اشتراک گذاری
 • خانه
 • آموزش
 • نحوه راه ‌اندازی اولیه تلفن بی سیم پاناسونیک

نحوه راه ‌اندازی اولیه تلفن بی سیم پاناسونیک

از آن جایی که محصولات پاناسونیک با تنوع بالایی که دارند جزو محصولات پرطرفدار بازار محسوب می شوند، کاربران زیادی از تلفن های این برند استفاده می کنند. یکی از پرطرفدارترین محصولات پاناسونیک، گوشی های بی سیم این برند هستند. برای استفاده از این دستگاه ها به راه اندازی اولیه تلفن بی سیم پاناسونیک نیاز است. راه اندازی اولیه مربوط به تلفن های بی سیم این کمپانی است که مشتریان زیادی نیز دارد، چرا که از نظر کیفیت و عملکرد بی نظیرند. با این حال برای استفاده از این دستگاه ها باید آنها را در اولین مرحله راه اندازی کرد. در این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه راه اندازی اولیه تلفن بی سیم پاناسونیک را به شما آموزش دهیم.

نحوه راه ‌اندازی اولیه تلفن پاناسونیک

مراحل راه اندازی اولیه تلفن بی سیم پاناسونیک خانگی

برای راه اندازی اولیه این دستگاه چند مرحله اصلی وجود دارد که شامل موارد زیر می شود:

 • روشن کردن و فعال کردن تلفن
 • رجیستری کردن تلفن
 • راه اندازی شماره گیری سریع در دستگاه
 • راه اندازی کالر آیدی در تلفن پاناسونیک
 • انجام سایر تنظیمات در تلفن

اصلی ترین مراحل راه اندازی اولیه تلفن پاناسونیک دو مرحله اول است. باقی موارد شامل تنظیماتی است که به دلخواه می توانید در همان ابتدا در تلفن انجام دهید تا بنا به نیاز از آنها استفاده کنید. به طور کلی تلفن های پاناسونیک چه در استفاده خانگی و چه در استفاده های اداری و شرکتی، پرطرفدار هستند، برای مثال نصب و راه اندازی سانترال پاناسونیک، از خدماتی است که همیشه مشتریان زیادی دارد و در مجموعه ما نیز ارائه می شود. 

روشن کردن و فعال کردن تلفن

در اولین و ساده ترین قدم برای راه اندازی اولیه تلفن پاناسونیک خود باید یک مکان مناسب را برای قرار دادن دستگاه انتخاب کرده و سپس پایه تلفن را به برق وصل کنید. حالا در محفظه پشتی گوشی باتری ها را نصب کرده و هم دستگاه پایه شارژ تلفن و هم گوشی بی سیم را روشن کنید.

رجیستری کردن تلفن بی سیم

مرحله بعدی مربوط به اتصال پایه دستگاه به گوشی بی سیم یا اصطلاحا ست کردن تلفن بی سیم است. برای این کار به اجرای کد برای رجیستر کردن گوشی نیاز است. در این مرحله از راه اندازی اولیه تلفن پاناسونیک باید گوشی و پایه دستگاه را در فاصله ای نزدیک از هم قرار دهید. مطمئن شوید که گوشی اشغال نیست. 

 • حالا دکمه منوی روی آن را فشار داده و بدون فاصله سریعا کد #130 را شماره گیری کنید. 
 • در مرحله بعدی روی پایه دستگاه دکمه ای تحت عنوان LOCATOR را پیدا کنید و آن برای مدت چند ثانیه بگیرید. 
 • کمی مکث کنید و سپس گزینه OK روی گوشی بی سیم را بزنید. 

اگر اتصال موفقیت آمیز باشد، ابتدا یک صدای بوق می شنوید و سپس عبارتی با عنوان Handset is registered روی گوشی نمایش داده می شود. به این ترتیب اصلی ترین مرحله از راه اندازی اولیه، یعنی اتصال گوشی بی سیم به پایه تلفن انجام شده است و سیگنال های مورد نیاز گوشی از پایه دستگاه دریافت خواهد شد.

