اشتراک گذاری

علت ظاهر شدن خطوط در تصویر تلویزیون چیست ؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که کارشناسان نمایندگی پاناسونیک ، به کرات به کاربران و مراجعین گرامی پاسخ داده اند، علت ظاهر شدن خطوط در تصویر تلویزیون است. این مشکل ممکن است برای هر تلویزیونی رخ دهد و محدود به برند خاصی نیست. به همین خاطر در این بخش، به بررسی علل ظاهر شدن خطوط در تصویر تلویزیون پاناسونیک ، خواهیم پرداخت. آن چه پیش از ارائه توصیحات در این باره، لازم است مطرح کنیم، این است که خطوط مزاحم در تصویر تلویزیون ها، به دو دسته خطوط عمودی و خطوط افقی تقسیم میشوند.

علل نمایش این خطوط ، کمی متفاوت است. از این رو لازم است توسط کارشناس نمایندگی پاناسونیک ، به صورت موشکافانه ، مورد بررسی و در نهایت تعمیر قرار بگیرد. این خطوط ممکن است در ابتدا محدود به چند خط باشد. اما در صورت پیشروی میتواند تمامی تصویر را در بر بگیرد. با ما همراه باشید تا به بررسی علل و راهکاری های مفید در این باره بپردازیم.

ظاهر شدن خطوط در تصویر تلویزیون

دلایل بروز خطوط افقی و عمودی روی تلویزیون پاناسونیک

1. ایراد در  برد تیکان تلویزیون پاناسونیک

2. خرابی پنل تلویزیون

3. خرابی اتصالات فلت تلویزیون 

4. پیکسل سوختگی

زمانی که خطوط در تلویزیون عمودی باشد

همانطور که گفته شد، خطوط در تصویر تلویزیون ممکن است عمودی یا افقی باشد. امکان دارد خطوط عمودی پس از گذشت چند سال از عمر تلویزیون، بر روی نمایشگر دیده شود. این مشکل بعد از مدتی در بسیاری از تلویزیون ها به وجود می آید و محدود به برند پاناسونیک نمیشود. خطوط عمودی معمولا زمانی پدید می آیند که برد تیکان به درستی کار نکند. بسیاری اوقات این مورد می تواند بدلیل سیم کشی باشد که به درستی محکم نشده است.

سایر اوقات نیز قطعه ممکن است معیوب باشد که در این صورت تنها راه جبران خرابی تصویر، تعویض یا تعمیر برد T-Con با نمونه اورجینال و با کیفیت خواهد بود. علاوه بر این، دلایلی نظیر وارد شدن ضربه به پنل تلویزیون پاناسونیک و اتصال برد کنترل نیز ممکن است به تشکیل این خطوط مزاحم بی انجامد.

زمانیکه خطوط در تصویر تلویزیون افقی باشد

یکی دیگر از رایج ترین خطوط در تصویر تلویزیون ، خطوط افقی است. اصلی ترین دلیل نمایش خطوط افقی در تصویر تلویزیون ، قطع شدن اطلاعات در خط است. قطع شدن اطلاعات در یک خط به علت های مختلفی می تواند اتفاق بیفتد که از جمله آن ها می توان قطع شدن اتصال فلت در مقطع اتصال به پنل ، قطع شدن خروجی آی سی پردازشگر که روی فلت قرار دارد ، قطع شدن گرافیت اتصال در روی شیشه پنل را نام برد. واکنش غلط خطوط در برابر سیگنال های تصویر و یا غیر فعال شدن پیکسل های پنل نیز از دیگر دلایلی ست که به نمایش خطوط در تصویر تلویزیون منجر خواهد شد.

خدمات تخصصی پاناسونیک سرویس: تعمیر پنل تلویزیون

عیب یابی و تعمیر خطوط در تصویر تلویزیون پاناسونیک

از آن جا که نمایش خطوط در تصویر تلویزیون پاناسونیک ، دلایل مختلفی دارد، عیب یابی و مشخص نمودن ریشه اصلی آن، مهم ترین مرحله در تعمیر تلویزیون خواهد بود. در مواردی که پنل تلویزیون آسیب های جدی دیده باشد، چاره ای جز تعویض این قطعه گران قیمت نیست. اما در مواردی که آسیب دیدگی جزیی باشد، کارشناسان نمایندگی تعمیرات تلویزیون پاناسونیک، با به کارگیری از تخصص و تجهیزات مدرنی که در اختیار دارند، در سریع ترین زمان ممکن ، اقدامات لازم جهت بازیابی و رفع مشکل را به عمل خواهند آورد.

نمایندگی تعمیر لوازم خانگی پاناسونیک

نمایندگی تعمیر لوازم خانگی پاناسونیک،  ضمن سابقه درخشان  چندین ساله در امر پشتیبانی، با افتخار بالاترین سطح از خدمات عیب یابی و تعمیر را در خصوص انواع این محصولات، به کاربران خود، تقدیم میکند. تعمیرات تلویزیون پاناسونیک، تلفن آن و سایر لوازم خانگی این برند، اصلی ترین محور فعالیت این مجموعه است و کلیه این محصولات را در بر خواهد گرفت.  از آن جا که لوازم خانگی این کمپانی تنوع بسیار بالایی دارند، تعمیرات آن ها نیازمند شناخت بسیار دقیق و اشراف بالا نسبت به ساختار سخت افزاری این تجهیزات است. خوشبختانه کارشناسان حوزه تعمیر لوازم خانگی پاناسونیک ، با گذراندن دوره های تخصصی بسیار، این آمادگی را دارند، تا هر گونه اشکال و ناکارآمدی در این محصولات را در کوتاه ترین زمان ممکن و به نوین ترین شیوه ، بازیابی و تعمیر نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سیزده + نه =