اشتراک گذاری

تعمیر برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک

برد اینورتر یکی از قطعات اصلی تشکیل دهنده ی تلویزیون های امروزی است. معمولا کاربران عادی از نوع فعالیت برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک یا سایر تلویزیون های موجود در بازار اطلاعی ندارند و زمانی که خبر خرابی برد اینورتر را از زبان تعمیرکار می شنوند، نمی توانند مشکل اصلی تلویزیون را درک کنند. برد اینورتر تلویزیون Panasonic قطعه ای برای تشکیل تصاویر پنل است. در ادامه شما را با نحوه ی فعالیت این برد و ابعاد تعمیراتی آن آشنا می سازیم.

کاربرد، برد اینورتر در تلویزیون پاناسونیک

برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک وظیفه ی روشن کردن بک لایت تلویزیون را برعهده دارد. از این رو گاهی اوقات ممکن است تعمیرکاران مبتدی خرابی برد اینورتر را با سوختگی بک لایت اشتباه بگیرند. در واقع برد اینورتر از سمت منبع تغذیه ی تلویزیون، ولتاژ مورد نیاز بک لایت را به آن انتقال می دهد. خرابی برد اینورتر تلویزیون Panasonic مساوی است با روشن نشدن بک لایت و عدم تشکیل تصاویر واضح در پنل.

تعمیر برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک

خرابی برد اینورتر تلویزیون Panasonic و افت کیفیت تصاویر پنل

همان طور که اشاره شد، برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک و یا سایر برندهای موجود در بازار در تشکیل تصاویر پنل نقش دارد. هرچه کیفیت تصاویر قابل پخش پایین تر باشد، احتمال ضعیف شدن برد اینورتر بالاتر است. البته به طور کلی علائم خرابی برد اینورتر تلویزیون Panasonic با خرابی بک لایت آن یکسان است.

قطعی ناگهانی تصویر، سیاهی و کم نور شدن تصویر، تاری بخشی از تصویر و یا روشن نشدن تلویزیون پس از سبز شدن لامپ پاور برخی از مهم ترین نشانه های خرابی بک لایت و برد اینورتر هستند. اگر شاهد چنین اتفاقاتی می باشید؛ با کارشناسان ما در نمایندگی پاناسونیک تماس حاصل فرمایید.

حساسیت برد اینورتر تلویزیون به ضربه

در گذشته اگر تلویزیون با قطعی تصویر رو به رو می شد، کاربر به بدنه ی دستگاه ضربه می زد و خیلی سریع به طور موقت تصویر تلویزیون برمی گشت. اما تلویزیون های جدید از هر برندی که باشند، سیستم های ظریف و حساسی هستند. قطعی تصویر یکی از علائم اصلی خرابی برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک است.

در این حالت اگر به قسمت پشتی پنل ضربه بزنید، نه تنها کارایی برد اینورتر ترمیم نمی شود، بلکه ممکن است باعث افزایش حجم خرابی های تلویزیون شوید. فراموش نکنید که خرابی پنل می تواند برای شما بسیار هزینه بر شود. پس زمانی که اختلالی در تصویر تلویزیون دیده می شود، دستگاه را خاموش کنید.

هزینه ی تعمیر برد اینورتر تلویزیون Panasonic

هزینه ی تعمیر برد اینورتر تلویزیون پاناسونیک بسته به میزان خرابی آن و البته نوع تلویزیون متغیر است. کارشناسان نمایندگی رسمی پاناسونیک پس از اعمال مراحل عیب یابی ریزبینانه کارایی برد اینورتر و بک لایت را سنجیده و اقدامات لازم را برای ترمیم آن ها انجام می دهند.

در این بین اگر میزان خرابی برد اینورتر در حدی باشد که تعویض ضرورت یابد، به طور حتم پروسه ی جایگزینی با نمونه ی اصلی و مشابه به اتمام می رسد. بدین ترتیب می توانید مطمئن باشید که هیچ گونه افت کیفیتی شامل حال تلویزیون تعمیر شده نخواهد شد. با خیالی آسوده تعمیر تلویزیون های پاناسونیک را به نمایندگی رسمی پاناسونیک بسپارید.