اشتراک گذاری

چطور هدست بی سیم را به تلفن ثابت وصل کنیم؟

یکی از قابلیت هایی که در برخی از تلفن های ثابت وجود دارد، امکان اتصال هدست های بی سیم به این تلفن هاست. با اتصال هدست بی سیم به تلفن ثابت، خصوصا در محیط های اداری و کاری می توان به شکل راحت تری در این مراکز ارتباطات تلفنی را برقرار کرد. این قابلیت می تواند برای کاربران بسیار کاربردی باشد و به همین جهت نیز باید با نحوه وصل کردن هدست های بی سیم به تلفن ثابت آشنا باشند.

برای مثال با استفاده از این ویژگی کارکنان می توانند بدون نیاز به اتصالات دست و پاگیر در هر جای اتاق که هستند به تلفن ثابت وصل شده و تماس های خود را پاسخ دهند. به نحوی این نوع اتصال یک تلفن ثابت را به یک تلفن سیار تبدیل می کند. در ادامه به بررسی نحوه اتصال هدست های بی سیم به تلفن ثابت می پردازیم.

اتصال هدست های بی سیم به تلفن ثابت

روش های اتصال هدست بی سیم به تلفن ثابت

این که از چه روشی برای وصل کردن هدست های بی سیم به تلفن ثابت استفاده کنید به امکانات و قابلیت های تلفن مورد نظر بستگی دارد. اگر از یک تلفن ثابت جدید و پیشرفته استفاده می کنید، اتصال بسیار ساده تر و راحت تر است. در این شرایط کافی است تلفن قابلیت اتصال از طریق بلوتوث را داشته باشد.

در این شرایط با روشن کردن بلوتوث هم در تلفن ثابت و هم در هدست بی سیم می توان اتصال هدست بی سیم به تلفن ثابت را از طریق بلوتوث انجام داد. اما در صورتی که تلفن ثابت مورد استفاده از نوع قدیمی تر باشد و به قابلیت بلوتوث مجهز نباشد، برای اتصال آن به هدست وایرلس باید از روش دیگری استفاده کرد. در این حالت اتصال از طریق پایه هدست انجام می گیرد.

بیشتر بخوانید: نحوه وصل کردن تلفن ثابت به موبایل

وصل کردن هدست بی سیم به تلفن ثابت با پایه هدست

این روش برای تلفن هایی که به بلوتوث مجهز نیستند کاربرد دارد. در این روش باید هدستی که خریداری می کنید به یک پایه شارژ مجهز باشد تا با استفاده از این پایه و یک کابل، اتصال آن به تلویزیون را انجام دهید. در این شرایط کافی است کابلی که به پشت گوشی تلفن ثابت متصل است را از آن جدا کرده و در حالی که یک سر آن به گوشی است سر دیگر آن را به پایه هدست بی سیم وصل کنید.

حال از یک کابل دیگر استفاده کنید و پایه هدست وایرلس را به پشت گوشی وصل کنید. به این ترتیب اتصال هدست های بی سیم به تلفن ثابت از طریق پایه هدست انجام شده و برای استفاده از آن کافی است در زمان برقراری تماس یا شماره گیری با تلفن، گوشی را برداشته تا صدا را از طریق هدست بی سیم دریافت کنید.

بهترین روش برای اتصال هدست به تلفن ثابت

هر دو روشی که در بالا توضیح داده شد می تواند هدست بی سیم را به تلفن ثابت وصل کند. اما قطعا روش اتصال بی سیم که از طریق بلوتوث انجام می شود بسیار راحت تر و کاربردی تر است و دردسرهای روش دوم را ندارد. چراکه در روش دوم باید برای برقراری تماس حتما گوشی را برداشته و شاسی روی آن را فشار دهید تا صدا از طریق هدست شنیده شود.

با این وجود گاهی در اتصال از طریق بلوتوث نیز مشکلاتی به وجود می آید. در صورتی که به دنبال یک روش راحت تر باشید پیشنهاد کارشناسان تعمیر تلفن پاناسونیک این است که به جای یک تلفن ثابت قدیمی از انواع جدیدتری که به قابلیت بلوتوث مجهزند استفاده کنید.