اشتراک گذاری

آموزش تنظیم زنگ سانترال ۸۲۴

در این مقاله با نحوه تنظیم زنگ سانترال ۸۲۴ و نکات مربوط به آن آشنا می شوید. درواقع شما یاد می گیرید که چطور برای زنگ خوردن خطوط شهری، هدف های داخلی تعیین کنید. با این کار می توانید هر کدام از خطوط شهری را به صورت دلخواه روی داخلی‌ های مورد نظر خود تنظیم نمایید. 

پیش از آموزش تنظیم زنگ سانترال ۸۲۴، بد نیست بدانید که این مدل، یک سانترال کم ظرفیت است و برای راه ‌اندازی مرکز تلفن در شرکت ‌های تجاری کوچک و متوسط کاربرد دارد. این سانترال به صورت پیش‌فرض از 3 خط شهری و 8 داخلی پشتیبانی می ‌کند و می توانید در صورت نیاز،ظرفیت آن را تا 8 خط شهری و 24 داخلی نیز افزایش دهید. در برای تنظیم سانترال 824 با مشکل مواجه شدید، تیم تعمیر سانترال در نمایندگی پاناسونیک مرکز سخت افزار ایران، جهت ارائه تخصصی ترین سرویس ها، همراه شما هستند.

مراحل تنظیم زنگ سانترال ۸۲۴

برای تنظیم کردن زنگ در تلفن سانترال پاناسونیک مدل 824، باید مراحل مشخصی را طی کنید. در ادامه هریک از این مراحل را به صورت تفکیک شده بررسی کرده و به شما آموزش می دهیم:

تنظیم داخلی هدف برای خطوط شهری

برای تنظیم زنگ سانترال ۸۲۴، باید اول داخلی های هدف را مشخص کنید. جهت درک بهتر مسئله، این مراحل را با مثال توضیح می دهیم. فرض بر این است که مجموعه شما 8 خط شهری دارد و باید آنها را در اختیار 24 داخلی قرار دهد. بدیهی است که در زمان تماس مشتریان با هر یک از این خطوط شهری، نباید همه داخلی‌ ها به صورت هم‌ زمان زنگ بخورند! 

تعیین هدف داخلی برای هریک از این خطوط، کاری است که این مشکل را برطرف می کند. می توان تمام خطوط را به منشی هدایت کرد و یا از اپراتور گویا برای این منظور استفاده کرد.

آموزش تنظیم زنگ سانترال ۸۲۴

تنظیم زنگ برای سانترال ۸۲۴

پس از تعیین داخلی های هدف، نوبت به تنظیم زنگ سانترال ۸۲۴ می رسد. جهت ورود به محیط برنامه ‌ریزی دستگاه، به یک تلفن هیبرید مدیریتی مانند تلفن سانترال پاناسونیک مدل kx-t7730x نیاز دارید. البته سانترال‌ پاناسونیک را از طریق کامپیوتر هم برنامه ‌ریزی می‌ کنند. اما برای دستگاه ‌های کم‌ ظرفیت مانند 824، استفاده از تلفن مدیریتی، پیشنهاد بهتری است. 

ابتدا تلفن 7730 را از طریق جک 01 به باکس سانترال 824 وصل کنید و سپس، مراحل مختلف مربوط به برنامه ‌ریزی دستگاه (از قبیل تنظیم زنگ‌خور خطوط شهری) را از طریق صفحه کلید تلفن انجام دهید. سپس باید با فشار دادن کلید SP-PHONE یا برداشتن گوشی و زدن کلیدهای * و سپس # و در نهایت وارد کردن پسورد دستگاه، وارد محیط برنامه ریزی شوید. 

حالا می ‌توانید زنگ خور خطوط شهری را به دلخواه تنظیم کنید؛ بدین منظور، کد 408 را بلافاصله بعد از ورود به محیط برنامه ریزی، وارد کنید.

غیر فعال کردن خطوط شهری

در ادامه مراحل تنظیم زنگ سانترال ۸۲۴، باید تمام خطوط شهری را روی داخلی ها غیر فعال کنید. به این ترتیب می توانید هریک از خطوط را به صورت مجزا فعال نمایید. برای غیرفعال کردن زنگ خور تمام خطوط شهری، مراحل زیرا را دنبال کنید:

پس از وارد کردن کد 408 کلید * را فشار دهید تا تمام خطوط شهری انتخاب شوند.

سپس کلید# و بلافاصله * را فشار دهید؛ به این ترتیب، تمام داخلی‌ها هم انتخاب می ‌شوند.

اکنون با استفاده از کلید AUTO ANS وضعیت Enable را به Disable تغییر دهید.

برای ذخیره تغییرات، کلید STORE یا AUTO DIAL را فشار دهید.

تنظیم خطوط شهری سانترال روی خط منشی

در ابتدا اشاره کردیم که معمولا برای تنظیم زنگ سانترال ۸۲۴، تمام خطوط را روی خط منشی تنظیم می کنند. جهت انجام این کار، مراحل زیر را اجرا نمایید:

کلید * را فشار دهید تا تمام خطوط شهری انتخاب شوند.

کلید # و بلافاصله داخلی منشی را وارد کنید (برای مثال، اگر داخلی منشی 103 است، عدد 03 را وارد کنید)

با استفاده از کلید AUTO ANS وضعیت را از Disable به Enable تغییر دهید.

برای ذخیره تغییرات، کلید STORE یا AUTO DIAL را فشار دهید.

در نهایت، تمام خطوط شهری روی داخلی منشی زنگ می ‌خورند و منشی، تماس ها را به داخلی های مربوطه وصل می کند.

بیشتر بخوانید : فیلم آموزش نصب سانترال پاناسونیک