اشتراک گذاری

آموزش پیدا کردن آدرس MAC تلویزیون

برای دستگاه های الکترونیکی که قابلیت اتصال به شبکه را دارند یک آدرس آی پی و یک مک آدرس تعریف شده است. برای مثال لپ تاپ ها، گوشی های هوشمند یا تلویزیون های اسمارت همگی دارای یک آدرس مک به خصوص اند که با آن در شبکه متصل می شوند. با پیدا کردن آدرس MAC تلویزیون می توان به این اطلاعات منحصر به فرد برای هر دستگاهی دسترسی یافت. این آدرس مک در واقع مانند یک آدرس پستی اختصاصی عمل می کند.

در واقع این آدرس مک است که موجب شناخته شدن دستگاه ها می شود و می توان از این طریق در یک شبکه با آن ارتباط برقرار کرد. MAC آدرس تلویزیون در واقع یک آدرس فیزیکی است که خلاصه شده عبارت media access control است. در ادامه با کاربرد این آدرس و نحوه پیدا کردن آن در تلویزیون ها آشنا می شویم.

آموزش پیدا کردن آدرس MAC تلویزیون

MAC آدرس تلویزیون چه کاربردی دارد؟

پیش از بررسی نحوه دسترسی به آدرس مک در تلویزیون ها باید با کاربرد آن آشنا شد. مک آدرس در دستگاه مانند یک گره ارتباطی عمل می کند که با وجود آن سایر دستگاه های موجود در شبکه امکان و اجازه شناسایی دستگاه مورد نظر را پیدا کرده و می توانند با آن ارتباط برقرار کنند. در کنار آدرس آی پی که موجب دسترسی جهانی به دستگاه می شود، وجود MAC آدرس تلویزیون نیز برای حضور تلویزیون در شبکه ضرورت دارد.

پاین آدرس برای عیب یابی مشکلاتی که در اتصال به شبکه وجود دارند نیز کاربرد دارد. علاوه بر این می تواند اتصال به شبکه را ایمن سازی کند تا اتصالات با امنیت کامل برقرار شود. بر خلاف آی پی آدرس ها، مک آدرس ها ثابت هستند و تغییر نمی کنند. همچنین کارشناسان تعمیر تلویزیون پاناسونیک و دیگر برندها گاهی از مک آدرس برای برطرف کردن برخی از مشکلات عملکردی این دستگاه استفاده می کنند.

چطور به مک آدرس تلویزیون دسترسی پیدا کنیم؟

چه دستگاهی که از آن استفاده می کنید یک تلویزیون باشد یا یک لپ تاپ و گوشی هوشمند، معمولا روش یافتن آدرس مک در تمامی این دستگاه هایی که به شبکه متصل می شود مشابه است.

  • برای پیدا کردن MAC آدرس تلویزیون باید وارد بخش تنظیمات آن دستگاه شد.
  • در بخش تنظیمات باید گزینه MAC ADDRESS را جست و جو کنید.
  • البته اگر با جست و جوی این عبارت نتوانستید مک آدرس را پیدا کنید باید با عبارت های دیگری به دنبال آن باشید، چرا که هر شرکت و سازنده ای این آدرس مک را با عبارت های مختلفی در بخش تنظیمات قرار می دهد.
  • برای مثال عبارت هایی مانند Hardware ID، Address, Wireless ID یا Wi Fi Address نیز می توانند به آدرس مک در تلویزیون دسترسی پیدا کرد.
  • این آدرس ثابت معمولا ترکیبی از عدد و حرف است و معمولا از شش جفت عدد یا کاراکتر تشکیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

16 − هشت =