اشتراک گذاری

لامپ تصویر تلویزیون پاناسونیک

لامپ تصویر تلویزیون پاناسونیک در پشت پنل قرار گرفته و نور لازم را برای نمایش تصویر به وجود می آورد. در واقع برای اینکه تصویر در پنل یا صفحه نمایش تلویزیون به نمایش در بیاید نیاز به نور دارد. این نور از طریق لامپ تصویر یا بک لایت تلویزیون تأمین می‌شود. امروزه در تلویزیون‌های ال ای دی و ال سی دی از یک صفحه با تعداد زیادی لامپ ال ای دی استفاده می شود که کاملاً پشت پنل را روشن می کند. از نظر ساختاری، لامپ یک محفظه شیشه‌ای خلأ دارد که سایر قسمت ها را در بر گرفته و وظیفه محافظت از اجزای درونی لامپ را برعهده دارد.

از اجزای دیگر لامپ تصویر، فیلمان است که جریان الکتریکی پس از عبور از آن سبب گرم شدن کاتد خواهد شد. دیگر بخش لامپ تصویر، الکترون ساطع شده است که توسط سیستم آپتیک جهت کانونی کردن نور در یک نقطه متمرکز می شوند. تمامی این فرآیندها تشکیل دهنده نور مناسب برای نمایش تصاویری است که شما با کیفیت مناسب مشاهده می کنید. بنابراین در صورت خرابی لامپ، با کاهش نور صفحه و یا تاریکی مطلق صفحه نمایش مواجه خواهید شد. در این حالت، معمولاً تلویزیون صدا دارد اما تصویری را به نمایش نمی گذارد. تنها راه برای رفع این مشکل، تعمیر و تعویض لامپ تصویر تلویزیون می باشد.

تعمیر لامپ تصویر تلویزیون پاناسونیک

تعمیر لامپ تصویر تلویزیون پاناسونیک

یکی از موضوعاتی که در رابطه با لامپ تصویر تلویزیون همیشه مورد بحث بوده است، امکان پذیر بودن یا نبودن تعمیر لامپ تصویر است. در این رابطه باید یک نکته را مد نظر قرار داد و آن اینکه لامپ تصویرها معمولاً دارای عمر مشخصی هستند که پس از سپری شدن آن به تدریج ضعیف شده و نیاز به تعویض خواهند داشت. لامپ تصویر تلویزیون پاناسونیک نیز از این قاعده مستثنی نیست. همچنین کارکرد بالای تلویزیون، نوسان برق و ضربه خوردن تلویزیون نیز عواملی هستند که تعمیر و تعویض لامپ تصویر را به دنبال خواهند داشت.

درخصوص تعمیر لامپ تصویر باید گفت که چنانچه قسمت های حیاتی لامپ تصویر نظیر فیلمان، شبکه کنترل یا مدولاتور، کاتد و… آسیب ندیده باشند در این صورت امکان تعمیر آن وجود دارد. همچنین بروز مشکل در اتصالات لامپ تصویر نیز از ایراداتی است که قابل تعمیر بوده و نیازی به تعویض لامپ ندارد. به طور کلی تشخیص اینکه لامپ تصویر باید تعمیر یا تعویض شود، تنها پس از بررسی آن توسط کارشناسان فنی تعمیر تخصصی تلویزیون پاناسونیک انجام می شود.

تعویض لامپ تصویر تلویزیون پاناسونیک

در بیشتر موارد، خرابی لامپ تصویر با تعمیر برطرف نمی‌شود و این قطعه باید تعویض شود. البته به توصیه کارشناسان بهتر است با بروز هر گونه مشکل در لامپ تصویر تلویزیون ، این قطعه را تعویض کرد. این کار سبب افزایش کیفیت تصویر شده و مانع از ایجاد خرابی‌های دوچندان در دستگاه می‌شود.

همانطور که گفتیم برای لامپ تصویر یک عمر مشخص تعریف شده که پس از گذشت این مدت، به تدریج از سطح روشنایی و کیفیت لامپ کاسته می شود و تصویر تلویزیون رفته رفته تاریک‌تر می‌شود. تعویض لامپ تصویر تلویزیون پاناسونیک با توجه به نوع و مدل دستگاه انجام شده و کارشناسان یک لامپ با کیفیت را جایگزین لامپ معیوب خواهند کرد. هزینه تعویض لامپ تصویر نیز بستگی به مدل و نوع لامپ به کار رفته در تلویزیون دارد.

نمایندگی تعمیر تلویزیون پاناسونیک

نمایندگی تعمیر تلویزیون پاناسونیک در راستای ارتقای سطح کیفی خدمات خود، اقدام به مدرن کردن تجهیزات و دستگاه های تعمیراتی خود کرده است. این نمایندگی همچنین با برگزاری دوره های آموزشی تعمیرات تلویزیون که مطابق با استانداردهای کمپانی پاناسونیک طراحی شده اند، تکنسین های خود را به علم روز مجهز کرده است. این عوامل سبب شده تا این مرکز امروزه معتبرترین و تخصصی ترین مرکز نزد مشتریان به شمار رود.

به پاس این اعتماد و همراهی، نمایندگی پاناسونیک تلاش داشته تا بهترین و مطلوب ترین خدمات را به مشتریان ارائه کند. از این رو این نمایندگی تمامی خدمات تعمیر تلویزیون را برای کاربران گرامی گارانتی می نماید. تعمیر مین برد تلویزیون، تعویض ال سی دی، تعمیر برد پاور، رفع مشکل پرش تصویر تلویزیون، برطرف کردن مشکل صدای دستگاه و رفع مشکلات پورت های ورودی و خروجی تلویزیون بخشی از خدمات تخصصی این مرکز می باشند.