اشتراک گذاری

چگونگی متصل کردن خط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک

متصل کردن خط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک از اولین اقداماتی است که پس از خرید دستگاه باید انجام دهید. اصولاً یکی از دلایل خرید سانترال، مدیریت خطوط شهری و داخلی در یک سازمان و یا شرکت است. در این صورت چنانچه تعداد خطوط شهری زیاد باشد نیاز به تهیه مرکز تلفنی هوشمند بیشتر احساس می شود. همانطور که می دانید، سیستم تلفن سانترال یک سیستم تلفن تجاری با قابلیت اتصال چند خط تلفن است که معمولا در محیط های تجاری و اداری مورد استفاده قرار می گیرد. این تلفن ها حاوی کلید هایی مانند KTS و PBX هستند. از قابلیت های این تلفن ها امکان ایجاد منشی تلفنی و تقسیم خطوط می باشد.

به طور کلی سانترال به دو دسته کم ظرفیت و پر ظرفیت تقسیم بندی می شود. در نوع سانترال کم ظرفیت، تلفن ها شامل حداکثر ۸ خط شهری و ۲۴ خط داخلی می شوند. اما در نوع پرظرفیت، امکانات بیشتری برای کاربر فراهم می شود. پاناسونیک یکی از شرکت های مطرح در زمینه ساخت تلفن های سانترال می باشد. این شرکت با توجه به نوع کاربری و نیاز سازمان ها، دستگاههای متنوعی را روانه بازار کرده است. احتمالاً شما یکی از تلفن های سانترال پاناسونیک را خریداری کرده اید و اکنون با این سوأل مواجه شده اید که چگونه خط شهری را به تلفن سانترال متصل کنم؟ مرکز سخت افزار ایران به عنوان معتبرترین مرکز ارائه دهنده خدمات تخصصی سانترال پاناسونیک، پاسخگوی شما خواهد بود.

متصل کردن خط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک

متصل کردن خط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک

مسلماً اولین کار پس از خرید تلفن سانترال، فعال سازی سیستم اتصال خطوط شهری و برنامه ریزی آن است. این امر به کمک تلفن سانترال انجام می‌گیرد. در سانترال های 3 به 8 و 6 به 16 و یا سانترال 8 به 12، خطوط، به واسطه سیم به دستگاه متصل می شوند و با برداشتن گوشی تلفن، صدای بوق پخش می شود. در این جا پس از وارد شدن تماس به سانترال، تمامی تلفن ها زنگ می خورند و اولین کسی که گوشی را بردارد بقیه دستگاه ها خاموش می شوند.

برای جلوگیری از این موضوع باید تمامی خطوط شهری برنامه ریزی شوند. در واقع برای متصل کردن خط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک باید آن را برنامه ریزی کرد چراکه دستگاه سانترال به طور پیش فرض همه خطوط را وصل شده تلقی می کند. اما برای فعال کردن خط شهری در سانترال مراحل زیر را طی کنید:

  • کد سانترال 400 را وارد کنید.
  • با فشار دادن SP-PHONE وارد منوی انتخاب گزینه می شوید.
  • توسط کلید AUTO ANS گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.
  • توسط STORE اطلاعات وارد شده را ذخیره کنید.
  • توسط کلید HOLD می توانید از این قسمت خارج شوید.

متصل کردن خطوط شهری فعال در تلفن سانترال پاناسونیک

در تلفن سانترال پاناسونیک نیاز است برخی خطوط فعال و برخی دیگر غیرفعال شوند. برای این کار دکمه ی اسپیکر را دو بار فشار دهید. پس از آنکه بر روی صفحه نمایشگر تلفن سانترال پاناسونیک پیام co 1 : connect نمایش داده شد، هر تعداد خطوط شهری که به دستگاه سانترال متصل می باشد را connect  و بقیه خطوط را no connect  کنید. بنابراین پس از متصل کردن خطوط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک، باید خطوطی که فعال نخواهند بود را در دستگاه غیرفعال نمایید.

برای مثال اگر شما 2 خط شهری به دستگاه سانترال وصل کرده اید با فشار دادن کلید اسپیکر، در صورتی که خط اول  connect باشد جهت انتقال به خط بعد یک بار دکمه ی اسپیکر را زده و سپس اگرco 2  نیز متصل باشد، آنگاه به co 3 متصل می‌شوید. در اینجا چون فقط 2 خط شهری موجود است co 3 را no connect  کنید و با فشردن دکمه ی auto ans و سپس دکمه ی store تغییرات را ذخیره نمایید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در ارتباط با متصل کردن خط شهری به تلفن سانترال پاناسونیک می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی Panasonic تماس بگیرید.

فروش و نصب سانترال پاناسونیک

برای نصب سانترال پاناسونیک خود نگران نباشید چراکه مرکز سخت افزار ایران علاوه بر فروش سانترال پاناسونیک، خدمات نصب و راه اندازی آن را نیز برای شما انجام می دهد. این مرکز از مراکز پیشرفته ارائه دهنده خدمات مرتبط با محصولات پاناسونیک می باشد که بیش از دو دهه تجربه موفق در این زمینه دارد. برای دریافت خدمات این مرکز علاوه بر مراجعه حضوری می توانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان، تمامی اطلاعات لازم را کسب کرده و خدمات خود را در محل دریافت کنید.