اشتراک گذاری

تعمیر فلت تلویزیون پاناسونیک

در ادامه این مقاله با نحوه تعمیر فلت تلویزیون پاناسونیک آشنا می شوید. اگرچه تعمیر این قطعه باید توسط تعمیرکار حرفه ای و با استفاده از دستگاه و تجهیزات ویژه انجام شود، نکاتی که در ادامه ذکر می کنیم به شما کمک می کنند که مشکلات ناشی از خرابی فلت را سریع تر و راحت تر برطرف کنید. پیش از پرداختن به جزئیات تعمیر فلت پاناسونیک، بد نیست بدانید که این قطعه بخشی از پنل است و به صورت یک نوار منعطف طراحی شده است. آسیب دیدگی این قطعه مشکلاتی را در تصویر ایجاد می کند که در ادامه آنها را بررسی می کنیم. بهتر است برای تعمیر فلت تصویر تلویزیون پاناسونیک از تکنسین های حرفه ای کمک بگیرید. تیم تعمیرات تلویزیون پاناسونیک در مرکز سخت افزار ایران، ترمیم و تعویض فلت را به شکل حرفه و تخصصی و بدون ایراد انجام می دهند

تعمیر فلت تلویزیون پاناسونیک

هزینه تعمیر فلت تلویزیون پاناسونیک

برای برآورد کردن هزینه تعمیر فلت تصویر تلویزیون پاناسونیک یا هر برند دیگری، باید این قطعه عیب یابی شود. هزینه ترمیم یا تعویض این قطعه با توجه به شدت آسیب دیدگی آن متفاوت است. اگر فلت پاره شده باشد، نمی توان آن را ترمیم کرد. در این صورت نیاز به تعویض فلت تلویزیون پاناسونیک است که بسته به قیمت فلت جدید، نسبتا پرهزینه خواهد بود. اما گاهی پین ها آسیب دیده اند و امکان تعمیر فلت تلویزیون پاناسونیک وجود دارد. در این صورت لازم نیست مبلغ خیلی بالایی برای ترمیم فلت هزینه کنید. البته بیشتر تعمیرکاران معتقدند که تعویض فلت، به صرفه تر و بهتر از ترمیم آن است.

دلایل خرابی فلت تصویر تلویزیون پاناسونیک

مهم ترین دلیل خرابی فلت تلویزیون، آبخوردگی دستگاه است. آبخوردگی پنل زمانی اتفاق می افتد که مایع پاک کننده وارد پنل شده و از این طریق به فلت های تصویر آسیب می زند. در این حالت پین های فلت های های انتقال دهندۀ اطلاعات تصویر دچار اتصالی می شوند و مشکلاتی را در بخش تصویر ایجاد می کنند. در این حالت ممکن است برد تصویر هم آسیب ببیند و نیاز به ترمیم یا تعویض داشته باشد. دیگر دلایل خرابی فلت تصویر، ضربه خوردن است. وقتی تلویزیون ضربه خورده و پنل آن می شکند، امکان پاره شدن فلت و نوارهای آن هم وجود دارد. اگرچه همکاران ما در این شرایط برای تعمیر فلت تلویزیون پاناسونیک تلاش می کنند، اما در بیشتر موارد فلت قابل ترمیم نبوده و عملا راهی جز تعویض آن وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: تعمیر تلویزیون آبخورده

نحوه تعمیر نوار فلت تلویزیون panasonic

فلت تلویزیون به صورت یک نوار باریک طراحی شده است که در مقابل ضربه، فشار و کشش بسیار حساس است. پین های این قطعه به رطوبت حساس هستند و در صورت آبخوردگی تلویزیون، به سرعت دچار اتصالی می شوند. برای تعمیر فلت تلویزیون پاناسونیک و دیگر برندها از دستگاه های مخصوصی استفاده می شود. روند ترمیم فلت تصویر در نمایندگی پاناسونیک بدین ترتیب است که اول پنل باز می شود. سپس اتصالات مربوط به فلت باز می شوند و اقدامات لازم برای چسباندن یا ترمیم این قطعه انجام می شود. در صورت نیاز به تعویض فلت هم همین مراحل طی می شود؛ با این تفاوت که فلت تصویر به طور کامل از تلویزیون بیرون آمده و فلت جدید جایگزین آن می شود.

تعویض فلت تلویزیون پاناسونیک

در بیشتر موارد، امکان تعمیر فلت تلویزیون پاناسونیک وجود ندارد یا این کار از نظر اقتصادی به صرفه نیست. مثلا وقتی نوارها پاره می شوند، عملا نمی توان فلت را ترمیم کرد. در این صورت احتیاج به تعویض فلت تلویزیون پاناسونیک است. برای این منظور، فلت معیوب از تلویزیون خارج شده و محل آن کامل تمیز می شود. وجود هرگونه رطوبت، نم یا آلودگی در محل اتصال فلت ها مانع از عملکرد درست و بی نقص این بخش می شود. بندینگ ماشین  Bonding Machine، دستگاهی است که برای تعویض فلت هم کاربرد دارد.

تعمیرکاران از این دستگاه برای چسباندن دوباره COF با استفاده از کمپرس‌ های فشار هوای داغ، لنزهای فوق پیشرفته اپتیکال، سیستم نمایش دوگانه، پنل کوارتز و رابط کاربری ابزار گرما دهی به ال سی دی و همچنین برد مرکزی PCB استفاده می کنند. به شما این اطمینان را می دهیم که همکاران ما در نمایندگی مجاز پاناسونیک، برای تعویض فلت تلویزیون تنها از نمونه اورجینال استفاده می کنند.