اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • عزم پاناسونیک برای توقف تولید نمایشگرهای LCD

عزم پاناسونیک برای توقف تولید نمایشگرهای LCD

در تازه ترین رویداها، توقف تولید نمایشگرهای LCD پاناسونیک توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است. طی چند روز گذشته، این شرکت اعلام کرده تا سال 2021 تولید نمایشگرهای ال سی دی را متوقف می کند. اینکه چرا پاناسونیک تصمیم به چنین کاری گرفته است را در ادامه بررسی خواهیم کرد اما جالب است بدانید، این شرکت تولید تلویزیون های LCD خود را در سال 2016 متوقف کرده بود.

در همین زمان، بازار تولید ال سی دی ها یکی از پررقابت ترین بازارها میان دیگر تولیدکنندگان به ویژه سازندگان چین و کره بود. این زمان پاناسونیک تصمیم گرفت توان خود را در تولید ال سی دی های خودرویی و صنعتی به کار گیرد. با این حال پس از گذشت چند سال از تولید این سری از نمایشگرها، اکنون دوباره تصمیم گرفته شده تا به طور کلی تولید چنین نمایشگرهایی توسط پاناسونیک متوقف شود. چرایی این مسأله را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

تعمیر تلویزیون در کوتاه ترین زمان و بالاترین کیفیت ، شماره تماس : 54114-021 و 62948-021

دلایل توقف تولید نمایشگرهای LCD پاناسونیک

اینکه چرا پاناسونیک تصمیم گرفته از دنیای ال سی دی ها خداحافظی کند به وضعیت رقابت آمیز بازار این نمایشگرها طی دو دهه اخیر بر می گردد. در این دو دهه بازار این نوع نمایشگرها یا بهتر بگوییم نمایشگرهای کریستال مایع با رشد قابل توجهی همراه بود. در این رابطه برخی از شرکت ها توانستند به تولید نمایشگرهایی دست یابند که ساخت آنها هزینه کمتری داشت. در این بازار رقابتی تنها همین شرکت ها می توانستند در رقابت باقی بمانند و به تولید ال سی دی های نسل جدید بپردازند. این موضوع از دلایل اصلی توقف تولید نمایشگرهای LCD پاناسونیک بود چراکه توان رقابت با شرکت های بزرگ را نداشت. با اینکه پاناسونیک کار خود را با تولید نمایشگرهای جدید در عرصه صنعت آغاز کرد اما اکنون به‌ نظر می ‌رسد که در این زمینه نیز موفقیت چندانی به دست نیاورده است.

زمان توقف تولید نمایشگرهای LCD پاناسونیک

پاناسونیک زمان دقیقی را برای توقف این نوع نمایشگرها بیان نکرده اما گفته می شود این شرکت قصد دارد تا سال 2021 کار را تمام کرده و تولید این محصول را به پایان برساند. البته این به معنای پایان کار تولید نمایشگرها نیست بلکه پاناسونیک کار خود را با تولید تلویزیون‌های OLED ادامه می دهد. با توقف تولید نمایشگرهای LCD پاناسونیک، شرکت های Panasonic Liquid Crystal Display Co  و کارخانه‌ی IPS LCD در هیمجی ژاپن که در سال ۲۰۱۰ تأسیس شدند و تولید نمایشگرهای ال سی دی پاناسونیک را آغاز کردند، به شرکت هایی برای تولید باتری های خودرویی تبدیل می شوند. پاناسونیک اعلام کرده تمامی کارمندان و کارگران این شرکت ها را در بخش های دیگر به کار می گیرد.

خدمات تخصصی پاناسونیک سرویس: تعمیر بک لایت تلویزیون

نمایندگی رسمی پاناسونیک

نمایندگی پاناسونیک تنها یک مرجع خبری نیست بلکه رسالت اصلی این مجموعه ارائه خدمات فروش و پس از فروش به کاربران است. پاناسونیک تولید کننده تلویزیون پاناسونیک، لپ تاپ، پرینتر، دستگاه کپی، دوربین، تلفن سانترال، تلفن رومیزی، کولر گازی پاناسونیک و بسیاری دیگر از لوزام الکترونیکی است. خدمات این نمایندگی نیز شامل تمامی این دستگاه ها می باشد. بخش تعمیرات این مجموعه با در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته و بهره مندی از تکنسین های زبده، تلاش دارد باکیفیت ترین خدمات را به کاربران پاناسونیک ارائه نماید.