اشتراک گذاری

چرا اتوفوکوس دوربین پاناسونیک کار نمی کند؟

کار نکردن اتوفوکوس دوربین پاناسونیک یکی از مشکلاتی است که کاربران دوربین به ویژه افرادی که به تازگی وارد عرصه عکاسی شده اند با آن روبرو می شوند. فوکوس به بخش واضح عکس گفته می شود که عموما باید بر روی سوژه ی اصلی اعمال شود و آن را باکیفیت واقعی ثبت کند. همانطور که می دانید برخی از دوربین ها دارای دو حالت فوکوس می باشند. فوکوس دستی و فوکوس اتوماتیک. در اینجا اتوفوکوس همان فوکوس اتوماتیک می باشد که توسط خود دوربین روی سوژه اعمال می شود. اتوفوکوس به دو نوع فعال و غیرفعال تقسیم می شود و در انواع دوربین ها متفاوت است.

به طور کلی برای انجام فوکوس بر روی سوژه، راحت ترین راه این است که بهدوربین اجازه داد تا به جای کاربر تصمیم بگیرد و خودکار فوکوس را انجام دهد. در بسیاری از موقعیت ها دوربین پاناسونیک، این کار را به خوبی انجام می دهد و برای موقعیت هایی که کابر وقت زیادی برای عکاسی ندارد مناسب است. با این حال گاهی اوقات اتوفوکوس دوربین کار نمی کند و تصاویر بسیار غیرواضح نشان داده می شوند. در اینجا این سوأل پیش می آید که چرا اتوفوکوس دوربین پاناسونیک کار نمی کند؟ در این مطلب قصد داریم به این سوأل مهم شما عزیزان پاسخ دهیم.

کار نکردن اتوفوکوس دوربین پاناسونیک

دلایل کار نکردن اتوفوکوس دوربین پاناسونیک

اتوفوکوس دوربین پاناسونیک به دلایلی ممکن است به درستی عمل نکند. این دلایل ممکن است نشأت گرفته از محیط، دوربین و یا نحوه عکاسی شما باشد. با در نظر گرفتن هریک از این عوامل می توان مشکل کار نکردن اتوفوکوس دوربین پاناسونیک را برطرف کرد. در زیر برخی از مهمترین دلایلی که باعث فوکوس نکردن دوربین می شوند را بررسی می کنیم.

قرار نداشتن دوربین بر روی حالت اتوفوکوس(AF):

قبل از هرچیز مطمئن شوید، دوربین روی حالت فوکوس دستی (MF)تنظیم نشده باشد.

عکاسی در محیط های کم نور:

هنگام عکاسی در محیط هایی که نور کم می باشد احتمال کار نکردن اتوفوکوس دوربین وجود دارد.

سوژه های که کنتراست کمی دارند:

بسیاری از عکاسان در هنگام عکاسی از سوژه هایی که کنتراست کمی دارند، ممکن است برای اتوفوکوس دچار مشکل شوند. برای مثال عکاسی از آسمان کاملا صاف و بدون ابر و یا در زمان عکاسی از یک دیوار تک رنگ احتمال کار نکردن اتوفوکوس دوربین پاناسونیک وجود دارد.

عکاسی از اجسام دارای بدنه بازتاب دهنده نور:

بازتاب نور به داخل دوربین ممکن است اتوفوکوس را دچار مشکل کند.

استفاده از لوازم جانبی بر روی لنز:

در شرایطی که از تجهیزات جانبی بر روی لنز استفاده کنید این احتمال وجود دارد که اتوفوکوس لنز دوربین دچار اختلال شود.

کثیف بودن سنسورهای اتو فوکوس:

کثیف بودن سنسورهایی که در کنار لنز قرار دارند و به سنسور فوکوس معروفند، یکی از عوامل مهم در کار نکردن اتوفوکوس دوربین پاناسونیک می باشد.

راه حل کار نکردن اتوفوکوس دوربین پاناسونیک

برای اینکه مشکل اتوفوکوس دوربین را برطرف کنید تمامی موارد بالا را چک کنید و در شرایط مختلف قرار بگیرید. در اولین قدم سعی کنید بر روی یک جسم در فاصله همسان با سوژه اصلی خود فوکوس نمایید. سپس لنز دوربین را به حالت فوکوس دستی تغییر وضعیت داده، ترکیب بندی نموده و مجددا عکس بگیرید. درصورتی که مشکل اتوفوکوس دوربین پاناسونیک با این اقدامات برطرف نشود آنگاه باید ریشه مشکل را در دوربین جستجو کرد. برای این منظور می توانید دوربین خود را به کارشناسان نمایندگی پاناسونیک نشان داده تا آن را مورد بررسی قرار دهند.

نمایندگی تعمیرات دوربین پاناسونیک

درصورت بروز هرگونه مشکل در دوربین پاناسونیک خود می توانید به مرکز تخصصی تعمیرات دوربین پاناسونیک مراجعه کنید. این مرکز ارائه دهنده خدمات تعمیر دوربین های عکاسی و فیلم برداری پاناسونیک بوده و باکیفیت ترین تعمیرات دوربین را برای شما انجام می دهد. متخصصان مستقر در این مرکز به دلیل بهره مندی از اطلاعات و مهارت های لازم درخصوص تعمیرات دوربین، قادرند خدمات تعمیراتی این دستگاه را در کوتاه ترین زمان ممکن به شما ارائه کنند.