اشتراک گذاری

معرفی حالت هتل در تلویزیون

در فناوری ساخت و تولید تلویزیون های دیجیتالی، تولید کنندگان دائما سعی دارند تا با تکیه به تکنولوژی های روز و بهره بردن از توانایی طراحان برجسته، شاخصه ها و قابلیت های به روزتر و کاربردی تری را در این دستگاه ها تعبیه کنند. برای مثال می توان به قابلیت قفل کودک در بسیاری از تلویزیون ها اشاره کرد. یکی از قابلیت های جدیدی که تولید کنندگان در تلویزیون های دیجیتالی آن را تعبیه کرده اند، قابلیت حالت هتل در تلویزیون است.

این آیتم برای کاربران خصوصا برای والدین بسیار کاربردی است و در نتیجه می توانند با فعال کردن hotel mode در تلویزیون خود از مزیت های این فناوری در تلویزیون خود بهره مند شوند. خصوصا این که استفاده از این ویژگی در راستای بهبود و رفع باگ های ویژگی قفل کودک در تلویزیون ها است. در این مقاله می خواهیم با حالت هتل در تلویزیون و کاربردی که دارد بیشتر آشنا شویم.

حالت هتل در تلویزیون چیست؟

حالت هتل در تلویزیون چیست و در چه تلویزیون هایی در دسترس است؟

در واقع hotel mode در تلویزیون ها به عنوان یک ویژگی امنیتی و محدود کننده است که می توان با آن کانال های تلویزیون را کنترل کرد. در واقع می توان گفت هتل مود در تلویزیون ها نوعی قفل کودک است که با فعال شدن آن برخی از کانال ها مسدود می شوند.

در نتیجه برای استفاده از این کانال ها باید حتما پسورد تعیین شده را وارد کرد تا بتوان به آن کانال دسترسی یافت. ویژگی حالت هتل در تلویزیون که به صورت پنهان در منوی مخفی تلویزیون ها قرار دارد، در مدل های رده بالاتر برند ال جی و سری تلویزیون های CRT برند سامسونگ در دسترس است.

حالت هتل تلویزیون چه تفاوتی با قفل کودک دارد؟

قفل کودک ویژگی است که والدین از آن برای قفل کردن برخی از کانال ها که نمی خواهند کودکان به آنها دسترسی یابند، استفاده می کنند. حالت هتل در تلویزیون نیز کانال ها را قفل کرده و دسترسی به آنها را محدود می کند. تفاوتی که این دو قابلیت با هم دارند، کارایی بالاتر حالت هتل است.

در واقع hotel mode در تلویزیون در صورت فعال شدن دسترسی ها به دستگاه را سخت تر و محدودتر کرده به نحوی که حتی نمی توان تنظیمات تلویزیون را نیز تغییر داد. بنابراین امکان این که کسی بتواند از ترفندهایی برای باز کردن این قفل و در نتیجه کانال های مسدود شده استفاده کند بسیار کمتر خواهد بود.

حالت هتل تلویزیون چه تفاوتی با قفل کودک دارد؟

حالت هتل به چند شکل در تلویزیون عمل می کند؟

حال که با کارایی و عملکرد حالت هتل در تلویزیون آشنا شدید، باید در نظر بگیرید که برای استفاده از این ویژگی می توان در حالت عمل کرد. در واقع حالت هتل در دستگاه یا به صورت حالت مدیر فعال شده و عمل می کند یا این که می توان از آن در حالت مهمان استفاده کرد.

اگر از حالت Administrator حالت هتل فعال شود، در این حالت تلویزیون مانند یک دستگاه معمولی بوده و مدیر هتل می تواند بر اساس نیازی که دارد تنظیمات مورد نظر خود در سیستم را اعمال کند. در اعمال این تنظیمات کاربر می تواند یک سری از کانال ها را مسدود کرده یا این که تنها اجازه دسترسی به برخی از کانال ها را به کاربران دهد. اما اگر حالت هتل در حالت مهمان فعال شود، دیگر امکان دسترسی به منوی تلویزیون و انجام تغییرات مورد نیاز در تنظیمات کانال ها وجود ندارد.

بیشتر بدانید: دلیل قفل شدن تلویزیون پاناسونیک چیست؟

در حالت هتل چه ویژگی ها و قابلیت هایی در دسترس است؟

سطح دسترسی و میزان عملکرد ها و قابلیت هایی که با فعال سازی hotel mode در تلویزیون در دسترس کاربران قرار می گیرد در درجه اول به نوع و مدل تلویزیون و سطح این قابلیت در دستگاه بستگی دارد. گاهی اوقات در برخی مدل ها اگر این ویژگی فعال شود یک سری دسترسی ها و امکان انجام برخی تنظیمات مانند تنظیمات منوی پیشرفته تلویزیون از کاربران گرفته می شود و دیگر نمی توانند تنظیمات مورد نظر در تصاویر را اعمال کنند.

حال بسته به میزان توانایی دستگاه در پشتیبانی از حالت هتل، در برخی از دستگاه ها کاربران می توانند مواردی مانند اندازه و طول عرض تصویر را تنظیم کرده یا میزان دقت رنگ و کیفیت صدا را کم و زیاد کنند. سطح این عملکردها و میزان و نوع تنظیمات کاملا به نوع دستگاه و میزان پشتیبانی آن از حالت هتل در تلویزیون بستگی دارد.

آیا باید از حالت هتل تلویزیون استفاده کرد؟

حالت هتل دارای ویژگی ها و قابلیت هایی است که با فعال کردن آن می توان به دسترسی های متعددی رسید. علاوه بر کنترل کانال ها و نظارت بر میزان دسترسی ها، در مکان هایی مانند هتل ها و رستوران ها نیز استفاده از این قابلیت می تواند چندین ویژگی مثبت را ارائه دهد. برای مثال مدیران هتل ها و رستوران ها می توانند با استفاده از این ویژگی دسترسی افراد به کانال های کارتی و پولی را محدود کنند.

در نتیجه از این طریق می توانند مانع دسترسی مهمانان به کانال هایی که هزینه بر هستند شوند. علاوه بر این میزان صدا و سایر کنترل های لازم را نیز با استفاده از حالت هتل در تلویزیون انجام می دهند. اساسا به دلیل کاربردی بودن بیشتر این ویژگی برای چنین مکان هایی، این ویژگی در تلویزیون با نام حالت هتل شناخته می شود. باز هم در کنار تمام این موارد در صورتی که والدین بخواهند کنترل بیشتری روی کانال های تلویزیون داشته باشند و با محدود کردن دسترسی کودکان به کانال های نامناسب، خیال خود را راحت تر کنند، قطعا باید از hotel mode در تلویزیون استفاده کنند.

مشکلات استفاده از حالت هتل در تلویزیون

یکی از مشکلاتی که ممکن است در خصوص استفاده از این مشخصه در تلویزیون ها دردسر ساز شود، فراموش کردن رمز و مقادیر پیش فرض است. در نتیجه باید حتما این موارد را در جایی یادداشت کرد تا در صورت فراموشی، این امر دردسرساز نشود. در مواردی که که رمز عبور برای باز کردن کانال های مسدود شده در دسترس نباشد ممکن است برای بازیابی تنظیمات به ریست تنظیمات اعمال شده در تلویزیون نیاز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

20 − نوزده =