اشتراک گذاری

چرا تلویزیون پاناسونیک روشن نمی شود؟

در هنگام روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک ، با وجود اتصال تلویزیون به برق و فشردن دکمه پاور، هیچ عکس العملی از تلویزیون مشاهده نمی شود. در پاسخ به اینکه چرا تلویزیون پاناسونیک روشن نمی شود؟ باید گفت که این موضوع دلایل متعددی دارد که همگی به بخش سخت افزاری دستگاه مرتبط هستند. از این رو در ابتدا باید مواردی نظیر از سالم بودن سیم برق، پریز، و عبور آزاد جریان برق مطمئن شد و سپس درصورت تأیید این موارد، برای رفع مشکل تلویزیون، آن را به مرکز تعمیرات تلویزیون پاناسونیک تحویل داد.

این مرکز تمامی قطعات را مورد بررسی و عیب یابی قرار داده و متناسب با ایراد پیدا شده، اقدامات لازم را برای رفع مشکل انجام می دهد. با این حال اگر می خواهید از دلایل روشن نشدن دستگاه خود مطلع شوید در اینجا ما این مسئله را مورد بررسی قرار داده ایم و تمامی عواملی که می تواند باعث بروز این مشکل شوند را جمع آوری کرده ایم. پس با ما همراه باشید و با مطالعه این مقاله از نمایندگی پاناسونیک از دلایل روشن نشدن تلویزیون خود مطلع شوید.

روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک

شایع ترین علل روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک

1. خرابی پاور تلویزیون

2. خرابی مین برد تلویزیون پاناسونیک

3. مشکلات جریان برق دستگاه

4. مشکلات نرم افزاری تلویزیون پاناسونیک

دلایل روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک

اولین و ابتدایی ترین دلیل روشن نشدن تلویزیون، عدم اتصال به برق و یا خرابی پریز و دوشاخه است. از این نظر ابتدا از سالم بودن این موارد اطمینان حاصل کنید. در صورتی که مشکلی در اتصال تلویزیون به برق وجود نداشت باید گفت که خرابی یکی از قطعات سخت افزاری باعث روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک شده است. خرابی برد پاور یکی از اصلی ترین دلایل بروز چنین مشکلی است. برد پاور، اصلی ترین برد تأمین کننده برق مورد نیاز دستگاه است. جریان برق با عبور از این برد به ولتاژهای مورد نیاز قطعات تبدیل شده و کارکرد صحیح دستگاه را امکان پذیر می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برد پاور می توانید مقاله تعمیر برد پاور تلویزیون پاناسونیک را مطالعه کنید. خرابی مین برد دومین دلیل روشن نشدن تلویزیون است. مین برد تمامی پردازش ها و دستور های دستگاه را کنترل کرده و به بخش های مربوطه ارسال می کند. ممکن است اختلال در بخشی از مین برد باعث روشن نشدن دستگاه شود. در این حالت معمولاً مشکل دیگری نیز رخ می دهد و آن خاموش شدن ناگهانی تلویزیون است. از دلایل دیگری که برای روشن نشدن تلویزیون Panasonic ذکر شده، ویروسی شدن مین برد است. استفاده از فلش های ویروسی می تواند باعث انتقال ویروس به مین برد و در نتیجه روشن نشدن دستگاه شوند.

خرابی برد پاور تلویزیون پاناسونیک

برد پاور یکی از مهم‌ترین قطعات تلویزیون است که وظیفه تأمین برق مورد نیاز سایر قطعات را بر عهده دارد. خرابی این برد می‌تواند باعث روشن نشدن تلویزیون شود.

خرابی برد مین تلویزیون پاناسونیک

برد مین یا مادربرد، کنترل‌کننده اصلی تلویزیون است. خرابی این برد نیز می‌تواند باعث روشن نشدن تلویزیون شود.

خرابی سایر قطعات تلویزیون

قطعات دیگری مانند خازن‌ها، ترانزیستورها، آی‌سی‌ها و… نیز می‌توانند دچار خرابی شوند و باعث روشن نشدن تلویزیون شوند.

مشکل در جریان برق تلویزیون

خرابی دوشاخه، سیم برق، پریز برق و… نیز می‌توانند باعث روشن نشدن تلویزیون شوند. همچنین ایرادات دیگری مثل:

  • نوسان برق : نوسانات شدید برق می‌توانند باعث آسیب دیدن قطعات تلویزیون شوند و در نتیجه تلویزیون روشن نشود.

  • افت ولتاژ برق : افت ولتاژ برق نیز می‌تواند باعث روشن نشدن تلویزیون شود.

مشکل در نرم افزار تلویزیون پاناسونیک

در برخی موارد، مشکلات نرم‌افزاری نیز می‌توانند باعث روشن نشدن تلویزیون شوند.

 رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک

در صورتی که مشکل دستگاه ناشی از خرابی قطعات فوق باشد، در این صورت باید به مرکز تعمیرات تخصصی پاناسونیک مراجعه کنید. در این مرکز با عیب یابی دقیق دستگاه، خرابی قطعات و میزان آسیب دیدگی آنها تشخیص داده شده و اقدام مناسب برای رفع مشکل صورت می گیرد. گاه ممکن است میزان آسیب دیدگی قطعاتی نظیر برد پاور و مین برد جزئی باشد. در این حالت برای رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک ، این قطعات تعمیر می شوند.

گاهی نیز میزان آسیب دیدگی به حدی است که امکان تعمیر وجود نداشته و تنها راه حل رفع ایراد، تعویض این قطعات است. توجه داشته باشید که مهمترین عواملی که بر خرابی این قطعات تأثیرگذار هستند عبارتند از نوسان برق، کارکرد بالای دستگاه، داغ شدن قطعات، آب خوردگی و نفوذ رطوبت به دستگاه. بنابراین همواره با در نظر گرفتن این موارد، اقدامات لازم را برای نگهداری مناسب از دستگاه انجام دهید.

نمایندگی تعمیر تلویزیون پاناسونیک

روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک ، خاموش شدن ناگهانی تلویزیون، قطع و وصل شدن تصویر، کاهش کیفیت صدا، ایجاد نقاط رنگی روی صفحه نمایش، خط خوردگی پنل و مواردی از این دست، از جمله مشکلاتی هستند که در نمایندگی تعمیر تلویزیون پاناسونیک مورد برررسی قرار می گیرند. در این مرکز با استفاده از تجهیزات پیشرفته و بهره مندی از تکنسین های مجرب، جدیدترین متد های تعمیر تلویزیون برای رفع عیوب و نواقص تلویزیون به کار گرفته می شود.

این مجموعه از دو دهه فعالیت در زمینه تعمیرات تلویزیون برخوردار است و قطعاً با ساختار انواع تلویزیون های پاناسونیک به خوبی آشنا است. بر همین اساس با تشخیص صحیح ایراد، هم سرعت انجام تعمیرات کاهش پیدا می کند و هم کاربر متحمل هزینه های ناشی از محاسبات اشتباه در تعمیرات نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

چهارده + چهار =