اشتراک گذاری

آموزش پاک کردن حافظه فکس پاناسونیک

پاک کردن حافظه فکس پاناسونیک زمانی انجام می شود که اسناد دریافتی قابل رویت و این مشکل ناشی از پر شدن حافظه دستگاه است. بسیاری از کاربران دستگاه فکس، با مشکل ارسال نشدن فکس یا عدم دریافت فکس های جدید مواجه می شوند. در حالی که کاربران همواره نگران خرابی قطعات دستگاه فکس خود هستند، این مشکل گاهی به پر بودن فضای حافظه مربوط است و به سادگی برطرف می شود.

به دلیل رابط کاربری ساده دستگاه های فکس panasonic، به سادگی می توان حافظه را پاک کرده و مشکلات ذکر شده را برطرف نمود. در ادامه این مطلب، مراحل پاک کردن حافظه فکس پاناسونیک را به شما آموزش می دهیم. شما می توانید برای دریافت راهنمایی بیشتر و مشاوره رایگان، با نمایندگی تعمیر فکس پاناسونیک در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

آموزش پاک کردن حافظه فکس پاناسونیک

مراحل پاک کردن حافظه فکس پاناسونیک

چنانچه متوجه شدید که حافظه دستگاه فکس شما پر شده، باید هرچه زودتر آن را خالی کنید تا عملکرد دستگاه به حالت عادی بازگردد. این کار که با عنوان ریست کردن فکس پاناسونیک هم شناخته می شود، حافظه را خالی کرده و مشکلات دریافت و ارسال فکس ها را برطرف می کند. برای پاک کردن حافظه فکس پاناسونیک، باید به ترتیب زیر عمل کنید:

  • ابتدا کلید Menu را فشار دهید.
  • کلید # را فشار داده و سپس کد 9000 را وارد کنید.
  • در گام بعدی باید کلید * را فشار داده و بعد از آن عدد 550 را وارد کنید.
  • اکنون بسته به مدل دستگاه خود، یکی از کلیدهای Start یا Set را فشار دهید.
  • بعد از حدود 5 ثانیه، مجددا کلید Menu و بعد از آن # را فشار دهید.
  • در ادامه مراحل خالی کردن حافظه فکس پاناسونیک، باید کد 9000 را وارد کرده و سپس * را فشار دهید.
  • این ‌بار عدد 710 را وارد کنید و بسته به مدل دستگاه، یکی از کلیدهای Start یا Set را فشار دهید.
  • به همین سادگی دستگاه فکس شما ریست شده و حافظه آن پاک می شود و می توانید فکس های دریافتی را به سادگی مشاهده کنید.

دلایل پر شدن حافظه دستگاه فکس پاناسونیک

حالا که با نحوه پاک کردن حافظه فکس پاناسونیک آشنا شدید، بد نیست بدانید که اساسا چرا حافظه این دستگاه پر می شود. جالب است که دلیل اصلی بروز این مشکل، گیر کردن کاغذ در دستگاه و حتی کم بودن کاغذ است. در چنین شرایطی دستگاه فکس به صورت اتوماتیک اسناد دریافتی را به مموری انتقال می ‌دهد؛ بنابراین حافظه پر شده و فکس های جدید دریافت نمی شوند.

وقتی کاغذ داخل دستگاه نیست یا گیر کرده است، پیغام “Fax in memory” نمایش داده می شود. همچنین اگر حجم اسناد دریافتی زیاد باشد، حافظه پر شده و نیاز به پاک کردن حافظه فکس پاناسونیک خواهد بود. همچنین اگر صدای بوق از دستگاه شنیده شود، یعنی مموری پر شده و باید آن را خالی کنید.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل برق خوردگی تلفن پاناسونیک

چرا فکس ‌ها به صورت اتوماتیک وارد حافظه می‌ شوند؟

نکته دیگری که باید در مورد پاک کردن حافظه فکس پاناسونیک بدانید این است که چرا فکس ها به صورت خودکار به حافظه دستگاه هدایت می شوند؟ اگر مطمئن هستید که کاغذ کافی در دستگاه وجود دارد و همچنان فکس ها چاپ نمی شوند، احتمال وجود یک ایراد یا آسیب دیدگی سخت افزاری قوت می گیرد.

درواقع کاغذ داخل دستگاه گیر کرده و مانع از دریافت فکس های جدید می شوند. در چنین شرایطی بهتر است برای عیب یابی و تعمیر فکس پاناسونیک به صورت تخصصی با کارشناسان این حوزه مشورت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

شانزده − نه =