اشتراک گذاری

دلیل سرد نکردن یخچال پاناسونیک چیست؟

چرا یخچال سرد نمی‌کند؟ شاید شما هم با چنین مشکلی مواجه شده‌اید که وقتی درب یخچال را باز می‌کنید، هیچ خنکی احساس نمی‌کنید و حتی گاهی‌اوقات می‌بینید که مواد غذایی کاملا گرم هستند و بعضی از آن‌ها خراب شده‌اند. در این حالت باید به تنظیم نبودن دمای یخچال، بسته شدن دریچه‌های هوای یخچال، خرابی کمپرسور یا رله استارت آن، خرابی قفل یا لاستیک درب یخچال و همچنین خالی شدن گاز یخچال شک کنید. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با هر یک از این مشکلات که موجب سرد نکردن یخچال می‌شوند، آشنا شوید.

دلایلی که موجب سرد نکردن یخچال پاناسونیک می‌شوند

  • تنظیم نبودن دمای یخچال

اگر بخواهیم خیلی خوشبینانه به مشکل سرد نکردن یخچال پاناسونیک نگاه کنیم باید بگوییم که امکان دارد، تنظیم نبودن دمای یخچال در بروز این مشکل دست داشته باشد. بهتر است از طریق دفترچه راهنمای یخچال خود، از تنظیم بودن دمای آن مطمئن شوید و اگر هم متوجه شدید که دمای یخچالتان تنظیم نیست از طریق دفترچه راهنمای این محصول آن را تنظیم کنید. اگر دفترچه راهنمای یخچال پاناسونیک در دسترستان نیست، می توانید از کارشناسان نمایندگی یخچال پاناسونیک برای تنظیم دمای یخچالتان کمک بگیرید.


  • بسته شدن دریچه‌های هوای یخچال

دومین عاملی که موجب سرد نکردن یخچال پاناسونیک می‌شود، بسته شدن دریچه‌های هوای یخچال است؛ درواقع در داخل یخچال فریزرها از دریچه‌های هوا و فن‌هایی استفاده شده است که وظیفه آن‌ها به جریان انداختن هوا و گردش آن در داخل محفظه یخچال است. امکان دارد بسته‌های حجیم مواد غذایی جلوی دریچه‌های هوای یخچال را بگیرند و مانع از جریان داشتن و گردش هوا شوند؛ در این صورت نیز یخچال سرد نمی کند. بنابراین باید به این مسئله توجه کنید و مراقب باشید که بسته‌های مواد غذایی جلوی دریچه‌های هوای یخچال را نگیرند تا هوا در محفظه یخچال جریان داشته باشد.

سرد نکردن یخچال پاناسونیک
  • خرابی قفل یا لاستیک درب یخچال

به مشکل خوردن قفل یا لاستیک درب یخچال موجب می‌شود که درب یخچال به خوبی بسته نشود و هوای خنک داخل یخچال از محفظه آن خارج شده و هوای گرم محیط خارج وارد آن شود؛ همین مسئله نیز موجب برفک زدن یخچال فریزر می‌شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که لاستیک درب یخچال را با دقت بالایی چک کنید و مطمئن شوید که هیچ یک از قسمت‌های آن دچار پارگی نشده باشد یا اینکه لاستیک درب یخچال از آن جدا نشده باشد. اگر مطمئن شدید که مشکل از لاستیک درب یخچال نیست، بهتر است جهت عیب‌یابی قفل درب یخچال با نمایندگی تعمیرات یخچال پاناسونیک تماس بگیرید.


  • خرابی کمپرسور یخچال یا رله استارت آن

احتمال دیگری که می‌توان درصورت سرد نکردن یخچال پاناسونیک در نظر گرفت، خرابی مهم‌ترین قطعه یخچال یعنی خرابی کمپرسور یا همان موتور یخچال است. کار موتور یخچال این است که گاز مبرد را فشرده کرده و آن را به داخل کویل‌ها یا همان لوله‌هایی که در پشت یخچال قرار دارند، پمپاژ می‌کند. گاهی‌اوقات هم امکان دارد که مشکل از کمپرسور یخچال نباشد، بلکه مشکل از رله استارت کمپرسور یخچال باشد. از آن جایی که هزینه تعویض رله استارت کمپرسور یخچال خیلی کمتر از هزینه تعویض کمپرسور یخچال است، تعمیرکاران ابتدا رله استارت کمپرسور را بررسی می‌کنند تا اگر مشکل از آن بود، این قطعه را تعویض کنند؛ اما اگر مشکل از کمپرسور یخچال باشد، سعی می‌کنند آن را تعمیر کنند اما اگر قابل تعمیر نباشد، راهی جز تعویض آن وجود ندارد.


  • تمام شدن گاز یخچال

و اما آخرین احتمالی که درصورت بروز مشکل سرد نکردن یخچال پاناسونیک وجود دارد، تمام شدن گاز یخچال است. از آن‌جایی که گاز یخچال وظیفه دارد تا فضای داخل یخچال را خنک نگه دارد، تمام شدنش می‌تواند دلیل اصلی سرد نکردن یخچال باشد. از مهم‌ترین عواملی که موجب خالی شدن گاز یخچال می‌شوند، می‌توان به بروز نشتی در مسیر لوله‌های یخچال یا کمپرسور، پوسیدگی لوله‌های فلزی پشت یخچال، سوراخ شدن لوله‌های اواپراتور، خراب شدن شیر والف و … اشاره کرد. در این صورت بهتر است با نمایندگی تعمیرات یخچال پاناسونیک تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز به آدرس موردنظر شما اعزام شده و گاز یخچال را چک کنند تا اگر به اتمام رسیده است آن را پر کنند.