اشتراک گذاری

دلیل چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک چیست؟

آیا شما هم با مشکل چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک مواجه شده اید؟ گاهی اوقات چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون طبیعی است و نمی توان به آن به عنوان یک مشکل نگاه کرد؛ اما گاهی اوقات هم بروز این مسئله کاملا غیر طبیعی است و نشان می دهد که تلویزیون شما با یک مشکل سخت افزاری که به احتمال زیاد منشا آن در خرابی مین برد یا منبع تغذیه تلویزیون است، مواجه شده است. اگر می خواهید بدانید که دلیل بروز چنین مشکلی در تلویزیون شما چیست و چطور می توانید آن را برطرف کنید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون

دلایل اصلی چشمک زدن چراغ پاور تلویزوین پاناسونیک

1. خرابی پاور تلویزیون پاناسونیک

2. نوسان برق در تلویزیون

3. بروزرسانی سیستم عامل

4. اختلالات سخت افزاری

علت چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک

اگر شما تلویزیونتان را خاموش یا روشن کرده اید یا آن را در حالت Stand By قرار داده اید، چشمک زدن چراغ پاور این دستگاه کاملا طبیعی است و اصلا لازم نیست که نگران باشید؛ اما اگر بدون اینکه تلویزیون خود را خاموش یا روشن کنید یا اینکه آن را در حالت استند بای قرار دهید، به صورت پی در پی و ناگهانی با مشکل چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک مواجه شدید باید احتمال وجود یک مشکل سخت افزاری در این دستگاه دوست داشتنی را در نظر بگیرید.

البته چشمک زدن چراغ پاور در حالت های مختلف نشان دهنده بروز مشکلات متفاوت در تلویزیون است. برای مثال ممکن است چراغ پاور 3 بار چشمک بزند یا اینکه چراغ پاور به صورت پی در پی و ممتد چشمک می زند. در ادامه به شما خواهیم گفت که چشمک زدن چراغ پاور در حالت های مختلف چه معنی دارد و به بروز چه مشکلی در تلویزیون اشاره می کند.

انواع حالت های چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک

3 بار چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک اکثر اوقات 3 بار به صورت پی در پی اتفاق می افتد که می تواند دلایل متعددی داشته باشد. از به مشکل خوردن منبع تغذیه تلویزیون گرفته تا پنل و کابل های فلت داخلی دستگاه؛ البته تعمیرکاران حرفه ای نمایندگی تعمیرات تلویزیون پاناسونیک با بروز چنین مشکلی در تلویزیون پاناسونیک علاوه بر عیب یابی تمامی قطعات مذکور به عیب یابی خازن های منبع تغذیه و برد اصلی تلویزیون نیز می پردازند. با این وجود اگر چراغ پاور تلویزیون شما 3 بار به صورت پی در پی چشمک می زند با نمایندگی تلویزیون پاناسونیک تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز به منزل شما اعزام شده و به عیب یابی دقیق این دستگاه در محل بپردازند و مشکل آن را برطرف کنند.

  • چشمک زدن چراغ پاور موقع روشن شدن تلویزیون

همانطور که اشاره کردیم چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک هنگام خاموش کردن یا روشن کردن این دستگاه و همچنین هنگامی که این دستگاه را در حالت استندبای قرار می دهید، کاملا طبیعی است؛ چراکه این حالت نشان می دهد که برد اصلی تلویزیون شما و منبع تغذیه آن کاملا سالم هستند؛ اما زمانی که چراغ پاور تلویزیون روشن و خاموش نشود به این معناست که یا منبع تغذیه تلویزیون شما آسیب دیده است یا مین برد آن.

خدمات تخصصی پاناسونیک سرویس: تعمیر مین برد تلویزیون

  • چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون به صورت پی در پی

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک به صورت پی در پی نیز خبر از بروز مشکل در منبع تغذیه یا مین برد این دستگاه می دهد؛ از این رو اگر چراغ پاور تلویزیون شما هم به صورت پی در پی چشمک می زند بهتر است هر چه سریع تر عیب یابی آن را به نمایندگی تعمیرات تلویزیون پاناسونیک بسپارید. علت اینکه اکثر اوقات بروز مشکل چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون یا به منبع تغذیه یا به مین برد آن مرتبط می شود این است که منبع تغذیه وظیفه تامین برق مورد نیاز دستگاه را برعهده دارد تا تلویزیون روشن بماند و کار کند؛ به گونه ای که بعد از دریافت برق شهری آن را به برق مورد نیاز قطعات تلویزیون تبدیل کرده و به مین برد این دستگاه انتقال می دهد. مین برد تلویزیون نیز جریان برق را به تمامی قطعات تلویزیون ارسال می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

هجده − 14 =