اشتراک گذاری

چرا صفحه تلویزیون سفید می شود؟

سفید شدن صفحه تلویزیون پاناسونیک، دلایل مختلفی  دارد که در ادامه آنها را بررسی می کنیم. این مشکل در بیشتر موارد، نشان دهنده خرابی قطعات داخلی تلویزیون است. با این حال گاهی نمایشگر تلویزیون به دلایل نرم افزاری و به هم ریختن تنظیمات سفید می شود. خوشبختانه سفید شدن تصویر تلویزیون پاناسونیک و دیگر برندها، راهکارهایی دارد و در بیشتر موارد می توان این مشکل را برطرف کرد.

 گاهی این راه حل ها بسیار ساده بوده و خود شما هم می توانید آنها را اجرا کنید. اما اگر ایراد از قطعات تلویزیون باشد، نیاز به بررسی و تعمیر تخصصی تلویزیون توسط تعمیرکاران مجرب است. در ادامه دلایل و راه حل های سفید شدن صفحه تلویزیون پاناسونیک را به شما معرفی می کنیم. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر در این زمینه، با نمایندگی پاناسونیک در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

دلایل سفید شدن صفحه تلویزیون پاناسونیک

دلایل سفید شدن صفحه تلویزیون پاناسونیک

معمولا مهم ترین عاملی که موجب سفید شدن تصاویر در تلویزیون پاناسونیک می شود، خرابی برد تیکان است. اگر ایراد از برد Tcon باشد، صدا قطع شده، صفحه تلویزیون سفید می شود و در عین حال، دستورهای ریموت کنترل هم اجرا نمی شوند. سفید شدن صفحه تلویزیون پاناسونیک، گاهی ناشی از خرابی مین برد است. البته خرابی مین برد، نشانه های دیگری هم دارد که نباید از آنها غافل شد. اگر تلویزیون شما LCD و LED است و صفحه آن سفید شده است، احتمالا آی سی های برد آن آسیب دیده و از کار افتاده اند.

حتی خرابی پنل یا عملکرد نادرست این قطعه هم ممکن است باعث سفید شدن تصویر تلویزیون Panasonic شود. در هر دو صورت عدم ارسال سیگنال از مین برد به پنل LCD دلیل اصلی تصویر سفید و یا پرپر زدن تصویر است. بالا رفتن درجه حرارت برد منطقی، خطوطی سفید رنگ را در نمایشگر تلویزیون ایجاد می کند. متورم شدن یا باد کردن خازن های موجود در برد تغذیه هم دیگر دلیل سفید شدن تصویر در تلویزیون محسوب می شود.

راهکارهای رفع مشکل سفید شدن تصویر تلویزیون پاناسونیک

برای رفع مشکل سفید شدن صفحه تلویزیون پاناسونیک، باید بر اساس دلایل بروز این مشکل اقدام کرد. اگر ایراد از برد تی کان باشد، با تعمیر و تعویض این قطعه مشکل حل می شود. گاهی هم بهتر است برای تعمیر تلویزیون پاناسونیک در این شرایط، کابل LVDS را بررسی و تمیز یا تعویض می کنند. بررسی و تمیز کردن منافذ گردش هوا در تلویزیون هم راهکار دیگری است که مشکل تصویر سفید تلویزیون را برطرف می کند.

اگر این مشکل ناشی از افزایش دمای قطعات باشد، این راه حل تاثیرگذار خواهد بود. چنانچه هم زمان با سفید شدن تصویر تلویزیون panasonic، پیغام خطای V3.41.0 هم به نمایش درآمد، ابتدا دکمه های  Exit و OK را همزمان فشار دهید تا منوی input/source ظاهر شود. در مرحله بعدی، ورودی HDMI مورد نظر را انتخاب کنید تا تصویر نمایان شود. نهایتا اگر مشکل با هیچ کدام از این اقدامات برطرف نشد، بهتر است از تکسین های تعمیرات تلویزیون در محل کمک بگیرید.