اشتراک گذاری

راهنمای خرید دوربین پاناسونیک

دوربین های پاناسونیک یکی از محبوب ترین گزینه ها برای علاقمندان عکاسی و فیلمبرداری میباشند ، اگر قصد خرید دوربین پاناسونیک را دارید نیاز است موارد جزئی و کلی را بررسی نمایید. در این مقاله از نمایندگی پاناسونیک، در مورد موارد کلی خرید دوربین صحب کرده ایم که عبارتند از:

راهنمای خرید دوربین پاناسونیک

نکات مهم قبل از خرید دوربین پاناسونیک

1 . تعیین نیاز ها و نوع استفاده از دوربین

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی ساخت دستگاه ها ، دوربین ها مطابق با نوع استفاده تولید میشوند بطور مثال : در صورتی که استفاده روزمره و نسبتا آماتور از دوربین پاناسونیک خود دارید ، دوربین های کامپکت پاناسونیک برای شما مناسب هستند. و درصورتی عکاسی را بصورت تخصصی دنبال میکنید ، دوربین های حرفه ای برای مصرف شما مناسب خواهند بود.

2 . اندازه و وزن دوربین پاناسونیک

از دیگر خصوصیات مهم جهت خرید دوربین پاناسونیک اندازه و وزن آن است. درصورتی که به دنبال دوربینی با وزن کم و حمل آسان و همچنین برای استفاده ی روزمره هستید ، دوربین های کامپکت بهترین گزینه برای شما میباشند.

3 . ویژگی ها و قابلیت ها دوربین پاناسونیک

مشخص کنید که چه قابلیت و آپشن هایی جهت خرید برای شما مورد توجه بیشتری است. برخی از ویژگی های مهم شامل رزولوشن تصویر، قابلیت فیلمبرداری 4K، استابیلایزر تصویر، سیستم فوکوس خودکار و …

4 . نوع لنز دوربین پاناسونیک

دوربین های پاناسونیک از لنزهای متنوعی استفاده میکنند. اگر به عکاسی حرفه ای علاقه دارید، ممکن است به دوربین های با لنز قابل تعویض علاقه داشته باشید. در غیر این صورت، دوربین های با لنز ثابت نیز گزینه خوبی میتوانند باشند.

5 . پشتیبانی و خدمات پس از فروش دوربین پاناسونیک

یکی دیگر از مهم ترین موارد کلی جهت خرید دوربین پاناسونیک بررسی خدمات پس از فروش و پشتیبانی مرکز خرید میباشد. اطمینان حاصل کنید که دوربین پاناسونیک از خدمات پس از فروش و پشتیبانی مناسبی برخوردار است و در صورت نیاز به تعمیرات دوربین یا سوالات فنی، به شما کمک خواهند کرد.

نمایندگی دوربین پاناسونیک

توجه به دسته بندی دوربین ها در راهنمای خرید دوربین پاناسونیک

دسته بندی دوربین ها توسط CR

دسته بندی سی آر نوعی تقسیم بندی برای تمامی دوربین ها میباشد که براساس ویژگی های سخت افزاری دوربین ها آن ها را درگروه های مختلف قرار میدهد. اگر یک دوربین به شما کنترل دقیق بر روی تنظیمات اختصاصی ارائه میدهد، ما آن را در دسته دوربین های پیشرفته قرار میدهیم. اما این تنها یکی از عواملی است که این دوربین ها را از دیگر دستگاه ها متمایز میکند. آنها همچنین دارای حسگرهای تصویر بزرگ و ویژگی های دیگری هستند که به شما در تولید تصاویر با کیفیت بالا کمک میکنند. بطور کلی دوربین های به سه دسته تقسیم میشوند که عبارت اند از :

1 . دوربین های پیشرفته point and shot

از ویژگی های مهم آن ها میتوان به امکان تنظیم دستی یا همان تنظیمات نوردهی و ویژگی های پیشرفته دیگر اشاره نمود. بیشتر این دوربین ها دارای یک پایه گرم برای فلاش خارجی هستند و میتوانند فایل های RAW را تولید کنند که بهترین فرمت برای استفاده از تصاویر خروجی با نرم افزار های ویرایش تصویر است چرا که فایل های RAW امکان ویرایش دقیق تر در  نواحی نوری و تاریکی تصویر را فراهم میکنند. برخی از آن ها دارای یک دوربین دقیق الکترونیکی با کیفیت هستند که در محیط های پرنور کمک میکند و نمایشگر LCD به نظر میرسد که باعث میشود تصویر کمرنگ شود.

2 . دوربین های بدون عدسی

این مدل ها ازدوربین ها دارای  لنزهای قابل تعویض مانند دوربین های SLR میباشند ، اما معمولاً کوچکتر و سبکتر هستند زیرا از یک عدسی نسبتاً بزرگ برای انعکاس تصویر از لنز به حسگر استفاده نمیکنند. یکی از معایب آنها این است که دارای منظره یاب زنده از طریق لنز نیستند  مانند یک دوربین SLR و به جای آن از یک صفحه نمایش ویدیویی کوچک در دوربین استفاده شده است ، یا فقط از صفحه پشتی استفاده میکنند که هر دوی آنها ممکن است کمرنگ باشند. دوربین های بدون عدسی دارای حسگر یا سنسور بزرگی برای تصاویر بهتر هستند. برخی از مدل های گران قیمت دارای حسگر فول فریم هستند؛ این اندازه یک فریم از فیلم ۳۵ میلیمتری است و عملکرد در نور کم را بهبود میبخشد. مدل های بدون عدسی همچنین میتوانند فایل های RAW را ذخیره کنند، که انعطاف پذیری زیادی را در هنگام ویرایش کارهایتان فراهم میکند.

