اشتراک گذاری

دلایل خاموش شدن تلفن بی سیم پاناسونیک

تلفن ‌های بی‌ سیم از جمله ابزارهای ارتباطی اساسی در زندگی روزمره ما هستند. با این حال، ممکن است با مشکلاتی مواجه شویم که خاموش شدن ناگهانی تلفن بی‌ سیم یکی از آنه است. دلایل بسیار زیادی در رابطه با این موضوع وجود دارند. از جمله این دلایل می توان به باتری ضعیف یا خراب، اختلال در ارتباطات بی سیم، مشکلات نرم افزاری، تداخل امواج رادیویی، خرابی و مشکل در قطعات سخت افزاری دستگاه، رفتن به حالت توقف و خرابی برد دستگاه اشاره کرد. البته روش هایی برای رفع مشکل خاموشی تلفن بی سیم پاناسونیک  نیز وجود دارد. در این مقاله، به بررسی دلایل احتمالی این مشکل می پردازم و به صورت تخصصی راه‌ حل‌ های مرتبط رفع این مشکل را مورد بررسی قرار می دهیم.

خاموش شدن تلفن بی سسیم

بررسی دلایل خاموش شدن تلفن بی سیم پاناسونیک 

1. باتری ضعیف یا خراب

یکی از دلایل شایع خاموش شدن تلفن بی ‌سیم، باتری ضعیف یا خراب است. ابتدا از شارژ کافی باتری اطمینان حاصل کنید. در صورت تکرار مشکل، باتری را تعویض کنید.

3. اختلال در ارتباطات بی‌ سیم

اختلال در ارتباطات بی ‌سیم می‌ تواند باعث خاموش شدن تلفن شود. مطمئن شوید که تلفن در محدوده صحیح از بی‌ سیم قرار دارد و هیچ مانعی بین تلفن و بیس بی ‌سیم نیست. مشکل در سیگنال دهی ضعیف گوشی در تلفن بی سیم پاناسونیک، ممکن است باعث خاموشی دستگاه بی سیم شما شود. شاید همیشه تصور می‌کردید اشکالات مربوط به سیگنال ‌دهی، فقط به گوشی‌ های تلفن همراه مربوط است. اما به واسطه تلفن بی سیم پاناسونیک نیز می ‌توانید همانند تلفن همراه، به راحتی قدم بزنید و با مخاطب خود صحبت کنید. اما این کار در شرایط محدودی برای شما فراهم است. 

  • خروج از محدوده سیگنال

توجه داشته باشید که با استفاده از تلفن بی سیم پاناسونیک جابجایی و مکالمه، در محدوده مشخصی امکان پذیر است. بر این اساس در محدوده داخلی تا ۵۰ متر و در محدوده خارجی تا ۳۰۰ متر، شرایط مکالمه برای کاربران فراهم است. پس این نوع تلفن ‌ها نیز مانند تلفن‌های همراه، از طریق دریافت سیگنال قادر به ارائه خدمات مکالمه به کاربران هستند. همانطور که مشاهده می‌کنید، تلفن‌ های بی سیم پاناسونیک از یک پایه اصلی برخوردارند. وظیفه پایه اصلی دریافت سرویس از مخابرات به واسطه اتصال آن به پریز تلفن است. در ادامه سرویس دریافت شده را با ارسال سیگنال به گوشی بی سیم به هدف برقراری ارتباط با مخاطبان انتقال می‌دهد. اگر به‌ طور مثال در محیط داخلی بیشتر از ۵۰ متر از پایه اصلی دور شوید، قطعا با اختلالات قطعی و وصلی صدا در مکالمه مواجه خواهید شد.

  • قرارگیری در منطقه کور

در این شرایط سیستم کاربری از تلفن سالم بوده، اما شما از محدوده خارج شده‌اید و مکالمه دچار قطعی و وصلی شده است. از طرف دیگر می ‌تواند نقطه کور در محیط قرار داشته باشد. یعنی فضایی که در آن نقطه، دریافت سیگنال به واسطه گوشی شرایط نرمال ندارد. در این حالت امکان دارد شما فاصله استاندارد تا پایه اصلی را رعایت کرده باشید اما، باز هم با مشکلات عدم دریافت سیگنال روبرو شوید. ممکن است خاموشی تلفن بی سیم پاناسونیک برای دستگاه شما ایجاد گردد. از طرف دیگر شاید پایه اصلی در جای نا مناسب قرار داده شده است. طبیعی است که اگر پایه اصلی در منطقه کور قرار داشته باشد، نمی‌تواند به گوشی تلفن بی سیم پاناسونیک سیگنال قوی ارسال کند. در نتیجه به موضوع باعث خاموش دستگاه شما خواهد شد.

