اشتراک گذاری

چگونه تلویزیون پاناسونیک را به اینترنت وصل کنیم ؟

اگر شما هم از تلویزیون هوشمند پاناسونیک استفاده می‌کنید برای آپدیت کردن تلویزیون پاناسونیک یا وبگردی و استفاده از کلی سرویس موسیقی و فیلم بر روی تلویزیون خود نیاز دارید تا این دستگاه را به اینترنت متصل کنید اما چگونه؟ برای وصل کردن تلویزیون پاناسونیک به اینترنت دو راه دارید یا باید از کابل LAN استفاده کنید و تلویزیون و مودم را با استفاده از این کابل به یکدیگر وصل کنید یا اینکه از وای فای به جای کابل LAN استفاده کنید. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا شما را با نحوه اتصال تلویزیون پاناسونیک به اینترنت هم با استفاده از کابل و هم با استفاده از وای فای آشنا کنیم.

اتصال تلویزیون پاناسونیک به اینترنت

نحوه اتصال تلویزیون پاناسونیک به اینترنت چگونه است؟

روش اول: با استفاده از کابل مودم را به تلویزیون وصل کنید

نحوه اتصال تلویزیون پاناسونیک به اینترنت از طریق کابل به این شکل است که باید یک کابل LAN داشته باشید تا یک سر آن را به تلویزیون و سر دیگر آن را به مودم وصل کنید. بعد از انجام اتصالات لازم باید دکمه Menu تلویزیون را از روی ریموت کنترل آن فشار دهید و بر روی گزینه Setup بروید و Ok کنید. حالا باید به قسمت Network بروید و Network Selection را انتخاب کنید. از آن جایی که با استفاده از کابل ارتباط بین تلویزیون و مودم را برقرار کرده‌اید در قسمت Network Selection باید گزینه Cable را انتخاب کنید.

اتصال کابلی تلویزیون به مودم

با انتخاب گزینه Cable، می‌توانید وارد قسمت Cable Network Setup شوید و حالت آن را به Auto Setup تغییر دهید. حالا تلویزیون می‌تواند به صورت خودکار از مودم آی پی دریافت کند.

برای اینکه مطمئن شوید با استفاده از این روش توانسته‌اید تلویزیون را به اینترنت وصل کنید یا نه، می‌توانید از منوی تلویزیون وارد بخش Setup و سپس Cable Network Setup  شوید و گزینه Network Test را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر اتصال تلویزیون شما به اینترنت برقرار باشد باید تمامی گزینه‌هایی که در بخش Network Test مشاهده می‌کنید، تیک خورده باشند.

روش دوم: با استفاده از گزینه Wireless در تلویزیون، مودم را به تلویزیون وصل کنید

حالا رسیدیم به آموزش نحوه اتصال تلویزیون پاناسونیک به اینترنت از طریق وای فای. در این روش باید به منوی تلویزیون هوشمند خود بروید و در قسمت Setup ، Ok کنید. پس از آن گزینه Network Selection را انتخاب کرده و از گزینه‌هایی که نمایش داده می‌شود، گزینه Wireless را انتخاب کنید. حالا وارد قسمت Wireless Network Setup شوید و گزینه Internet Protocol Setup را انتخاب کنید و آن را در حالت Auto Setup قرار دهید.

اتصال wireless تلویزیون به اینترنت

در گام آخر برای اتصال تلویزیون پاناسونیک به اینترنت باید گزینه Access Point Select را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه اسم تمامی شبکه‌های وای فای که در اطراف شما وجود دارند، نمایش داده می‌شوند که باید از میان آن‌ها نام شبکه وای فای خود را انتخاب کنید و پسورد آن را وارد کنید. به همین راحتی توانستید تلویزیون خود را به اینترنت وصل کنید.

وصل کردن تلویزیون به اینترنت

نمایندگی رسمی پاناسونیک هم می‌فروشد و هم تعمیر می‌کند

اگر به دنبال خرید یا تعمیر هر یک از محصولات پاناسونیک هستید از لوازم خانگی پاناسونیک گرفته تا دستگاه‌های اداری، موبایل، تبلت و لپ تاپ، بهتر است از خدمات فروش و تعمیرات نمایندگی مجاز پاناسونیک به عنوان یکی از معتبرترین مراکز فروش و تعمیر دستگاه‌های پاناسونیک استفاده کنید. با خرید هر یک از محصولات پاناسونیک از نمایندگی پاناسونیک از خدمات پس از فروش ویژه این مرکز شامل: گارانتی، عیب‌یابی، سرویس و تعمیرات حرفه‌ای محصولات پاناسونیک نیز برخوردار خواهید شد.