اشتراک گذاری

تعمیر تیونر تلویزیون پاناسونیک

تلویزیون از همان آغاز حضورش در خانه های مختلف دارای پیچیدگی خاصی بوده است که برای کاربران عادی به نظر ناشناخته می رسد. تلویزیون های امروزی نیز با وجود امکانات و تجهیزات فراوان درگیر پیچیدگی ساختاری چشم گیری هستند. درک درست از خرابی اجزای مختلف تلویزیون مسئله ای است که می تواند باعث تعمیر به موقع تلویزیون شود. تلویزیون های پاناسونیک و یا سایر برندهای موجود در بازار یک سیستم کلی هستند. نادیده گرفتن خرابی های تلویزیون باعث سرایت اختلالات ساختاری از یک قطعه به قطعه دیگر می شود. در اینجا قصد داریم کلیه ی جوانب تعمیراتی مرتبط به خرابی تیونر تلویزیون پاناسونیک را شرح دهیم. اگر نام این قطعه برایتان نا آشنا است، ادامه این مقاله را از دست ندهید. همچنین برای تعمیر تیونر تلویزیون یا قطعات دیگر با شماره 1662 در ارتباط باشید.

تعمیر تیونر تلویزیون

تیونر چیست و چه جایگاهی در تلویزیون های پاناسونیک دارد؟

اگر تلویزیون پاناسونیک و یا سایر برندهای موجود در بازار از نوعی باشد که به گیرنده های دیجیتال درونی مجهز شود، دارای تیونر است. تیونر تلویزیون پاناسونیک قطعه ای برای تنظیم شبکه های مورد نظر کاربر و پردازش های فرکانسی مرتبط با آن هاست. تیونر فرکانس های دریافتی از آنتن را مطابق با میل کاربر انتخاب می کند. در واقع اینکه چه فرکانسی باید پردازش شود و به صدا و تصویر در حال پخش تبدیل گردد را تیونر مشخص می نماید.

نشانه اصلی خرابی تیونر تلویزیون پاناسونیک

اصلی ترین نشانه ی خرابی تیونر تلویزیون پاناسونیک، قطع و وصل شدن مداوم تصویر تلویزیون است. ضعیف شدن سیگنال های دریافتی سیستم در مسیر تبدیل آن ها به تصاویر و صدای مربوط به شبکه دلیلی برای از کار افتادگی تیونر است. البته قطع و وصل شدن مرتب تصویر و صدای تلویزیون ممکن است در حین خرابی مین برد تلویزیون نیز دیده شود. به هر حال اگر با چنین حالتی در تلویزیون رو به رو هستید، بهتر است بدون فوت وقت تلویزیون را خاموش کنید و با مراکز تعمیراتی معتبر تماس حاصل فرمایید.

تیونر تلویزیون Panasonic را تعمیر کنیم یا تعویض؟

تیونر تلویزیون پاناسونیک از قطعات مختلفی تشکیل شده است که باید برای ترمیم و بازیابی آن مورد بررسی قرار گیرند. هر یک از ترانزیستورهای MOSFET، دوال گیت، آی سی های TDA5331، آی سی SDA3202، فیلترهای جدا کننده سه باند و فیلتر میان گذر خروجی تیونر ممکن است با اختلالاتی رو به رو شوند. به هر حال اگر خرابی های موجود در تیونر تلویزیون شدت داشته باشد، تعویض ضرورت می یابد. با حضور در نمایندگی رسمی پاناسونیک طی مدت زمان کوتاهی شاهد بازیابی و ترمیم تیونر در بالاترین سطح کیفی ممکن خواهید بود.

هزینه تعمیر تیونر تلویزیون های پاناسونیک چه قدر می شود؟

هزینه ی ترمیم و بازیابی تیونر تلویزیون پاناسونیک بستگی به شدت خرابی موجود در آن دارد. به طور کلی تیونر تلویزیون دارای ساختار حساس و آسیب پذیری است که احتمال دارد در اثر استهلاک کارایی خود را از دست بدهد. در این میان مسلما هزینه ی تعویض با تعمیر تفاوت خواهد داشت. اما جای نگرانی نیست. نمایندگی رسمی پاناسونیک پس از اعمال مراحل عیب یابی ریزبینانه پروسه تعمیر و یا تعویض تیونر معیوب را در مناسب ترین تعرفه قیمتی انجام می دهد. کافی است با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

2 × سه =