اشتراک گذاری

نویز تلفن بی‌سیم پاناسونیک

یکی از عمده ترین و متداول ترین اشکالات مشاهده شده در تلفن‌های بی‌سیم، مشکل نویز است. علاوه بر نویز، کیفیت بسیار پایین صدا و یا شنیدن صدای خش خش در تلفن از جمله مشکلاتی است که در تلفن‌های بی‌سیم مشاهده شده است. در این مقاله برآنیم تا ضمن بررسی علت نویز تلفن بی سیم پاناسونیک، روش رفع این اشکال را شرح دهیم. اگر شما نیز متوجه وجود این اشکال در تلفن پاناسونیک خود شده‌اید، احتمالا با مطالعه مقاله پیش‌رو بتوانید مشکل نویز تلفن بی‌سیم پاناسونیک خود را رفع کنید.

رفع مشکل نویز تلفن بی سیم پاناسونیک

علت نویز تلفن بی سیم پاناسونیک

تجربه نشان داده که نویز تلفن بی‌سیم پاناسونیک در اغلب موارد، ربطی به کیفیت محصولات این شرکت نداشته و مشکل پیش امده به دلیل وجود اشکال در کیفیت خدماتی است که از سوی شرکت مخابرات ارائه می‌شود. در صورتی که خط تلفن مورد استفاده شما نویز داشته باشد، نوع تلفن شما و برند آن، تأثیری در کیفیت صدا نمی‌تواند داشته باشد و شما با هر گوشی که به خط تلفن وصل شوید با همان مشکل نویز مواجه خواهید شد.

تنها نکته شایان توجه در این میان آن است که تلفن بیسیم در برد و فرکانسی خاص عمل می‌‌کند از این رو می‌بایست به این برد و فرکانس دقت داشت. چرا که گاه افزایش فاصله تلفن با دستگاه مادر سبب نویز تلفن بی سیم پاناسونیک می‌گردد. به طور کلی اشکالاتی که سبب ایجاد نویز در تلفن بی‌سیم می‌گردند عبارتند از: وجود ایراد در خط شهری، وجود ایراد در سیم کشی تلفن، وجود قطعی در تمامی یا بخشی از سیم تلفن و در نهایت وجود اختلال در شبکه. در برخی موارد لازم است تعمیر تلفن بی سیم پاناسونیک صورت بگیرد. 

ایراد در سیم تلفن

سیمی که تلفن را به دیوار وصل کرده است را چک کنید. برای این کار توصیه می کنیم از یک سیم دیگر استفاده کنید و ببینید که تغییری ایجاد می شود یا خیر. گاهی ممکن است سیم دچار کشیدگی شده باشد و به همین دلیل هم سیگنال ها را به درستی دریافت نمی کند. در نتیجه وقتی با تلفن صحبت می کنید، نویز می شنوید.

وجود مشکل در اسپلیتر

اسپلیتر قطعه ای است که برای از بین بردن نویزهای ناشی از مودم روی خطوط تلفن ADSL نصب می شود. به این ترتیب تداخلی بین کارکرد مودم و خط تلفن رخ نمی دهد. حال اگر می بینید که با وجود اسپلیتر نویز ایجاد می شود، به احتمال زیاد این قطعه دچار ایراد شده است. در چنین شرایطی ممکن است نیاز به تعویض اسپلیتر داشته باشیم.

اشکال در آنتن دهی دستگاه تلفن پاناسونیک

توجه داشته باشید که محدوده آنتن دهی تلفن بی سیم پاناسونیک مشخص است و فقط در همان محدوده امکان استفاده از آن وجود دارد. به این ترتیب اگر از محدوده خارج شوید صدا به مشکل خواهد خورد و دچار نویز می شود. پس این مورد را در نظر داشته باشید.

رفع مشکل نویز و خش خش در تلفن و خط شهری

در صورتی که نویز تلفن بی سیم پاناسونیک به دلیل وجود مشکل در خط شهری است توصیه می‌شود این اشکال را با نصب اسپلیتر رفع نمایید. همانگونه که می‌دانید خطوط شهری ظرافت بسیار زیادی دارند به همین دلیل با کوچکترین اختلالی دچار نویز می‌شوند. برای رفع نویز ایجاد شده در خطوط شهری می‌توانید از اسپلیتر استفاده کنید. اگر در بین مسیر یک اسپلیتر متصل کنید سپس تلفن و مودم را به آن وصل کنید متوجه خواهید شد که نویز و خش خش در کسری از ثانیه رفع خواهد شد و صدای دریافتی صاف و باکیفیت خواهد بود.

نمایندگی تعمیر تلفن پاناسونیک

نمایندگی تعمیر تلفن پاناسونیک ارائه دهنده کلیه خدمات مرتبط با تعمیر و بهسازی تلفن های باکیفیت و پرطرفدار پاناسونیک است. دارندگان گوشی های تلفن پاناسونیک می توانند در صورت مواجه شدن با هر گونه اختلال و ناکارآمدی در دستگاه خویش –نظیر مشکل نویز تلفن بی‌سیم پاناسونیک- به نمایندگی تعمیرات تلفن پاناسونیک مراجعه نمایند تا تخصصی ترین خدمات مورد نیاز بر روی دستگاه آنان اِعمال گردد.

تعمیرات تلفن پاناسونیک در این مرکز به دست مجرب ترین کارشناسان این حوزه و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات انجام می پذیرد. شایان ذکر است تمامی اقدامات تعمیر در این مرکز، بر اساس استانداردهای جهانی و اصول علمی مطرح شده از سوی کمپانی پاناسونیک صورت می‌پذیرد و مشمول گارانتی و ضمانت است. در صورت عدم امکان مراجعه به نمایندگی تعمیر تلفن پاناسونیک می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تماس گرفته و خدمات خود را به صورت تعمیر در محل دریافت نمایید.

نمایندگی مجاز پاناسونیک در تهران

نمایندگی مجاز پاناسونیک در تهران با همکاری جمعی از زبده‌ ترین کارشناسان صنعت الکترونیک و دیگر متخصصان مرتبط با این حوزه، در تلاش است تا بالاترین سطح کیفی خدمات را چه در بخش عرضۀ محصولات و چه در بخش خدمات پس از فروش، به هموطنان گرامی ارائه نماید. هموطنان گرامی می‌توانند هریک از خدمات مورد نیاز خویش را با مراجعه به نمایندگی مجاز پاناسونیک در تهران دریافت نمایند. کارشناسان حاضر در نمایندگی پاناسونیک با صبر و حوصله پاسخگوی تمامی پرسش‌های شما عزیزان خواهند بود و راهنمایی های مورد نیاز را به شما ارائه خواهند داد.