اشتراک گذاری

آموزش نحوه اتصال تلفن ثابت به روتر Wi-Fi

در بین گزینه های مختلفی که برای دسترسی به اینترنت و استفاده از مودم وای فای وجود دارد، یکی از گزینه ها اتصال تلفن ثابت به روتر Wi-Fi است. در واقع با اتصال یک خط تلفن می توان اینترنت را به سمت مودم یا روتر هدایت کرد تا به این ترتیب بتوان به اینترنت دسترسی یافت. در برخی از مودم ها یک پورت مخصوص برای اتصال تلفن ثابت وجود دارد که می توان از آن طریق مستقیما مودم را به تلفن ثابت وصل کرد.

اما اگر به این پورت دسترسی نداشته باشید باید برای اتصال مودم به تلفن ثابت از یک روتر کمک بگیرید. به این ترتیب شما ابتدا تلفن ثابت را به روتر وصل کرده تا روتر از آن سو به مودم وصل شود. البته باید قطعا مودم و اینترنت آن از قبل راه اندازی شده باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه اتصال تلفن ثابت به روتر Wi-Fi را آموزش دهیم.

اتصال تلفن ثابت به روتر

مراحل اتصال تلفن ثابت به روتر

به صورت کلی وصل کردن تلفن ثابت به روتر Wi-Fi  کار چندان پیچیده ای نیست و با چند مرحله ساده می توان این کار را انجام داد. البته دنبال کردن مراحل اتصال تلفن ثابت به روتر بسته به نوع مودم وای فای ممکن است کمی متفاوت باشد. در ادامه مراحل نصب را برای یک مودم پر سرعت DSL یا مودم های مشابه توضیح می دهیم.

ابتدا روتر را خاموش کنید

اولین اقدامی که باید برای اتصال تلفن ثابت به روتر وای فای انجام دهید خاموش کردن روتر است که انجام آن اهمیت بسیار زیادی هم دارد. ابتدا سیم برق آن را کشیده و سپس روتر را خاموش کنید. در این حالت که روتر خاموش است شما راحت تر می توانید پورت های آن را بررسی کرده و پورت مناسب اتصال تلفن ثابت به روتر Wi-Fi را پیدا کنید.

اتصال سیم اترنت

مرحله بعدی اتصال تلفن ثابت به روتر Wi-Fi  اتصال سیم اترنت است. برای این کار شما به یک سیم اترنت نیاز دارید تا بتوانید اتصال را انجام دهید. گاهی خود تلفن همراه این سیم را دارد و گاهی هم باید آن را به صورت جداگانه خریداری کنید. حالا باید این سیم اترنت را از یک سمت به پورت مخصوص آن در روتر وصل کرده و از سوی دیگر هم به مودم. به این ترتیب اتصال روتر و مودم انجام شده و روتر به عنوان واسط اتصال تلفن به مودم تعیین می شود.

آیا می دانید: چطور هدست بی سیم را به تلفن ثابت وصل کنیم؟

اتصال روتر به کامپیوتر

روتر شما بعد از اتصال به مودم باید به یک کامپیوتر هم وصل شود. برای این منظور شما به یک سیم اترنت دیگر هم نیاز دارید. یک سر سیم اترنت را به پورت LAN پشت روتر وصل کرده و سر دیگر آن را به پورت اترنت پشت کامپیوتر وصل کنید. به این ترتیب یک مرحله دیگر اتصال تلفن ثابت به روتر Wi-Fi را انجام خواهید داد. برای دریافت راهنمایی بیشتر با تکنسین های تعمیر تلفن پاناسونیک تماس بگیرید.

اتصال تلفن ثابت به روتر Wi-Fi

مرحله بعدی برای اتصال تلفن ثابت به مودم وای فای و امکان استفاده و دسترسی به اینترنت، وصل کردن تلفن ثابت به روتر به صورت فیزیکی است. در این مرحله باید از کابل مناسب استفاده کرده و تلفن و روتر را به هم وصل کنید. معمولا پورت مربوط به اتصال تلفن ثابت به روتر در پشت روتر با عنوان PHONE1 مشخص شده است. با انجام دادن این مرحله اتصالات بین دستگاه ها انجام شده و می توان از وای فای استفاده کرد.

انجام تنظیمات لازم برای استفاده از وای فای

تا این جای اتصال تلفن ثابت به روتر Wi-Fi شما به اینترنت دسترسی خواهید داشت. اما برای شروع استفاده از مودم باید چند کار دیگر هم انجام دهید. ابتدا مودم و سیستم را روشن کرده و چک کنید که آیا چراغ های نشان گر آن به صورت ثابت چشمک می زنند یا خیر. اگر چراغ ها به صورت پایدار روشن شوند و چشمک بزنند به این معنی است که همه مراحل به درستی انجام شده است.

حالا روتر را به برق وصل کرده و روشن کنید. منتظر بمانید تا چراغ های روی روتر هم ثابت شوند. در نهایت یک بار خط تلفن ثابت خود را تست کرده تا از درست بودن همه چیز مطمئن شوید. در پایان شما می توانید از مزیت های متعدد وصل کردن تلفن ثابت به روتر و مودم وای فای از جمله استفاده از شماره های رایگان بدون هزینه بهره ببرید.

برای وصل کردن تلفن ثابت به موبایل این مطلب را بخوانید.