3 . دوربین های SLR

دوربین های SLR دیجیتال از دوربین های SLR غیردیجیتال نشات  میگیرند که هر دو از یک سیستم عدسی برای ارسال نور به فیلم یا حسگر و به چشم شما استفاده میکنند.دسته بندی سی آر دوربین های دیجیتال را ارزیابی میکند، که با تعداد زیادی لنز مختلف تولید میشوند. اگرچه این دوربین ها دارای بیشترین ویژگی ها هستند، همچنین بزرگترین و سنگین ترین دوربین ها هستند. همه دوربین های SLR دارای حسگر بزرگی برای کیفیت تصویر بهتر در نور کم هستند. همانند دوربین های بدون عدسی ، برخی از دوربین های SLR گران هم دارای حسگر فول فریم هستند. دوربین های SLR همچنین میتوانند فایل های RAW را ذخیره کنند.

تعمیر دوربین پاناسونیک

توجه به مشخصات دوربین برای انتخاب دوربین پاناسونیک

هنگامی که ایده کلی از نوع دوربینی که میخواهید خریداری نمایید را بدست آوردید ، میتوانید به عمق مشخصات بیشتر بپردازید. اما به یاد داشته باشید که هیچ مشخصه یا ویژگی تک تک نمیتواند به شما بگوید دوربین خوبی است یا نه. مهمترین ویژگیها را برای خرید یک دوربین عبارت اند از :

لنز با زوم اپتیکال

حتی در ارزانترین دوربین ها حداقل یک لنز با زوم اپتیکال ۳ برابری وجود دارد، که بیشتر از آنچه در بسیاری از گوشی های هوشمند پیدا میشود، طولانیتر است. این موضوع به شما در صورت علاقه به عکاسی در ورزش های رزمی کمک میکند. برخی از لنزهای زوم دارای محدوده های بسیار بزرگی هستند که آن ها را بسیار چندکاره میکند. اما معایبی هم وجود دارد: لنزهای زوم معمولاً وزن و حجم را افزوده و در حداکثر فاصل های که میرسند، اغلب نیاز به استفاده از سه پایه یا حداقل از یک مونوپاد دارند تا از حرکتی که میتواند تصویر را تار کند، جلوگیری شود. مدل های کوچکتر با لنزهای متوسط مناسب برای حمل و نقل و حتی سفر هستند.

نوع فلاش دوربین

 بیشتر دوربین ها، به جز برخی از مدل های بدون عدسی و دوربین های SLR، دارای یک فلاش داخلی هستند که بهتر از آنچه در گوشی هوشمندی مییابید، عملکرد کارآمد دارد. برخی از دوربین ها به شما امکان تنظیم روشنایی را میدهند. اگر واقعاً میخواهید عکس های داخلی خود را از دیگران تفکیک کنید ، یک فلاش خارجی خریداری کنید. این امکان را به شما میدهد که کنترل بزرگی را در مورد قدرت و جهت نور داشته باشید تا نور تندی نداشته باشید که ممکن است یک فلاش داخلی  ایجاد شود. این فلاش طبیعی به شما اجازه میدهد تا عکس های معمولی خود را به آثار هنری تبدیل کنید.

مگاپیکسل وکیفیت دوربین

اغلب عدد مگاپیکسلی که شرکت سازنده روی دوربین درج کرده را مشاهده میکنید. مگاپیکسل دوربین شما به شما کمک میکند تا به میزان برش تصاویر هنگام ویرایش یا حتی تعداد دفعات چاپ تصاویر پی ببرید. اما بطور کلی بالا بودن عدد مگاپیکسل دوربین نشان دهنده ی بالا بودن کیفیت آن نمیباشد. عموما لنز دوربین و اندازه ی سنسور یا حسگر آن عوامل مهمتری هستند که به شما در تولید تصویر با کیفیت و خروجی بالا کمک میکنند.

نتیجه گیری بهترین راهنمای خرید دوربین پاناسونیک

با دنبال کردن این مراحل و راهنمای خرید دوربین پاناسونیک، میتوانید بهترین دوربین برای نیازهای خود را پیدا کنید. در بازار دوربین ها تعداد زیادی گزینه وجود دارد. اگر شما به دنبال تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای  هستید که میخواهید وقت خود را ساعت ها را برای گرفتن عکس های زیبا صرف کنید، دوربین های پاناسونیک لومیکس میتوانند همه چیزی را که نیاز دارید به شما بدهند. حتی بیشتر از این، آن ها برای عکاسانی که دنبال دوربین فول فریمی با وزن کم و استفاده آسان هستند نیز عالی هستند.