خاموشی ناگهانی تلفن بی سیم پاناسونیک

3. مشکلات نرم‌ افزاری

یکی دیگر از دلایل خاموشی تلفن بی سیم پاناسونیک مربوط به مشکلات نرم افزاری می شود. مشکلات نرم‌ افزاری ممکن است باعث نقص در عملکرد تلفن شوند. تلاش کنید تا آخرین نسخه نرم ‌افزار را نصب کنید. در صورت ادامه مشکل، اقدام به بازنشانی تلفن به تنظیمات کارخانه کنید. در صورتی که دستگاه شما دچار مشکلات نرم افزاری شده باشد، می توانید به ریست کردن نرم افزار دستگاه ایراد پیش آمده را رفع نمایید. روش های زیادی در رابطه با این موضوع وجود دارد. یکی از این روش ها خاموش کردن دستگاه به وسیله خارج کردن باتری های دستگاه است. در صورتی که این اقدام کارساز نبود، می توانید با فشار دادن اعداد 2،5،8 به صورت همزمان برای پنج تا ده ثانیه اقدام به ریست کردن دستگاه خود نمایید.

4. تداخل امواج رادیویی

تداخل امواج رادیویی از دیگر دستگاه‌ ها ممکن است تأثیر منفی بر روی تلفن بی ‌سیم داشته باشد. موقعیت تلفن را تغییر دهید یا از دستگاه ‌های الکتریکی دیگر فاصله بگیرید

5. عیب در قطعات سخت‌ افزاری

خرابی یا عیب در قطعات سخت‌ افزاری تلفن نیز می‌ تواند باعث خاموش شدن آن شود. در صورت ادامه مشکل، به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید تا قطعات تلفن بررسی و تعمیر شوند.

6. خرابی برد دستگاه

یکی دیگر از دلایل خرابی خاموشی تلفن بی سیم پاناسونیک مربوط به خرابی برد دستگاه می شود. شاید مهم ترین دلایل و یکی از دلایل تعمیر ناپذیر نیز مربوط به خرابی برد می شود. دلایل زیادی برای خرابی برد دستگاه وجود دارد. از جمله این دلایل می توان به آبخوردگی دستگاه، به اتمام رسیدم عمر مفید دستگاه دلایل بسیار دیگری اشاره کرد. برای رفع این مشکل نیاز به تجهیزات تخصصی و قطعه برد تلفن بی سیم پاناسونیک خواهید داشت. در صورتی که دستگاه شما تحت گارانتی است از طریق مرکز گارانتی کننده خدمات مورد نظر خود را دریافت نمایید. در غیر این صورت جهت دریافت خدمات مورد نیاز خود از طریق نمایندگی های تعمیرات مجاز برند پاناسونیک اقدام نمایید.

چرا تلفن بی سیم خاموش می شود

8. خرابی ال سی دی دستگاه

از دیگر دلایل خاموشی تلفن بی سیم پاناسونیک مربوط به خرابی یا سوختگی ال سی دی دستگاه پاناسونیک شما اشاره کرد. برای رفع این مشکل ابتدا نیاز است تا بررسی نمایید که دستگاه شما زنگ می خورد یا زنگ نمی خورد. در صورتی که تلفن بی سیم شما زنگ می خورد اما ال سی دی آن هیچ علائمی نشان نمی دهد، ایراد قطعا مربوط به خرابی قطعه ال سی دی است و نیاز به تعویض قطعه ال سی دی جدید خواهید داشت.

9. آبخوردگی تلفن بی سیم پاناسونیک

نفوذ کثیفی و آلودگی در داخل قسمت سخت افزار تلفن بی سیم، می ‌تواند اتصالات موجود بر روی برد اصلی را با اختلال مواجه سازد. برد اصلی قطه‌ای است که تمام قطعات سخت افزاری بر روی آن قرار دارند. قطعات مختلف سخت افزاری با یکدیگر در ارتباط هستند. وقتی ارتباط قطعات سخت افزاری موجود بر روی برد اصلی با اختلال مواجه شود، ایراد خاموشی برای دستگاه شما پیش خواهد آمد.

