بگیرید و سپس آن را فرمت کنید.

اگر فلش در لپ تاپ و دیگر دستگاه ها هم شناسایی نمی شود، یعنی یک ایراد داخلی دارد و باید به شکل تخصصی، ترمیم گردد. در صورت خرابی پورت یو اس بی، برای تعمیر یا تعویض آن با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید. برای تعمیر مین برد تلویزیون هم به مراکز تعمیراتی مجاز و معتبر مراجعه کنید.