اشتراک گذاری

تعمیر کاسه نمد لباسشویی پاناسونیک

تعمیر کاسه نمد لباسشویی پاناسونیک و سایر برندها اگر به شکل درست و اصولی انجام شود، بسیاری از مشکلات این دستگاه، از جمله صدای غیرعادی، نشت آب و … را برطرف می کند. کاسه نمد، یک قطعه پلاستیکی است که آن را مرز بین خشکی و آب در ماشین لباسشویی می دانند.

درواقع این قطعه، مانع از ورود آب به داخل بلبرینگ در زمان چرخش شفت می شود. بسته به مدل و ظرفیت ماشین، این قطعه ضخامت های متفاوتی دارد. در ادامه این مقاله ضمن معرفی علائم خرابی این قطعه، نحوه تعمیر کاسه نمد لباسشویی پاناسونیک را نیز بررسی می کنیم. برای دریافت خدمات تخصصی در این زمینه با نمایندگی پاناسونیک در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

تعمیر کاسه نمد لباسشویی پاناسونیک در محل

هزینه تعمیر کاسه نمد لباسشویی پاناسونیک

تعمیر کاسه نمد، با توجه به شدت خرابی این قطعه، هزینه های متفاوتی دارد. گاهی کاسه نمد به گونه ای آسیب دیده که عملا امکان تعمیر آن وجود ندارد. در این صورت باید این قطعه را تعویض کرده و قیمت قطعه جدید را نیز مد نظر داشته باشید. اما در مواردی که امکان تعمیر کاسه نمد وجود داشته باشد، هزینه این کار به مراتب پایین تر است. برای اطلاع دقیق تر مورد هزینه تعمیر کاسه نمد لباسشویی پاناسونیک، بهتر است تا عیب یابی دستگاه توسط کارشناسان تعمیر لباسشویی پاناسونیک صبر کنید.

علائم خرابی کاسه نمد ماشین لباسشویی

یکی از مهم ترین نشانه های خرابی کاسه نمد، نشت آب تیره از لباسشویی است. البته نشت آب دلایل دیگری هم دارد؛ لذا بهتر است از سالم بودن دیگر اجزا مطمئن شده و بعد سراغ کاسه نمد بروید. خرابی بلبرینگ و ایجاد صدا در خشک کن هم مشکل دیگری است که نشان می دهد کاسه نمد آسیب دیده است. در صورت مشاهده هریک از این علائم، بهتر است به فکر تعمیر کاسه نمد لباسشویی پاناسونیک در اولین فرصت باشید. البته برای عیب یابی دقیق دستگاه و تعمیر تخصصی آن، حتما از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.

دلایل خرابی کاسه نمد ماشین لباسشویی

پیش از هر چیز باید بدانید که کاسه نمد لباسشویی، یک قطعه مصرفی است؛ یعنی به مرور زمان فرسوده شده و عمر مفید آن به پایان می رسد. دلیل دیگر خرابی این قطعه، کیفیت پایین آن است. اگر جنس کاسه نمد خوب نباشد، به مرور زمان بر اثر کار خشک کن و چرخش شفت از بین می رود. حتی ممکن است خرابی کاسه نمد، به بلبرینگ و شفت هم آسیب برساند. به همین دلیل تعمیر کاسه نمد لباسشویی پاناسونیک اهمیت دارد و باید هرچه زودتر انجام شود. البته در بسیاری از موارد این قطعه قابل تعمیر نبوده و باید حتما تعویض شود.

تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی پاناسونیک

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، کاسه نمد یک قطعه مصرفی است و پس از مدتی، خاصیت خود را از دست می دهد. به همین دلیل گاهی امکان تعمیر کاسه نمد لباسشویی پاناسونیک وجود نداشته و حتما باید آن را تعویض کرد. برای تعویض کاسه نمد لباسشویی پاناسونیک و دیگر برندها، ابتدا باید دیگ لباسشویی از داخل بدنه بیرون کشیده شود و سپس از محل مخصوص دیگ از وسط یا هر قسمتی که شرکت سازنده قرار داده باز شود. در دیگ های پرسی، باید این قطعه شکافته شود تا به کاسه نمد دسترسی پیدا کنید.

نحوه تست کاسه نمد ماشین لباسشویی

معمولا تعمیرکاران پیش از تعمیر کاسه نمد لباسشویی پاناسونیک و دیگر برندها، این قطعه را تست می کنند. بدین منظور، ابتدا پنل جلویی ماشین لباسشویی برداشته می شود. در حالی که ماشین در حال آبگیری است، تعمیرکار قسمت شفت گیربکس در حال عبور از دیگ را از لحاظ چکه کردن بررسی می کند. در صورتی که این بخش چکه کند، یعنی کاسه نمد آسیب دیده و باید تعمیر یا تعویض شود.