اشتراک گذاری

تعمیر برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک

برد اینورتر یکی از قطعات اصلی تشکیل دهنده ی تلویزیون های امروزی است. معمولا کاربران عادی از نوع فعالیت برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک یا سایر تلویزیون های موجود در بازار اطلاعی ندارند و زمانی که خبر خرابی برد اینورتر را از زبان تعمیرکار می شنوند، نمی توانند مشکل اصلی تلویزیون را درک کنند. برد اینورتر تلویزیون Panasonic قطعه ای برای تشکیل تصاویر پنل است. در ادامه شما را با نحوه ی فعالیت این برد و ابعاد تعمیراتی آن آشنا می سازیم.

تعمیر برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک

کاربرد، برد اینورتر در تلویزیون پاناسونیک

برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک وظیفه ی روشن کردن بک لایت تلویزیون را برعهده دارد. از این رو گاهی اوقات ممکن است تعمیرکاران مبتدی خرابی برد اینورتر را با سوختگی بک لایت اشتباه بگیرند. در واقع برد اینورتر از سمت منبع تغذیه تلویزیون، ولتاژ مورد نیاز بک لایت را به آن انتقال می دهد. خرابی برد اینورتر تلویزیون Panasonic مساوی است با روشن نشدن بک لایت و عدم تشکیل تصاویر واضح در پنل.

علائم خرابی برد اینورتر تلویزیون

اکثر اوقات بروز دو ایراد شایع نشان دهنده خراب بودن برد اینونتر است:

1. خرابی برد اینورتر تلویزیون Panasonic و افت کیفیت تصاویر پنل

همان طور که اشاره شد، برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک و یا سایر برندهای موجود در بازار در تشکیل تصاویر پنل نقش دارد. هرچه کیفیت تصاویر قابل پخش پایین تر باشد، احتمال ضعیف شدن برد اینورتر بالاتر است. البته به طور کلی علائم خرابی برد اینورتر تلویزیون Panasonic با خرابی بک لایت تلویزوین پاناسونیک آن یکسان است.

قطعی ناگهانی تصویر، سیاهی و کم نور شدن تصویر، تاری بخشی از تصویر و یا روشن نشدن تلویزیون پس از سبز شدن لامپ پاور برخی از مهم ترین نشانه های خرابی بک لایت و برد اینورتر هستند. اگر شاهد چنین اتفاقاتی می باشید؛ با کارشناسان ما در نمایندگی پاناسونیک در تهران و شهرستان ها تماس حاصل فرمایید.

2. خاموش شدن تلویزیون پاناسونیک به دلیل خرابی اینورتر

خاموش شدن تلویزیون به محض روشن شدن بک لایت و تصویر نداشتن تلویزیون در حالیکه صدا دارد. به این صورت که شما تلویزیون خود را روشن می کنید اما به محض روشن شدن بک لایت، خاموش می شود، یعنی برد اینورتر آن به مشکل خورده است. این اتفاق ممکن است با سرعت زیادی اتفاق بیفتد؛ به گونه ای که خیلی سریع هاله ای از روشنایی را در نمایشگر تلویزیون خود ببینید اما بلافاصله شاهد خاموش شدن آن باشد.

3. قطع شدن تصویر با خرابی اینورتر تلویزیون پاناسونیک

همچنین ممکن است پس از روشن کردن تلوزیون خود تصویری مشاهده ننید اما صدای برنامه در حال پخش را دریافت کنید. برای رفع مشکل و تعویض برد اینورتر می توانید به متخصیصن مربوطه مراجعه کنید.

دلایل خرابی برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک

دلایل خرابی برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک

1. حساسیت برد اینورتر تلویزیون به ضربه

در گذشته اگر تلویزیون با قطعی تصویر رو به رو می شد، کاربر به بدنه ی دستگاه ضربه می زد و خیلی سریع به طور موقت تصویر تلویزیون برمی گشت. اما تلویزیون های جدید از هر برندی که باشند، سیستم های ظریف و حساسی هستند. قطعی تصویر یکی از علائم اصلی خرابی برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک است.

در این حالت اگر به قسمت پشتی پنل ضربه بزنید، نه تنها کارایی برد اینورتر ترمیم نمی شود، بلکه ممکن است باعث افزایش حجم خرابی های تلویزیون شوید. فراموش نکنید که خرابی پنل می تواند برای شما بسیار هزینه بر شود. پس زمانی که اختلالی در تصویر تلویزیون دیده می شود، دستگاه را خاموش کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، بخوانید: سیاه شدن تصویر تلویزیون پاناسونیک

2. حساسیت برد اینورتر به جریان برق

برد اینورتر از منبع تغذیه جریان برق مستقیم را دریافت می کند. حال اگر این جریان برق دارای نوسان باشد، علاوه بر آسیب دیدن منبع تغذیه، برد اینورتر نیز دچار آسیب خواهد شد. می توان گفت این عامل یکی از مهمترین دلایلی است که باعث خراب شدن برد اینورتر می شود. شاید این مسئله تنها دلیل آسیب دیدن برد اینورتر هم باشد. به همین جهت شما می توانید به سادگی بوسیله محافظ استاندارد از آسیب دیدن این قطعه در تلویزیون جلوگیری کنید. توجه کنید استاندارد بودن محافظ، هرگونه آسیب ناشی از نوسان برق را مهار می کند. به این ترتیب از آسیب دیدن سایر قطعات نیز جلوگیری می شود.

هزینه تعمیر برد اینورتر تلویزیون Panasonic

هزینه تعمیر برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک بسته به میزان خرابی آن و البته نوع تلویزیون متغیر است. کارشناسان نمایندگی رسمی پاناسونیک پس از اعمال مراحل عیب یابی ریزبینانه کارایی برد اینورتر و بک لایت را سنجیده و اقدامات لازم را برای ترمیم آن ها انجام می دهند.

در این بین اگر میزان خرابی برد اینورتر در حدی باشد که تعویض ضرورت یابد، به طور حتم پروسه ی جایگزینی با نمونه ی اصلی و مشابه به اتمام می رسد. بدین ترتیب می توانید مطمئن باشید که هیچ گونه افت کیفیتی شامل حال تلویزیون تعمیر شده نخواهد شد. با خیالی آسوده تعمیر تلویزیون های پاناسونیک را به نمایندگی رسمی پاناسونیک بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

10 − 9 =