اشتراک گذاری

چگونه مشکل Dial Lock در تلفن پاناسونیک را برطرف کنیم؟

رفع مشکل Dial Lock در تلفن پاناسونیک، با چند روش ساده انجام می شود که در ادامه آنها را به شما آموزش می دهیم. در این حالت، شماره گیر قفل شده و گاهی پیغام Dial Lock هم نمایش داده می شود. طبیعتا با قفل شدن شماره گیر، نمی توانید با تلفن کار کرده و شماره ای را وارد کنید.

البته نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که Dial Lock گاهی مشکل نیست و مربوط به قابلیت ها و تنظیمات تلفن است. در ادامه این مسئله را به صورت کامل بررسی کرده و راهکارهای رفع مشکل Dial Lock در تلفن پاناسونیک را به شما آموزش می دهیم. برای دریافت خدمات تخصصی و راهنمایی و مشاوره رایگان، با نمایندگی پاناسونیک در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

رفع مشکل Dial Lock در تلفن پاناسونیک

مشکل Dial Lock در تلفن پاناسونیک به چه معناست؟

وقتی از مشکل Dial Lock تلفن ثابت صحبت می کنیم، منظورمان قفل شدن صفحه شماره گیر است. وقتی این اتفاق می افتد، شما و هیچ شخص دیگری نمی توانید با تلفن، شماره بگیرید. جالب است بدانید که قفل کردن شماره گیر، قابلیتی در گوشی های پاناسونیک است که با فعال کردن آن، می توان استفاده کودکان از تلفن را کنترل کرد.

پس اگر به تازگی تلفن خریده اید و شماره گیر آن قفل شده، حتما نگاهی به دفترچه راهنمای دستگاه بیندازید؛ اگر این قابلیت را نداشت، یعنی با مشکل Dial Lock در تلفن پاناسونیک مواجه هستید و باید برای برطرف کردن آن اقداماتی را انجام دهید.

راهکارهای رفع مشکل Dial Lock در تلفن panasonic

حال که با ماهیت مشکل Dial Lock در تلفن پاناسونیک آشنا شدید، لازم است که راهکارهای حل این مشکل را نیز بشناسید. باید بدانید که مراحل باز کردن قفل شماره گیر در مدل های مختلف گوشی تلفن پاناسونیک، متفاوت است. اما روش کلی برای حل این مشکل، به ترتیب زیر اجرا می شود:

  • کلید Menu را در گوشی تلفن فشار دهید.
  • در مرحله بعدی باید کد 251# را شماره گیری کنید.
  • رمز عبوری که در هنگام قفل کردن صفحه کلید وارد کرده بودید را عینا وارد کنید.
  • گزینه Save را انتخاب کنید.
  • اول گزینه Yes و پس از آن،  Off را انتخاب کنید.

برای تنظیم ساعت تلفن پاناسونیک این مطلب را بخوانید.

راهکارهای رفع مشکل Dial Lock در تلفن panasonic

غیر فعال کردن Dial Lock تلفن سانترال پاناسونیک

اگر از سانترال استفاده می کنید و با مشکل Dial Lock در تلفن پاناسونیک مواجه شده اید، می توانید آن را برطرف کنید. روش باز کردن قفل در تلفن های سانترال کم ظرفیت و پرظرفیت، متفاوت است. در ادامه نحوه حل مشکل قفل شدن شماره گیر در هریک از مدل های سانترال پاناسونیک را به شما آموزش می دهیم.

مراکز کم ظرفیت و تلفن های هیبرید

اگر از تلفن هایی مانند  KX-T7730 استفاده می کنید، کافی است کلید SP-PHONE را فشار دهید. در مرحله بعدی، کد 77 را وارد کرده و یک رمز عبور 4 رقمی‌ انتخاب کنید تا شماره گیر قفل شود.

برای حل مشکل Dial Lock در تلفن Panasonic هم باید دوباره کلید SP-PHONE را فشار داده و کد 77 را وارد کنید. در این مرحله، رمز عبور انتخاب شده را 2 بار پشت سرهم وارد کنید تا قفل شماره گیر باز شود.

مراکز پرظرفیت و تلفن های دیجیتال

در صورتی که از تلفن‌های دیجیتال پاناسونیک مانند KX-DT543 استفاده م ‌کنید، برای قفل کردن صفحه کلید باید ابتدا کلید SP-PHONE را وارد کرده و سپس کلید * و کد 771 را وارد کنید. به این ترتیب وقتی تلفن را بگذارید، شماره گیر هم قفل می شود. برای رفع مشکل مشکل Dial Lock در تلفن پاناسونیک در این مدل ها، گوشی را برداشته و کلید SP-PHONE را فشار دهید. در سپس کلید * بزنید و کد 770 را شماره گیری کنید. در ادامه رمز عبورتان را وارد کنید شماره گیر قابل استفاده شود.