نمایندگی پاناسونیک

راه اندازی شماره گیری سریع در دستگاه

تا این جای کار شما راه اندازی اولیه تلفن بی سیم پاناسونیک را با موفقیت انجام داده اید و می توانید در همین مرحله نیز به راحتی از گوشی بی سیم خود استفاده کنید. اما برخی قابلیت های دیگر نیز وجود دارند که می توان آنها را به عنوان بخشی از فرایندهای راه اندازی اولیه در نظر گرفت. یکی از آنها شماره گیری سریع است. شما می توانید برخی از شماره های پر کاربرد را به منظور دسترسی سریع تر در دستگاه تنظیم کنید تا به این ترتیب تنها با زدن یک کلید، شماره مد نظر شما گرفته شود. در قسمت منوی تلفن کلید # را فشار داده و شماره 261 را بگیرید. حالا گزینه ADD را انتخاب کنید و شماره مورد نظر خود را وارد نمایید. با زدن کلید OK، تنظیمات شما اعمال می شود و شماره ای که می خواهید در لیست شماره گیری سریع قرار می گیرند.

تعمیرات تلفن پاناسونیک

راه اندازی کالر آیدی در تلفن پاناسونیک

کالر آیدی یکی دیگر از قابلیت هایی است که می توانید در راه اندازی اولیه تلفن بی سیم پاناسونیک آن را هم فعال کنید. با کالر آیدی شما می توانید شماره تلفن تماس های ورودی را روی صفحه نمایش دستگاه ببینید. باز هم در قسمت منوی تلفن باید کلید # و سپس شماره 162 را بگیرید و با زدن گزینه ON، کالر آیدی را فعال کنید. بسته به این که بخواهید شماره ها روی گوشی یا روی پایه دستگاه نمایش داده شوند، به ترتیب می توانید گزینه های Handset یا Base Unit را انتخاب کنید.

انجام سایر تنظیمات در تلفن

سایر تنظیماتی که در راه اندازی اولیه تلفن بی سیم پاناسونیک می توانید آنها را انجام دهید، مسدود کردن برخی شماره ها یا بی صدا کردن گوشی تلفن پاناسونیک است. با مسدود کردن دیگر شماره مد نظر شما قادر به تماس گرفتن نیست. برای این منظور می توانید شماره های مورد نظر را با رفتن به منوی دستگاه و شماره گیری کد # 217، به لیست شماره های مسدود شده اضافه کنید. برای بی صدا کردن یا کم کردن صدای گوشی نیز می توانید وارد منوی تلفن شده و بعد از زدن کلید #، کد 160 را بگیرید. حالا با استفاده از دکمه های ولوم بالا و پایین می توانید صدای گوشی را کم یا زیاد کنید.

شارژ اولیه گوشی تلفن بی سیم

یکی از اقدامات مهمی که در راه اندازی اولیه تلفن بی سیم پاناسونیک نباید از آن غافل شد، شارژ اولیه تلفن بی سیم است. در نظر داشته باشید که این گوشی ها نیز مانند سایر دستگاه های شارژی به یک شارژ اولیه نیاز دارند، چرا که باتری آنها هنوز هم از نوع باتری های نیکلی است. در نتیجه گوشی را روی پایه دستگاه قرار دهید و منتظر بمانید تا کاملا شارژ شود. بعد از شارژ هم اگر می خواهید عمر گوشی تلفن شما بیشتر باشد و به همین زودی ها نیاز به تعمیرات تلفن پاناسونیک نداشته باشید، بهتر است بعد از شارژ کامل گوشی بی سیم را از روی پایه بردارید تا در زمان خالی شدن شارژ باتری ها مجددا آن را روی پایه دستگاه قرار دهید.