اشتراک گذاری

تعمیر تلویزیون آب خورده پاناسونیک

شما برای تعمیر تلویزیون آب خورده چه می کنید؟ اصلا آبخوردگی تلویزیون به چه معناست؟ آیا می توان تلویزیونی را که دچار آبخوردگی شده تعمیر کرد؟ در ادامه این مقاله، نحوه تعمیر تلویزیون آب خورده و تمامی نکات مربوط به آن را بررسی می کنیم. پیش از آن باید بدانید که منظور از آبخوردگی تلویزیون، ورود رطوبت به داخل پنل است. در بیشتر موارد، رطوبت ناشی از مایع پاک کننده تلویزیون وارد پنل شده و به فلت ها آسیب می رساند. اگر با چنین مشکلی مواجه شدید، می توانید برای تعمیر تلویزیون آب خورده پاناسونیک از تعمیرکاران تلویزیون نمایندگی پاناسونیک در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیر تلویزیون آب خورده پاناسونیک

آیا امکان تعمیر تلویزیون آب خورده وجود دارد؟

اگر کمی خوش شانس باشید بله! وقتی تلویزیون دچار آبخوردگی می شود، رطوبت وارد بخش های داخلی شده و قطعات آسیب می بینند. گاهی میزان خرابی قطعات پایین است و می توان تلویزیون را نجات داد. اما گاهی اجزای تلویزیون به طور کامل از کار می افتند و عملا نمی توان کاری برای ترمیم آنها انجام داد. مثلا اگر پنل آسیب دیده باشد یا مین برد و برد پاور و … سوخته باشند، تعمیر تلویزیون بسیار هزینه بر است و به هیچ عنوان صرفه اقتصادی ندارد.

اما اگر رطوبت زیاد وارد دستگاه نشده باشد، می توان تا حد زیادی به تلویزیون آب خورده پاناسونیک یا دیگر برندها امیدوار بود. جدا از میزان آب یا رطوبت وارد شده به تلویزیون، اقداماتی که در هنگام آبخوردگی انجام می دهید تعیین می کنند که دستگاه قابل ترمیم است یا خیر. البته تکنسین های تعمیر تلویزیون Panasonic نهایت تلاش خود را به کار می بندند تا ضمن ترمیم و تعویض اجزای آسیب دیده، تلویزیون را تعمیر کنند.

این مطلب را از دست ندهید: تعمیر بک لایت تلویزیون پاناسونیک

منظور از آبخوردگی تلویزیون چیست؟

ممکن است تصور کنید که منظور از آبخوردگی تلویزیون، ریختن حجم زیادی آب یا دیگر مایعات روی این دستگاه است. البته ممکن است چنین اتفاقی هم بیفتد. اما وقتی از آب خوردگی تلویزیون صحبت می کنیم، منظور شرایطی است که بر اثر پاشیدن مستقیم مواد پاک کننده به نمایشگر، رطوبت وارد فلت های پنل شده و به آنها آسیب رسانده باشد.

در مجموع، تلویزیون آب خورده تلویزیونی است که رطوبت وارد بخش های داخلی آن شده باشد. برای پیشگیری از بروز این مشکل، توصیه می شود که مایع شوینده را مستقیما روی صفحه نمایش نپاشید. بهتر است مایع را روی یک دستمال تمیز و نرم اسپری کرده و سپس با دستمال، سطح LCD یا LED را تمیز کنید. دقت داشته باشید که نمی توان با اطمینان گفت که امکان تعمیر تلویزیون آب خورده وجود دارد یا خیر. بنابراین سعی کنید از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کنید.

اقدامات مهم هنگام آب خوردگی تلویزیون

در صورتی که متوجه شدید تلویزیون شما دچار آبخوردگی شده است، به ترتیب زیر عمل کنید تا شانس تعمیر تلویزیون آب خورده افزایش پیدا کند:

  • لازم است که پیش از هر کاری، آرام باشید و از حرکات غیر اصولی و نادرست خودداری کنید.
  • برای این که احتمال سوختن یا اتصالی کردن مدارها را به حداقل برسانید، هرچه زودتر دوشاخه تلویزیون را از برق بکشید.
  • با یک دستمال خشک آب روی دستگاه خود را پاک کنید تا آب کمتری وارد تلویزیون شود و از خسارت احتمالی کاسته شود.
  • بهتر است خودتان تلویزیون، قطعات و یا حتی درب پشتی آن را باز نکنید. این کار با خطر برق گرفتگی همراه است!
  • توصیه می شود تلویزیون را تکان ندهید تا آب داخل آن کمتر حرکت کند.
  • پیش از اقدام به تعمیر تلویزیون آب خورده، بد نیست آن را در محلی گرم قرار دهید تا آب زودتر تبخیر شود.
  • حداقل تا 24 ساعت به هیچ عنوان تلویزیون را روشن نکنید.
  • بهترین کار در این شرایط این است که تلویزیون را از برق کشیده و برای تعمیر تلویزیون آب خورده پاناسونیک یا هر برند دیگری، با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پانزده − 1 =