اشتراک گذاری

راهنمای انتخاب بهترین مارک بک لایت تلویزیون

بک لایت در واقع قطعه مهمی در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی است که نور زمینه مورد نیاز برای نمایش تصویر را فراهم می کند. در واقع این بک لایت ها یا همان نورهای پس زمینه ای سری لامپ های به خصوصی هستند که نور مورد نیاز را تامین می کنند. در تلویزیون های ال سی دی این لامپ ها از نوع فلورسانت و در ال ای دی نیز از لامپ های LED استفاده می شود. در مواقعی که بک لایت به دلیل کیفیت پایین، فرسودگی و اتمام عمر مفید لامپ ها می سوزد و دچار مشکل می شود، باید با انتخاب بهترین مارک بک لایت تلویزیون برای تعویض آن اقدام کرد.

گاهی اوقات مشکل بک لایت به دلیل فرسودگی این قطعه است و گاهی نیز به دلیل عدم آشنایی کاربران با نحوه تمیز کردن تلویزیون یا کار با دستگاه، بک لایت دچار مشکل می شود. شرایط و نشانه های مشخصی دال بر این است که باید بک لایت تعویض شود. با توجه به این که بک لایت های مختلفی در بازار وجود دارد، باید دید کدام یک می تواند گزینه بهتری برای خرید باشد. در این راهنما به بررسی بهترین مارک بک لایت تلویزیون در بازار می پردازیم.

انتخاب بهترین مارک بک لایت تلویزیون

چرا خرید بهترین مارک بک لایت تلویزیون اهمیت دارد؟

قبل از بررسی این که کدام مارک بک لایت در بازار بهترین است بهتر است این سوال را پاسخ دهیم که اساسا چرا باید به دنبال بهترین مارک بک لایت تلویزیون در بازار بود؟ برندها و شرکت های معتبر متعددی انواع بک لایت را در بازار تولید می کنند اما قطعا تمام آنها گزینه مناسبی برای تعویض بک لایت تلویزیون پاناسونیک نیستند.

اگر در انتخاب یک بک لایت با کیفیت و سازگار با مدل تلویزیون دقت کافی نشود، کیفیت تصویر نمایش داده شده در دستگاه به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و تصاویر تیره، تاریک و بی کیفیت نمایش داده می شوند. در واقع برای این که تلویزیون درست مانند روز اول تصاویر را نمایش دهد، دقت در خرید بهترین مدل بک لایت در بازار اهمیت زیادی می یابد

چطور بهترین بک لایت را انتخاب کنیم؟

در قدم اول برای خرید بهترین مارک بک لایت تلویزیون باید به سراغ شرکت های تولید کننده این قطعات رفت. در بین شرکت های تولیدی متعددی که در بازار وجود دارند، می توان شرکت های EASTERN STAR، INNOTEK، joyus و Shenzhen را به عنوان بهترین برندهای تولید کننده بک لایت تلویزیون در نظر گرفت. بعد از مشخص کردن برند، حال برای خرید بک لایت مناسب باید سایر شاخصه ها را در نظر گرفت. اول از همه مدل و برند خود تلویزیون اهمیت دارد.

در مرحله بعدی باید نوع بک لایت مورد استفاده در تلویزیون را مشخص کرد و دید آیا برای مثال لامپ ها از نوع فلورسانتی است یا ال ای دی. مورد مهم بعدی در انتخاب بهترین بک لایت، توجه به نوع مداربندی لامپ ها در دستگاه است. برای مثال در تلویزیون های مدل LB برند ال جی، از بک لایت های شاخه ای شرکت INNOTEK استفاده می شود. دسته بندی دیگر بک لایت ها، دسته بندی آنها به انواع پشت استخوانی، پشت مسی و پشت آلومینیومی است. در انتخاب هر یک از این ها باید به مدل تلویزیون و کیفیت بک لایت مورد استفاده در آن توجه کرد.

انتخاب بهترین برند بک لایت تلویزیون با توجه به قطعات یدکی

علاوه بر مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، مهم ترین و اصلی ترین گزینه در انتخاب بهترین مارک بک لایت تلویزیون توجه به میزان تنوع و کیفیت قطعات یدکی تولید شده برای بک لایت مورد نظر است.

هر چقدر بک لایت انتخابی قطعات یدکی در دسترس تری داشته باشد و کیفیت این قطعات مشابه نمونه اولیه باشد، قطعا می توان آن را به عنوان بهترین گزینه موجود در بازار در نظر گرفت. برای برخی از بک لایت ها قطعات یدکی با کیفیت های متفاوتی توسط شرکت های مختلف تولید شده است. بهترین بک لایت باید دارای قطعات یدکی بسیار با کیفیت تری باشد تا در صورت نیاز کارکرد کل قطعه حفظ شود.

آیا می توان بهترین برند بک لایت را انتخاب کرد؟!

با توجه به مطالبی که در این مقاله به آنها اشاره شد در جمع بندی نهایی و پاسخ به این سوال که بهترین مارک بک لایت تلویزیون در بازار چه برندی است، باید گفت که دقیقا نمی توان یک برند را به عنوان بهترین بازار در نظر گرفت، چرا که فاکتورهای متعددی در انتخاب بهترین مارک بک لایت دخیل است. بسته به این که مدل تلویزیون چیست و از چه نوع بک لایتی در آن استفاده شده است، هر تولید کننده بک لایتی ممکن است در ساخت یکی از این نمونه ها بهترین باشد.