اشتراک گذاری

چرا رنگ های تلویزیون به هم می ریزند؟

به هم ریختگی رنگ تلویزیون پاناسونیک و دیگر برندها معمولا نشان دهنده بروز ایراد در قطعات این دستگاه است. البته گاهی تنظیمات تصویر هم موجب ایجاد چنین وضعیتی می شود. وقتی رنگ ها به هم می ریزند، تصاویر مختل شده و گاهی عملا نمی توان تصاویر را به وضوح دید. در تلویزیون های قدیمی که دارای لامپ تصویر بودند، جریانات مغناطیسی مثل آهنربا، رنگ ها را به هم می ریخت.

اما در مدل های جدید چنین مسئله ای وجود ندارد و عوامل دیگری باعث قاطی شدن رنگ تلویزیون می شوند. در ادامه این مقاله، دلایل بهم ریختگی رنگ تلویزیون پاناسونیک را بررسی کرده و راهکارهایی را نیز برای حل این مشکل به شما آموزش می دهیم. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی در این زمینه و مشاوره رایگان، با کارشناسان تعمیر تلویزیون پاناسونیک در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

به هم ریختگی رنگ تلویزیون پاناسونیک

بررسی دلایل به هم ریختگی رنگ تلویزیون پاناسونیک

خرابی پنل را می توان دلیل اصلی قاطی شدن رنگها در تلویزیون پاناسونیک یا هر برند دیگری به شمار آورد. گاهی استفاده بیش از حد از تلویزیون یا مجاورت این دستگاه با حرارت بالا هم می تواند باعث قاطی شدن و بهم ریختگی رنگها شود. در برخی موارد هم به هم ریختگی رنگ تلویزیون پاناسونیک، مربوط به آسیب دیدگی فلت های انتقال تصویر است. عوامل دیگری همچون خرابی بک لایت، پیکسل سوختگی، خرابی ترانزیستورهای پیکسل ها و موارد مشابه هم چنین مشکلاتی را ایجاد کرده و رنگ های تلویزیون را به هم می ریزند.  

انواع قاطی شدن رنگ در تلویزیون پاناسونیک

دو رنگ شدن تصاویر

یکی از شکل های به ریختگی رنگ تلویزیون پاناسونیک، به این صورت است که تصاویر دو رنگ می شوند. یعنی وقتی تلویزیون را روشن می کنید، قسمتی از تصویر تیره و کم نور‌تر از کل تصویر است. این مورد نشان دهنده خرابی بک لایت است و برای برطرف کردن آن باید هرچه زودتر، بک لایت را تعمیر یا تعویض کرد.

وجود رنگ اضافه در تصویر

گاهی به هم ریختگی رنگ تلویزیون Panasonic به این شکل است که رنگ های اضافه و غیر عادی در تصویر دیده می شوند. در چنین شرایطی تصاویر درست نمایش داده می شوند، اما رنگها واقعی نیستند و یک رنگ غیر عادی یا اضافی در تصویر وجود دارد.

در این صورت احتمالا پنل آسیب دیده و به هر دلیل دیگری، درست کار نمی کند. بهتر است در صورت مواجهه با این وضعیت و تداوم آن با نمایندگی پاناسونیک تماس بگیرید و درخواست تعمیرات تلویزیون در محل را ثبت کنید تا دستگاه به صورت تخصصی توسط تعمیرکاران مجرب و ماهر بررسی شود.

قرمز شدن رنگ تلویزیون

یکی دیگر از شکل های به هم ریختگی رنگ تلویزیون پاناسونیک، قرمز شدن تصاویر است. توضیح این که پیکسل های نمایشگر، دارای تعدادی ساب و ترانزیستور هستند. اگر یک پیکسل همیشه روشن باشد یا ترانزیستورها برق دریافت نکنند، به نور اجازه می دهند تا از لایه RGB عبور کند. در نتیجه پیکسل قرمز شده و نقاط قرمز رنگ در تصویر به وجود می آیند. با گرم کردن پیکسل معیوب، مشکل قاطی شدن رنگ ها هم حل می شود.

سبز شدن رنگ تلویزیون

سبز شدن تصاویر هم شکل دیگری از به هم ریختگی رنگ تلویزیون پاناسونیک است که معمولا به دلیل ضربه خوردن پنل یا امواجج مغناطیسی ایجاد می شود. حتی گاهی ممکن است تصاویر رنگین کمانی شده و رنگ های مختلف در نمایشگر مشاهده شوند. در این شرایط بهترین کار، بررسی و عیب یابی پنل و تعمیر این قطعه است.

سیاه شدن تصویر

سیاه شدن تصاویر هم می تواند یکی از اشکال به هم ریختن رنگ تلویزیون پاناسونیک باشد و یا ریشه در این مشکل داشته باشد. البته سیاه شدن همه یا بخشی از تصویر تلویزیون، به آسیب دیدگی پیکسل ها هم مربوط است. اگر پیکسل ها بسوزند، نقاط سیاه رنگ در تصویر دیده می شود. در این شرایط می توان ضمن حرارت دادن پیکسل های آسیب دیده، آنها را احیا کرده و مشکل را برطرف نمود.

رفع مشکل قاطی شدن رنگ در تلویزیون panasonic

به هم ریختگی رنگ تلویزیون پاناسونیک و سایر برندها جزو مشکلاتی است که با شناسایی دلیل، امکان برطرف کردن آن وجود دارد. از آنجا که این مشکل در بیشتر موارد ناشی از خرابی پنل است، معمولا با تعمیر یا تعویض پنل می توان آن را حل کرد. البته این قطعه در بیشتر موارد قابل تعمیر نیست و باید آن را با یک پنل جدید تعویض کرد. گاهی با تعمیر فلت های انتقال دهنده تصویر یا بک لایت هم می توان این مشکل را از بین برد. در هر صورت برای نتیجه گیری بهتر و دقیق تر، لازم است که تلویزیون توسط تعمیرکاران مجرب بررسی شود تا مسئله به صورت تخصصی و اصولی برطرف گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

هجده − شانزده =