اشتراک گذاری

تعمیر لیزر ویدئو پروژکتور پاناسونیک

در این مقاله با نحوه تعمیر لیزر ویدئو پروژکتور پاناسونیک آشنا می شوید. لیزر، یکی از مهم ترین قطعات در شکل گیری تصویر است و در ارتباط با نور و رنگ عمل می کند. احتمالا در سالن های کنفرانس متوجه نور آبی رنگ پروژکتور شده اید که توسط لیزر تامین می شود. خرابی این قطعه، مشکلاتی را در نمایش تصویر ایجاد کرده و کار شما را مختل می کند. اما با تعمیر لیزر پروژکتور پاناسونیک می توان این مشکلات را نیز برطرف کرد. البته گاهی هم لیزر قابل ترمیم نبوده و راهی جز تعویض آن نیست. جهت تعمیر لیزر یا تعویض آن به شکل تخصصی و حرفه ای، می توانید با نمایندگی پاناسونیک در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

تعمیر لیزر ویدئو پروژکتور پاناسونیک

هزینه تعمیر لیزر ویدئو پروژکتور پاناسونیک

هزینه تعمیر لیزر پروژکتور، به شدت آسیب دیدگی این قطعه و اقداماتی که برای رفع مشکلاتش انجام می شوند، بستگی دارد. گاهی تنها تمیز کردن لیزر مشکل را حل می کند و یا ایراد از بخش های دیگر است. در این صورت مبلغ تعمیرات بالا نیست. حتی ترمیم لیزر هم هزینه زیادی ندارد و معمولا به سادگی انجام می شود.

اما گاهی لیزر سوخته و یا به هر دلیل دیگری قابل ترمیم نیست. در این صورت لیزر قابل ترمیم نبوده و باید تعویض شود. هزینه تعویض لیزر پروژکتور هم به قیمت قطعه جدید بستگی دارد. همکاران ما در نمایندگی Panasonic تلاش می کنند که هزینه تعمیر لیزر پروژکتور پاناسونیک برای شما مقرون به صرفه باشد.

بیشتر بخوانید:علت خاموش شدن پروژکتور

علائم خرابی لیزر پروژکتور

مهم ترین نشانه خرابی لیزر ویدئو پروژکتور، مشکلاتی است که در رنگ تصاویر ایجاد می شوند. هرگونه ایراد یا اختلالی که در رنگ تصاویر ایجاد شده روی پرده می بینید، احتمالا ناشی از خرابی لیزر است و باید سریعا این قطعه را بررسی کنید. نمایش تصاویر به صورت به هم ریخته هم نشان می دهد که زمان تعمیر لیزر ویدئو پروژکتور پاناسونیک فرا رسیده است. در صورت به هم ریختن رنگ تصاویر هم باید لیزر را بررسی و ترمیم کنید.

تعمیرات لیزر پروژکتور پاناسونیک چگونه انجام می شود؟

اولین کار برای تعمیر لیزر ویدئو پروژکتور پاناسونیک، عیب یابی است. اول تعمیرکار دستگاه را بررسی می کند تا مطمئن شود که ایراد از لیزر است و قطعات دیگر آسیبی ندیده اند. پس از این مرحله، لیزر بررسی می شود تا شدت و نوع آسیب دیدگی مشخص شود. در بیشتر موارد، لیزر قابل ترمیم بوده و می توان مشکلات آن را برطرف کرد.

اما گاهی شدت صدمات وارده به اندازه ای است که امکان تعمیر لیزر پروژکتور وجود ندارد. در این صورت، لیزر را با یک نمونه جدید و اصل جایگزین می کنند تا کیفیت کاری پروژکتور به حالت عادی باز گردد. همکاران ما در نمایندگی پروژکتور پاناسونیک، برای تعویض لیزر تنها از قطعه اصلی استفاده می کنند. به این ترتیب می توانید بدون هیچ ایرادی از دستگاه استفاده کنید.

لیزر در پروژکتور چگونه کار می کند؟  

برای درک بهتر در مورد روند تعمیر لیزر ویدئو پروژکتور پاناسونیک یا هر برند دیگری، بد نیست با نحوه عملکرد این قطعه آشنا شوید. به طور کلی پروژکتورها تصاویر انفورماتیک را به تصاویر قابل نمایش روی یک پرده سفید تبدیل می کنند. کاربران با این دستگاه تصاویر مورد نظرشان را برای تعداد زیادی از مخاطبان به نمایش در می آورند. در این دستگاه، قطعه ای به نام لیزر، با LED  ترکیب شده و لامپ های جدیدی را موسوم به لامپ لیزری یا Laser & LED Hybrid خلق کرده است.

وقتی این لامپ ها روشن می شوند، نوری آبی رنگ به سمت قسمت فسفری رنگ پروژکتور تابانده می شود که در هنگام کار پروژکتور، آن را مشاهده می کنید. LED  در مرحله بعدی وارد عمل شده و رنگ قرمز را می سازد. از ترکیب این سه رنگ، تصویر ایجاد شده و روی پرده سفید رنگ یا دیوار مقابل دستگاه، به نمایش در می آید. اگر به هر دلیلی لیزر پروژکتور شما از کار بیفتد، رنگ ها به هم می ریزند و احتمالا یک تصویر به هم ریخته و نامفهوم را به شما تحویل می دهد.

بیشتر بخوانید: چگونه link2cell را در تلفن پاناسونیک راه اندازی کنیم؟