اشتراک گذاری

آموزش آپدیت سانترال NS500

سیستم های سانترال از جمله سانترال های NS500 هم مانند هر سیستم مبتنی بر فناوری دیگری احتیاج به به روز رسانی دارند. در این سیستم ها نیز بعد از گذشت مدت زمانی از استفاده باگ ها و مشکلاتی به وجود می آید که عملکرد آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. در نتیجه با آپدیت سانترال NS500 و دریافت آخرین نسخه نرم افزاری سانترال مورد استفاده می توان مشکلاتی که در عملکرد سیستم وجود دارد را برطرف کرد.

به روز رسانی سانترال NS500 به کاربران کمک می کند تا از سیستم خود حداکثر بازدهی و استفاده را داشته باشند و بتوانند مهم ترین امور کاری را با آن انجام دهند. در این مقاله ابتدا باید به باگ های این سیستم و دلیل نیاز به آپدیت شدن را بررسی کرده و سپس با مراحل آپدیت سانترال NS500 بیشتر آشنا شویم.

آموزش آپدیت سانترال NS500

چه موقع نیاز به آپدیت سانترال NS500 است؟

همانطور که گفته شد دلیل به روز رسانی سانترال NS500 رفع مشکلات و باگ های نرم افزاری نسخه قبلی است. برای این منظور بهتر است قبل از بررسی مراحل آپدیت سانترال NS500 با برخی از باگ های نسخه قدیمی آن آشنا شویم تا ببینیم که چرا به آپدیت آن نیاز است. یکی از مهم ترین مشکلاتی که در نسخه قدیمی این سانترال وجود داشت مربوط به NAT ها در راه اندازی سیپ ترانک های این سیستم می شود.

زمانی که وارد شلف مجازی این سانترال شوید نمی توانید در قسمت NATها، گزینه های مختلف را انتخاب کنید. حتی زمانی که بخواهید تنظیمات نت را انجام دهید در بخش NAT-fixed global IP address تنها یک آدرس آی پی را می بینید. برای رفع مشکل به وجود آمده باید این نسخه را آپدیت کرد تا ایراد سیستم برطرف شود. در غیر اینصورت با تکنسین های تعمیر سانترال پاناسونیک تماس بگیرید.

مراحل بروزرسانی سانترال NS500

برای آپدیت نسخه قدیمی سانترال NS500 باید مراحل زیر را به صورت دقیق دنبال کرد تا این نسخه به درستی نصب شود و مشکلی در این سیستم به وجود نیاید.

  • دانلود فایل به روز رسانی

در اولین مرحله برای آپدیت سانترال NS500 باید فایل جدید را به روز رسانی کرد. برای دریافت فایل باید به آدرس سایت PBXSHOP.co رفته و در آنجا فایل آپگرید را دریافت کنید. برای سانترال NS500 بهتر است ورژن 8 فایل آپدیت را دریافت کنید. فایل دانلود شده قالب زیپ دارد. باید آن را آنزیپ کرده و در یک فولدر مشخص آن را به ذخیره کنید.

  • شروع بروز رسانی سانترال NS500

بعد از دانلود نرم افزار آن را باز کرده و مراحل آپدیت را مطابق موارد زیر دنبال کنید:

ابتدا قسمت maintenance در نرم افزار را انتخاب کرده و وارد بخش program Update شوید.

در این قسمت روی گزینه Download Program File کلیک کنید تا به این ترتیب فایل مربوط به نسخه جدید را وارد سیستم سانترال کنید. در نظر داشته باشید که برای انتقال و وارد کردن فایل مورد نظر به درون سیستم سانترال می توانید هم از طریق گزینه MANUAL به صورت دستی این کار را انجام دهید و هم از گزینه اتوماتیک استفاده کنید.

برای بروزرسانی سانترال پاناسونیک 824 می توانید این مطلب را بخوانید.

بروزرسانی سانترال NS500
  • بعد از وارد کردن فایل به درون سیستم و بارگذاری آن، سیستم به صورت مستقیم آپدیت می شود.

برای وارد کردن فایل به درون سیستم سانترال و بارگذاری آن چندین گزینه وجود دارد که بسته به شرایط می توان آنها را انتخاب کرد. برای مثال اگر از یک فلش برای انتقال فایل به روز رسانی استفاده می کنید باید گزینه USB memory را انتخاب کنید. در نهایت با زدن گزینه APPLY، فرایند به آپدیت سانترال NS500 را شروع کنید. بعد از اتمام مراحل به روز رسانی یک بار سیستم سانترال را خاموش و روشن کنید تا سیستم با نسخه به روز شده عملکرد بهتری را ارائه دهد.