اشتراک گذاری

تلفن سانترال تا چه مسافتی از دستگاه سانترال جواب می دهد؟

در این مقاله برآنیم تا پاسخگوی یکی از پرتکرارترین پرسش‌های کاربران تلفن سانترال باشیم. این پرسش همانا اطلاع از این مسئله است که تلفن سانترال تا چه مسافتی از دستگاه سانترال جواب می دهد و طول مسافت داخلی سانترال پاناسونیک تا چه میزان می‌تواند باشد. اگر از کاربران تلفن های سانترال بوده باشید، حتما برای شما نیز این پرسش پیش آمده است که یک تلفن سانترال را حداکثر تا چه فاصله ای از دستگاه سانترال پاناسونیک می توان قرار داد.

این سوال، یکی از سوالات همیشگی کارشناسان تعمیر سانترال پاناسونیک و افرادی است که به تازگی قصد راه اندازی تلفن سانترال را دارند. اهمیت این پرسش از آن روست که کاربر می‌خواهد بداند داخلی یا گوشی تلفن تا چه فاصله ای از دستگاه سانترال جواب می دهد و بدین طریق فاصله استاندارد را رعایت کند. در بخش‌های اتی پارامترهای موثر در تعیین فاصله میان تلفن و دستگاه سانترال با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

مسافت آنتن دهی تلفن سانترال

تعیین فاصله میان تلفن و دستگاه سانترال

تعیین فاصله میان تلفن و دستگاه سانترال نیازمند توجه به پارامترهایی است که در این بخش به آنها خواهیم پرداخت. برای مثال در تعیین این فاصله، یکی از پارامترهای اساسی و تأثیرگذار، سطح مقطع سیم تلفنی است که قرار است مورد استفاده قرار گیرد. توجه به سطح مقطع این سیم می‌بایست همواره توسط کارشناسان تعمیر تلفن سانترال پاناسونیک و کارشناسان نصب و راه اندازی سانترال مدنظر قرار می‌گیرد.

موضوع دوم ماهیت سیگنال داخلی می باشد که آنالوگ دیجیتال یا هایبرید و یا تلفن تحت شبکه است. این مسئله نیز در تعیین فاصله میان تلفن و دستگاه سانترال اهمیت شایانی دارد. موضوع دیگری که می‌بایست از سوی کارشناسان نصب و راه‌‌اندازی مدنظر قرار گیرد نوع و سری دستگاه است. اینکه دستگاه سانترال از دستگاه های سری TA، یا TDA و TDE و یا NS پاناسونیک است.

حداکثر فاصله میان تلفن و دستگاه سانترال

حال که با پارامترهای اساسی و تأثیر گذار در تعیین فاصله میان تلفن و دستگاه سانترال آشنا شدیم، بد نیست نگاهی نیز به مراکز تلفن پاناسونیک و طول سیم مجاز برای هر نوع داخلی داشته باشیم. در نظر داشته باشید که مرغوبیت سیم تلفن (درصد مس) و نویز محیطی مانند میدان حاصل از جریان برق می تواند عوامل موثری در کاهش این مسافت باشد.

در بخش‌های آتی طول سیم سانترال TES824 و طول سیم داخلی سانترال های TDA و TDE و NS مورد بررسی قرار گرفته است. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر تلفن سانترال پاناسونیک تماس گرفته و راهنمایی‌ها و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

طول سیم سانترال TES824

روی سانترال های tes824 دو نوع تلفن آنالوگ و هایبرید قابل استفاده است. مسافت مجاز برای تلفن آنالوگ به ترتیب برای سطح مقطع 0.4 میلی متر 698 متر و برای سطح مقطع 0.5 میلی متر 1128 متر و برای سطح مقطع 0.6 میلی متر 1798 متر و برای کابل cat5 برابر با 1128 متر است. برای تلفن هایبرید یا همان تلفن 7730 این فواصل به ترتیب 140، 229، 360 و 229 متر تعیین شده است.

این بدین معنی هست که شما بر اساس کابلی که استفاده می کنید می‌توانید فاصله میان تلفن و دستگاه سانترال را بر اساس توضیحات داده شده در نظر بگیرید. در صورت نیاز به راهنمایی‌ها و اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در مرکز تعمیر تلفن پاناسونیک تماس بگیرید.

طول سیم داخلی سانترال های TDA و TDE و NS

طول مجاز و فاصله میان تلفن و دستگاه سانترال در سانترال های TDA و TDE برای گوشی های آنالوگ یعنی کارت TDA0174 و هایبرید TDA0170 مشابه طول های گفته شده برای داخلی آنالوگ و هایبرید سانترال TA در پاراگراف قبلی است. ولی برای داخلی دیجیتال یعنی تلفن هایی نظیر 7665 یا 333 و 543 روی کارت TDA0172 به ترتیب برای سطح مقطع 0.4 میلی متر 500 متر و برای سطح مقطع 0.5 میلی متر 720 متر و برای سطح مقطع 0.6 میلی متر 830 متر و برای کابل cat5 برابر با 720 متر است.

طول قرار گیری آنتن دکت یا همان CS تا مرکز تلفن نیز به ترتیب برای کابل با سطح مقطع 0.4 میلی متر 222 متر و برای سطح مقطع 0.5 میلی متر 347 متر و برای سطح مقطع 0.6 میلی متر 500 متر و برای کابل cat5 برابر با 347 متر می باشد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که فاصله میان تلفن و دستگاه سانترال بستگی به موارد دیگری چون کارت متصل شده به تلفن، تکنولوژی تلفن، سطح مقطع سیم تلفن مورد استفاده و نهایتا فاصله تلفن از دستگاه سانترال نیز دارد.