درمورد مشکلات تلفن های پاناسونیک بخوانید: شارژ نشدن تلفن بی سیم

10. خرابی کابل ها و اتصال تلفن بی سیم

از دیگر دلایل خاموشی تلفن بی سیم پاناسونیک مربوط به خرابی کابل ها و اتصالات تلفن است. در صورتی که کابل برق تلفن بی سیم شما خرابی باشد، بیس تلفن بی سیم به درستی عمل نمی کند و با به اتمام رسیدن شارژ باتری تلفن بی سیم شما، دستگاه خاموش خواهد. برا بررسی این موضوع ابتدا کابل برق را به یک پریز دیگر بزنید و این موضوع را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که ایراد با تعویض پریز یا دستگاه محافظ رفع نگشت، ایراد مربوط به خرابی کابل برق است و نیاز به تعویض این کابل خواهید داشت. همچنین در صورتی که سوکت برق تلفن خراب شده باشد یا کابل برق به طور کامل به سوکت بیس تلفن بی سیم شما متصل نباشد این ایراد پیش خواهد آمد. در نتیجه قبل از هرگونه اقدام دیگری می توانید این موضوع را مورد بررسی قرار دهید.

11. نوسانات برق

نوسانات برق نیز می تواند باعث مشکل خاموشی تلفن بی سیم پاناسونیک شود. در صورتی که دستگاه شما به صورت مستقیم به پریز برق شهری متصل است و در راه تلفن بی سیم شما هیچ محافظ و تنظیم کننده نوسانی وجود ندارد، نوسانات برق می تواند باعث خرابی دستگاه شما شود. با توجه به اینکه این نوسانات می توانند باعث اتصال کوتاه در قطعات مختلف دستگاه شما شوند، نیاز به بررسی تخصصی جهت پیدا کردن قطعه خراب وجود دارد. برای رفع این مشکل توصیه می شود از طریق واحد تعمیر تلفن نمایندگی پاناسونیک خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

12. ضرب دیدگی تلفن بی سیم

ضربه خوردگی دستگاه بسته به مدل دستگاه و شدت ضربه می تواند خرابی های زیادی را به بار آورد که یکی از آن ها، خاموشی تلفن بی سیم پاناسونیک است. در صورتی که دستگاه شما دچار ضربه خوردگی شده است ممکن است ایراد و خرابی برای ال سی دی تلفن بی سیم شما باشد. به همین دلیل توصیه می شود جهت بررسی دقیق، یک بار به تلفن بی سیم خود زنگ بزنید، در صورتی که تلفن زنگ نخورد ایراد مربوط به قطعات دیگری می تواند باشد. با توجه به اینکه این ضربه ها می توانند باعث خرابی در قطعات مختلف دستگاه شما شوند، نیاز به بررسی تخصصی جهت پیدا کردن قطعه خراب وجود دارد. برای رفع این مشکل توصیه می شود از طریق مرکز تعمیرات تخصصی تلفن خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

دلایل خاموشی تلفن بی سیم

13. نفوذ گرد و غبار به زیر ال سی دی دستگاه

انتخاب محل مناسب برای پایه اصلی در تلفن بی سیم پاناسونیک، راه حل دیگری است که می‌تواند برای رفع مشکل خاموشی تلفن بی سیم پاناسونیک کارساز باشد. رعایت این نکته فقط به جلوگیری از نفوذ گرد و غبار  مربوط می شود. در صورتی که گرد و غبار به زیر ال سی دی دستگاه شما نفوذ کند، قطعه ال سی دی تلفن بی سیم شما دچار خرابی سخت افزاری خواهد شد و باعث خاموش یا از بین رفتن اطلاعات صفحه دستگاه شما می شود. برای جلوگیری از این اتفاق نیاز است تا به طور مداوم با استفاده از یک دستمال خشک میکروفایبر دستگاه تلفن بی سیم خود را به صورت کامل تمیز نمایید.

این ترفند را از دست ندهید: وصل كردن تلفن ثابت به موبايل

14. حالت توقف (Standby)

تلفن ممکن است به حالت توقف (Standby) وارد شده باشد که باعث خاموش شدن آن می ‌شود. دکمه روشن/خاموش را چند ثانیه فشار دهید تا تلفن را روشن کنید. خاموش شدن تلفن بی ‌سیم پاناسونیک ممکن است به دلیل عوامل مختلفی باشد. با انجام مراحل و راه‌حل ‌ها و بررسی دقیق، مشکل را تشخیص داده و به راحتی حل کرد. در صورتی که مشکل پیچیده‌ تر باشد، به تعمیرکاران متخصص مراجعه کنید تا تلفن شما به بهترین حالت بازگردانده شود. همچنین در صورتی که دستگاه شما تحت گارانتی است می توانید با مراجعه به مرکز گارانتی کننده ایراد پیش آمده را به صورت رایگان رفع نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

چهار × 1 =