اشتراک گذاری

تلویزیون پاناسونیک یا سامسونگ ،کدام بهتر است ؟

در این مقاله به صورت کلی به مقایسه تلویزیون سامسونگ و پاناسونیک می پردازیم. بر اساس این موارد ذکر شده هم برند پاناسونیک و هم سامسونگ می توانند بهترین و با کیفیت ترین مدل ها را ارائه دهند. بنابراین برای انتخاب بین این دو برند برای خرید یک تلویزیون بهتر است ابتدا بودجه و قابلیت هایی که از یک تلویزیون انتظار دارید را در نظر گرفته و بر اساس این موارد بهترین و مناسب ترین مدل را انتخاب کنید.

تلویزیون پاناسونیک یا سامسونگ

تلویزیون سامسونگ بخریم یا پاناسونیک؟

در این مقاله به صورت کلی به مقایسه تلویزیون سامسونگ و پاناسونیک می پردازیم. بر اساس این موارد ذکر شده هم برند پاناسونیک و هم سامسونگ می توانند بهترین و با کیفیت ترین مدل ها را ارائه دهند. بنابراین برای انتخاب بین این دو برند برای خرید یک تلویزیون بهتر است ابتدا بودجه و قابلیت هایی که از یک تلویزیون انتظار دارید را در نظر گرفته و بر اساس این موارد بهترین و مناسب ترین مدل را انتخاب کنید.

مهمترین معیارها برای مقایسه تلویزیون سامسونگ یا پاناسونیک

برای این که بخواهیم دو برند و دو مدل تلویزیون را با هم مقایسه کنیم، باید برخی از معیارها را در نظر گرفت. در خصوص تلویزیون ها مهم ترین مواردی که برای مقایسه تلویزیون سامسونگ و پاناسونیک باید به آنها توجه کرد شامل موارد زیر می شود:

  • تفاوت تلویزیون های پاناسونیک و سامسونگ از نظر سیستم عامل
  • تفاوت کیفیت تصویر تلویزیون های پاناسونیک و سامسونگ
  • مقایسه فرمت HDR در تلویزیون های پاناسونیک با سامسونگ
  • مقایسه تلویزیون های سامسونگ و پاناسونیک از نظر کیفیت صدا
  • مقایسه طراحی تلویزیون های پاناسونیک و سامسونگ
  • تفاوت قیمت تلویزیون های سامسونگ و پاناسونیک
  • مقایسه تلویزیون سامسونگ و پاناسونیک از نظر تعمیر پذیر بودن

در ادامه به بررسی هر یک از این موارد به صورت کامل تر می پردازیم.

تلویزیون سامسونگ بخریم یا پاناسونیک؟

تفاوت تلویزیون های پاناسونیک و سامسونگ از نظر سیستم عامل

برای انتخاب بین تلویزیون سامسونگ یا پاناسونیک توجه به سیستم عامل مهم است. نوع سیستم عامل استفاده شده در هر یک از این دستگاه ها تعیین می کند که شما می توانید از چه برنامه هایی روی تلویزیون استفاده کنید، میزان راحتی در استفاده از دستگاه و کار با رابط کاربری آن چقدر است، چه امکانات و قابلیت هایی در دسترس شماست و مواردی از این دست.

در تلویزیون های سامسونگ از سیستم عامل تایزن استفاده شده است در حالی که سیستم عامل تلویزیون های پاناسونیک سیستم عامل اندروید است. از نظر شناخته شده بودن سیستم عامل، اندروید سیستم عامل شناخته شده تری است که قطعا کاربران راحت تر با آن کنار می آیند.

از طرفی نیز این سیستم عامل با تمامی گوشی های اندرویدی لینک می شود و برنامه های زیادی با استفاده از آن در دسترس کاربران است. از طرفی نیز سرعت پردازش داده ها در این سیستم عامل بسیار سریع تر است. در مقابل تایزن یک سیستم عامل آزاد متن باز است که دائما در حال تغییر و به روز رسانی است.

برای آپدیت سیستم عامل تلویزیون پاناسونیک این مطلب را بخوانید.

تفاوت کیفیت تصویر تلویزیون های سامسونگ یا پاناسونیک؟

کیفیت تصویر که به معنای تعداد پیکسل  های افقی و عمودی در پنل تلویزیون است و با رزولوشن تعیین می شود، فاکتور مهم بعدی برای مقایسه تلویزیون سامسونگ و پاناسونیک است. تمام مدل های این دو برند بسته به اینچ دستگاه کیفیت تصویرهای یکسانی را ارائه می دهند.

اما زمانی که به مدل های جدیدتر و حرفه ای تر می رسیم، سامسونگ پیشرو بوده و با تولید تلویزیون های 50 اینچی به بالا با کیفیت 8k، بیش از 33 میلیون پیکسل دارد. این در حالی است که هنوز پاناسونیک نتوانسته تلویزیون هایی با این سطح کیفیت تصویر را تولید کند.

