اشتراک گذاری

برد تیکان تلویزیون پاناسونیک

برد تیکان یکی از مهم ترین و حساس ترین قطعات تلویزیون است که وظیفه ی پردازش اطلاعات تصویر را برعهده داشته و دارای ارتباط مستقیمی با پنل است. نحوه ی انجام امور تعمیراتی برد تیکان به دلیل وجود ارتباط  تنگاتنگ آن با پنل امر مهمی است که نیاز به دانش به روز کارشناسان مجرب دارد. برد تیکان تلویزیون پاناسونیک نیز از این قاعده مستثنی نبوده و از حساسیت تعمیراتی بالایی برخوردار است. در این راستا نمایندگی رسمی پاناسونیک همواره در کنار شما عزیزان بوده و کلیه ی اختلالات مرتبط با این قطعه را در سطح کیفی بالایی مرتفع می سازد. در این مقاله نیز قصد داریم شما را با نحوه ی عملکرد برد تیکان تلویزیون پاناسونیک و علل خرابی آن آشنا سازیم.

تعمیر برد تیکان تلویزیون پاناسونیک

عملکرد برد تیکان تلویزیون پاناسونیک

همان طور که گفته شد برد تیکان تلویزیون پاناسونیک یکی از اصلی ترین بردهای داخل تلویزیون است که وظیفه ی پردازش تصویر را بر عهده دارد. اصطلاح تیکان T CON مخفف عبارت TFT CONTROLLER است. به طور کلی پردازش اطلاعات در برد تیکان به همراهی مین برد شکل می گیرد. ابتدا اطلاعات و سیگنال های وارد شده داخل مین برد تلویزیون پردازش می گردند و در ادامه کار از طریق کابل ارتباطی خاصی که (LVDS FLAT) نامیده می شود به برد تیکان تلویزیون منتقل می شوند.

برد تیکان تلویزیون پاناسونیک در این مرحله وارد عمل شده و اطلاعات مختلف سیگنال تصویر از جمله: سیگنال رنگ و یا سطح روشنایی و سایر پارامترهای تصویر را پردازش می کند. به این ترتیب، این اطلاعات برای انتقال به پنل آماده می شوند و بعد از طی مراحل نهایی در صفحه ی نمایش به تصویر در می آیند. به عبارتی می توان گفت که برد تیکان جزیی از پنل تلویزیون است و خروجی استاندارد مین برد را به پنل منتقل می سازد.

دلایل پیدایش نیاز به تعمیر برد تیکان تلویزیون پاناسونیک

عموما نیاز به تعمیر برد تیکان تلویزیون پاناسونیک با خاموشی ناگهانی تلویزیون نمایان می گردد. دقت داشته باشید که فرآیند تعمیر و یا تعویض برد T CON تلویزیون پاناسونیک مستلزم ظرافت کاری بالای تعمیرکاران مجرب است. چرا که هرگونه اختلال و خطایی در طی انجام مراحل تعمیراتی این بخش پنل تلویزیون را نیز درگیر خواهد کرد. به طورکلی دلایل خرابی برد تیکان تلویزیون پاناسونیک هم مسیر خرابی پنل می باشد. عوامل مخربی چون آبخوردگی، ضربه، نوسانات برق و نفوذ مایعات شیمیایی می توانند موجب از کارافتادگی برد تیکان شوند. لازم به ذکر است که در صورت نیاز به فرآیند تعویض، کارشناسان نمایندگی رسمی پاناسونیک برد تیکان معیوب را با نمونه ی اورجینال سازگار با نوع تلویزیون مورد نظر جایگزین خواهد کرد.

نمایندگی تلویزیون پاناسونیک

پاناسونیک برند باسابقه و مطرحی در خصوص تولید و عرضه انواع دستگاه های مدرن و دیجیتال از جمله تلویزیون است. در این راستا نمایندگی تلویزیون پاناسونیک مرکز مجازی برای دریافت خدمات مرتبط با فروش و تعمیر انواع تلویزیون های ساخت پاناسونیک می باشد. این مجموعه ضمن فروش تلویزیون های به روز پاناسونیک در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی، قادر به رفع کلیه ی اختلالات ساختاری این تجهیزات است. خاطرنشان می نماییم که توجه به پارامترهای استاندارد و ارائه ی ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز از ویژگی های بارز نمایندگی تلویزیون پاناسونیک بوده که موجب پدید آمدن سیستمی بی نقص می گردد.