اشتراک گذاری

تعریف دکمه های DSS

کلید DSS، یک مجموعه کلید میانبر است که در تلفن های سانترال تعبیه شده اند. درواقع به کلیدهای تماس میانبر در تلفن های سانترال، دی اس اس گفته می شود. این کلید، از دو قسمت پلاستیکی و شیشه ای تشکیل شده است که اعلان های خاصی را به کاربران اطلاع می دهند.

در ادامه این مقاله ضمن ارائه تعریفی دقیق از کلید DSS و کاربرد آن، نحوه فعال سازی این کلید را برای تلفن پاناسونیک به شما آموزش می دهیم. چنانچه نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر و یا خدمات تخصصی در این زمینه داشتید، با نمایندگی پاناسونیک در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان تعمیر تلفن، به شما مشاوره رایگان ارائه دهند.

تعریف دکمه DSS

اعلان های کلید DSS

می توان گفت که یکی از تفاوت های ظاهری تلفن سانترال با گوشی های تلفن معمولی، وجود کلیدهای میانبر تماس در این دستگاه است. درواقع تلفن های سانترال، یک مجموعه دکمه میانبر تماس دارند که در اصطلاح به آنها  دی اس اس گفته می شود. این کلید، دارای دو قسمت پلاستیکی و شیشه ای است که در بخش شیشه ای، چراغ های نورانی برای اعلاناتی خاص طراحی شده اند. دو چراغ سبز و قرمز هم در کلید کلید DSS وجود دارد که هر کدام معنا و شرایطی خاص را به همراه دارند. در بخش های بعدی، معنی هریک از این چراغ ها را بررسی می کنیم.

کلید قرمز dss

یکی از اعلان های مهم کلید DSS، کلید قرمز است. روشن بودن این کلید یعنی یا خط شهری تعریف شده در تلفن و یا داخلی مورد نظر در حال مکالمه است. اگر مکالمه داخلی به داخلی و یا داخلی به خط شهری خارج از سانترال باشد، داخلی به رنگ قرمز ثابت نمایش داده می شود.

کلید دی اس اس قرمز چشمک زن

اگر کلید DSS قرمز به حالت چشمک زن دربیاید، یعنی خط شهری ذخیره شده و یا داخلی مورد نظر در حال زنگ خوردن است. در این شرایط کاربر با تلفن داخلی و یا خط شهری تماس برقرار کرده است. همچنین در صورت منتقل شدن تماس از یک داخلی به داخلی دیگر هم ممکن است کلید به صورت چشمک زن عمل کند.

دکمه DSS تلفن سانترال در حالت سبز ثابت

اگر کلید DSS به رنگ سبز روشن شده و چشمک نمی زند، یعنی داخلی یا خط شهری ذخیره شده بر روی تلفن، در حال مکالمه است. درواقع به محض شروع مکالمه در این شرایط، کلید دی اس اس به رنگ سبز در می آید.

کلید dss سانترال در حالت سبز چشمک زن

اگر در خط شهری و یا داخلی ذخیره شده تماس به صورت مستقیم با داخلی شما برقرار شود و یا کاربر تماس را کاملا مستقیم به شما انتقال دهد، کلیدها سبز رنگ شده و به حالت چشمک زن درمی آیند.  

چرا تلفن های مجهز به کلید DSS گران تر هستند؟

جالب است بدانید تلفن های مجهز به کلید DSS، قیمت بیشتری در مقایسه با دیگر مدل ها دارند. دلیل این مسئله، قابلیت های زیادی است که کلیدهای دی اس اس دارند که البته در تمامی خطوط قابل استفاده نیستند. برای استفاده از این کلیدها کافی است شماره های پرکاربرد را روی آنها ذخیره کنید. به این ترتیب اگر بخواهید با آن شماره تماس بگیرید، نیازی نیست که ارقام شماره را وارد کنید.

نحوه تعریف شماره ها در کلید DSS

برای تعریف شماره های مورد نظرتان در کلید DSS، کلید Program و سپس DSS مورد نظر که قرار است داخلی بر روی آن تعریف شود را فشار دهید. سپس عدد 1 را وارد کرده و شماره داخلی مورد نظرتان را شماره گیری کنید. در مرحله بعدی باید کلید Auto Dial  یا Store را فشار دهید تا چراغ دکمه‌ DSS در هنگام زنگ خوردن داخلی مورد نظر، به صورت چشمک زن دربیاید. همچنین برای برقراری تماس داخلی و یا Transfer کردن، نیازی به گرفتن شماره نیست و کافی است دکمه دسترسی سریع را بزنید تا تماس برقرار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

ده + 10 =