مقایسه فرمت HDR در تلویزیون های پاناسونیک با سامسونگ

فرمت HDR یا گستره داینامیکی مورد مهم بعدی در مقایسه تلویزیون سامسونگ و پاناسونیک است. به موجب پشتیبانی از این فرمت تصاویر و ویدئوها با روشنایی و کنتراست بالاتری نمایش داده می شوند و دقت رنگی آنها بیشتر است. البته که فرمت HDR خود شامل انواع فرمت های HLG، HDR10، HDR10+ و Dolby Vision می شود. البته که این فرمت ها در تمام تلویزیون ها پشتیبانی نمی شوند.

هم برند سامسونگ و هم پاناسونیک از فرمت HDR10+ پشتیبانی می کنند و می توانند پارامترهای رنگی بیشتر و روشنایی و کنتراست بیشتری را تولید کنند. در تلویزیون های جدید و پیشرفته سامسونگ می توان مدل هایی را دید که از تمامی این فرمت ها پشتیبانی می کنند و بالاترین سطح کیفیت تصویر و ویدئو را نمایش می دهند. تفاوت دیگر این که فرمت دالبی ویژن یکی از فرمت هایی است که در برخی تلویزیون های پاناسونیک دیده می شود و در تلویزیون های سامسونگ از این فرمت پشتیبانی نشده است.

تلویزیون های سامسونگ یا پاناسونیک از نظر کیفیت صدا

در مقایسه تلویزیون سامسونگ و پاناسونیک از نظر کیفیت صدا باید گفت که هر دوی این برندها به نسبت کیفیت تصویری که دارند، کیفیت صدای خوبی را هم ارائه می دهند. با این حال تفاوت تلویزیون های پاناسونیک با سامسونگ از نظر کیفیت صدا در تکنولوژی های متفاوت به کار رفته در این دستگاه هاست.

در تلویزیون های سامسونگ از تکنولوژی های دالبی دیجیتال پلاس و کیو سمفونی برای افزایش کیفیت صدا استفاده شده در حالی که در تلویزیون های پاناسونیک کیفیت بالای صدا به واسطه تکنولوژی دالبی اتمز و Cinema Surround Pro audio است تا به این ترتیب یک صدای فراگیر و همه جانبه از این دستگاه ها به گوش برسد.

طراحی تلویزیون سامسونگ بهتر است یا پاناسونیک ؟

طراحی قطعا یک فاکتور بسیار مهم در مقایسه تلویزیون سامسونگ و پاناسونیک است. البته مقایسه از نظر طراحی بیشتر سلیقه ای است و باید این مورد را از نظر کاربر بررسی کرد. سبک دکوراسیون خانه، سلیقه شخصی و مواردی از این دست در انتخاب طراحی برتر تاثیر دارد.

از نظر طراحی هم پاناسونیک و هم سامسونگ هر دو پیشرو بوده و مدل های بسیار جذاب و کاربرپسندی را تولید می کنند. از نظر ظرافت، رنگ ها، سبک طراحی و … هر دو برند مدل های خوبی را ارائه داده اند. اما اگر بخواهیم دقیقا تفاوت تلویزیون های پاناسونیک با سامسونگ را از نظر طراحی بررسی کنیم قطعا سامسونگ در این مورد پیشرو بوده و مدل ها و طرح های متنوع تری را ارائه می کند.

تفاوت قیمت تلویزیون های سامسونگ و پاناسونیک

قیمت مورد مهم بعدی در مقایسه تلویزیون سامسونگ یا پاناسونیک است. البته که قیمت قطعا با توجه به ویژگی ها و قابلیت هایی که یک محصول ارائه می دهد تعیین می شود. بسته به این که تلویزیون هوشمند است یا خیر، سایز آن چیست و چه قابلیت هایی دارد، قیمت متفاوت است. در هر دو برند می توان هم قیمت های مقرون به صرفه و هم مدل های رده بالا و گران قیمت را خریداری کرد. در برند سامسونگ مدل های رده بالا و جدید قیمت های بالاتری نیز دارند.

تلویزیون سامسونگ و پاناسونیک از نظر تعمیر پذیر بودن

تعمیرات مورد مهم دیگری است که می توان در بحث تفاوت و مقایسه تلویزیون سامسونگ و پاناسونیک به آن پرداخت. از نظر میزان خرابی این احتمال برای محصولات هر دو برند وجود دارد. با این حال برای تعمیر تلویزیون پاناسونیک یا سامسونگ شرایط یکسانی وجود دارد و هر دوی این برندها را می توان به راحتی در ایران تعمیر کرد.

 در مراکز تخصصی تعمیر تلویزیون، خدمات مورد نیاز برای تعمیر این دستگاه ها ارائه می شود. حتی در صورت نیاز به تعویض قطعا نیز معمولا قطعات مورد نیاز برای تعویض به راحتی قابل تهیه شدن هستند.