اشتراک گذاری

علت زنگ نخوردن تلفن پاناسونیک چیست؟

یکی از سوألاتی که کابران از تعمیرکاران این مجموعه بارها پرسیده اند این است که چرا تلفن پاناسونیک زنگ نمی خورد؟ اصولاً زنگ نخوردن تلفن پاناسونیک می تواند دلایل متعددی داشته باشد. این دلایل از خطوط تلفن تا خرابی در بخش های مختلف دستگاه متغیر است. معمولاً در این شرایط، تلفن به خوبی کار می کند و کاربر می تواند تماس های متعددی با آن انجام دهد. اما مشکل اصلی در زمانی است که فرد دیگری با شماره کاربر تماس می گیرد و هیچ صدایی از گوشی تلفن شنیده نمی شود.

این مشکل هم می تواند در تلفن های رومیزی معمولی پاناسونیک اتفاق بیفتد و هم در تلفن های بی سیم. در هر صورت اگر تلفن شما با مشکل زنگ نخوردن مواجه شود، از تماس مخاطبین خود اطلاع نداشته و ممکن است تماس های ضروری را از دست بدهید. البته گاهی نیز شماره و نام تماس گیرنده بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود اما هیچ زنگ آلارمی از دستگاه شنیده نمی شود. در صورت مواجه شدن با این مسائل باید موارد متعددی را بررسی کنید. ما نیز در نمایندگی مجاز پاناسونیک امروز در این مطلب قصد داریم به بررسی دلایل زنگ نخوردن گوشی پاناسونیک بپردازیم.

علت زنگ نخوردن تلفن پاناسونیک

دلیل قطع شدن زنگ تلفن ثابت چیست؟

  1. ایراد در تنظیمات صدای تلفن
  2. خرابی خط تلفن
  3. انتخاب حالت خصوصی 

چرا تلفن پاناسونیک زنگ نمی خورد؟

همانطور که گفتیم زنگ نخوردن گوشی پاناسونیک دلایل مختلفی دارد. اولین موردی که باید بررسی شود، تنظیمات صدای دستگاه است. ممکن است به صورت ناخودآگاه صدای زنگ تلفن را بر روی صفر گذاشته باشید. همچنین باید از روشن و یا خاموش بودن زنگ تلفن مطمئن شوید. در صورتی که دستگاه شما بر روی حالت خصوصی یا Privacy Mode قرار گرفته باشد، تلفن‌ برای مدت زمان معلومی زنگ نمی خورد. دیگر علت زنگ نخوردن تلفن ثابت پاناسونیک، بروز اختلال در خط تلفن می باشد. اگر تلفن شما یک بار زنگ می‌خورد و سپس قطع می‌شود، ممکن است خط تلفن‌تان اتصالی داشته باشد.

برای اطمینان از این موضوع می توانید یک دستگاه دیگر به خط تلفنتان متصل کنید. اگر باز هم صدای زنگ شنیده نشود پس مشکل از خطوط تلفن است. در صورتی که از تلفن های متعددی به صورت همزمان استفاده می کنید بازهم ممکن است با این مشکل مواجه شوید. چراکه این کار نیاز به برق را بیشتر می‌کند و در نتیجه ممکن است زنگ تلفن کار نکند. خرابی اسپیکر و برد تلفن نیز آخرین مواردی است که باید برررسی شود. البته در صورت خرابی این قطعات ممکن است تماس های ارسالی نیز با مشکل مواجه شوند.

این مقاله را از دست ندهید : چرا تلفن سانترال شماره نمی اندازد؟

رفع مشکل زنگ نخوردن تلفن پاناسونیک

برای رفع مشکل زنگ نخوردن گوشی تلفن کافی است موارد گفته شده در بالا را بررسی کنید. ابتدا تنظیمات دستگاه را چک کنید و در صورتی که زنگ تلفن غیرفعال است آن را فعال کرده و تلفن را از حالت خصوصی خارج کنید. درصورتی که دلیل زنگ نخوردن تلفن پاناسونیک ناشی از خرابی خطوط تلفن باشد در این صورت باید کارشناسان مخابرات را مطلع کرده تا نسبت به رفع مشکل سیم کشی و اختلالات شبکه اقدام کنند. اما اگر با این اقدامات همچنان مشکل عدم زنگ خوردن دستگاه وجود داشته باشد باید تلفن خود را برای بررسی اختلالات سخت افزاری به نمایندگی تلفن پاناسونیک تحویل دهید. آنان با عیب یابی دقیق دستگاه و بررسی اسپیکر، برد و دیگر قطعات تلفن نسبت به رفع این مشکل اقدام می کنند.

قطع شدن زنگ تلفن ثابت

برای رفع مشکل زنگ نخوردن تلفن پاناسونیک، می‌توانید این مراحل ساده را امتحان کنید:

  • بررسی خط تلفن: ابتدا مطمئن شوید که خط تلفن شما به درستی وصل شده است و خط تلفن داخلی شما قطع نشده است.
  • بررسی تنظیمات صدا: وارد تنظیمات تلفن پاناسونیک خود شده و بررسی کنید که تمام تنظیمات صدا به درستی انتخاب شده باشند. مطمئن شوید که میزان صدا مناسب است و گوشی دیگری در مسیر وجود ندارد که تداخل ایجاد کند.
  • ریست تلفن: ریست تلفن پاناسونیک می تواند برخی اختلالات این چنینی را برطرف کند. برای انجام این کار، به تنظیمات تلفن رفته و گزینه مربوط به بازنشانی کارخانه تا تنظیمات پیش فرض را انتخاب کنید. اما با استفاده از این روش همه تنظیمات شما به حالت پیش فرض برگردد ؛ بنابراین باید بعد از اتمام کار، تمام تنظیمات را مجدد انجام دهید.

نمایندگی تعمیر تلفن پاناسونیک

نمایندگی تعمیر تلفن پاناسونیک در همه شرایط و در صورت بروز هرگونه مشکل در دستگاه شما در کنارتان بوده و در اسرع وقت برای رفع اختلالات دستگاه وارد عمل می شود. این مرکز از مجهزترین مراکز تعمیر تلفن در کشور است. «تجهیزات پیشرفته» و «تکنسین های باتجربه و زبده» دو عامل اصلی در ارائه خدمات باکیفیت و تخصصی در این مجموعه می باشند. نمایندگی تعمیر تلفن پاناسونیک، جهت رفاه حال شهروندان گرامی تمامی خدمات تعمیر و سرویس تلفن پاناسونیک را به صورت سرویس در محل نیز ارائه می دهد. از این رو می توانید برای رفع مشکل دستگاه خود، در خواست خود برای دریافت خدمات سرویس در محل ثبت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

12 + سیزده =